. : Светове : .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
. : Светове : .

Заповядайте във всички Светове!
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 One Piece

Go down 
АвторСъобщение
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

One Piece Empty
ПисанеЗаглавие: One Piece   One Piece Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 8:24 am

Понеже няма никаква работа...




Име: One Piece
Епизоди: 413+
Жанр: Екшън, Приключение, Комедия, Шонен, Пирати

И разбира се, всичко започва отново преди 22 години. Лично аз запомних тази история наизуст, но без нея анимето не е същото. Преди 22 години по моретата на един огромен измислен свят е плавал Гол Д. Роджър, познат на обществото като Голд Роджър. Познат още като Кралят на Пиратите. Той бил екзекутиран, но... Някъде далеч, сред опасностите на море без край оставил своето съкровище. Най-великото съкровище на онзи свят, познато като One Piece. Сега идва великото време на пиратите, които желаят богатствата на легендарния пират.
Освен многото екшън и странни, кое от кое по-откачени приключения, комедията е като никоя друга. Неща, които не могат да се случат никъде другаде, неща, които, както се казва, могат да измислят само пиратите. Но One Piece е и история за битката, битка за приятелство. Да се изправиш на крака при всичките си рани, за да защитиш приятел, да се изправиш в ужаса на кръв и болка, за да се бориш за приятел. Приятелството е сила, тя свързва всичките ни главни герои. Ако използваш силата, няма да бъдеш сам, можеш да победиш враговете си заедно с някой друг, който ще те подкрепи. Анимето е и за мечтите, които са изпълними, ако силно вярваш в тях, някой ден... Аниме за борбата срещу онези, които не вярват в силата на мечтата, която да те води напред. Мечтите и приятелството се толерират на борда на кораба на Сламените пирати. Защо ги наричат така ли? Тайна...

Героите са много, всеки от тях е различен, всеки има свое мнение и свои мечти, но въпреки всичко пътуват заедно и постепенно отношенията им се подобряват(или поне при някои, но смях да става)
Monkey D. Luffy - Луфи е нашият капитан, главен герой в анимето. Какво може да се каже за него? Ами, никога не можеш да узнаеш какво си мисли и какво може да му хрумне в следващия миг. Той е странно същество, в повечето ситуации винаги е насреща за един от жанровете, именно - комедия. Въпреки безобидния му вид, на мен лично ми прилича на малката ми сестричка от време на време, Луфи има силен характер. Той е способен да задържи всички останали около себе си, като ги накара да му повярват. Той знае как да бъде приятел. В самото начало на кариерата му, често съм мислила Луфи за малко глуповатичък, но това е жестока грешка. Да, през повечето време се държи странно, откачено и комедийно... Всъщност не е никак глупав, поне що се отнася до целите му, приятелите му и така нататък. Особено, когато си има силен опонент, който нещо е сгафил според него.. О да, можем да добавим, че ако му дадете месо и то безплатно, това ще е върха... И да не му пипате сламената шапка!

Roronoa Zoro - Зоро е първият член на екипажа на Луфи. Ако трябва да сме честни, той си е роден боец. Момчето с три меча е най-мълчаливо, но не защото го е срам или нещо подобно - той просто спи през по-голямата част от приключенията. Не се шегувам, често ме е дразнило това как другите се забавляват, а той спи на палубата - веднъж го вали дъжд, после го пече, вали го сняг... Нищо не може да събуди тоя човек... Е, въпреки това, когато се събуди пак предпочита да си мълчи. Той е боец и наистина е като някой самурай, който предпочита тихо да изпита околните, за да знае как да ги победи ако се налага. Около него няма кой знае каква мистичност, пък и може и да се забавлява. Смехът му не рядко ме е стряскал, честно да си кажа, неочаквано от човек като него.

Nami - Огън момиче, много добра крадла... много опасна, въпреки че, естествено, не може да се бие пък не е и за това на кораба. Нами е тук, за да рисува своите карти и някой ден да направи световна карта. Тя е навигаторът на Сламените шапки. Малко странна.. Сякаш се разкъсва между няколко неща и не знае какво точно трябва да избере. С времето си мисля, че започвам да усещам в нея и загриженост към останалите членове на екипажа - такава, каквато в начлото не съществува в нея. Във всеки случай, вече не се държи толкова рязко с тях, пък дори изпитва ужас от това да загуби някого от тях, дори и най-досадния. Може би е естествено да се промени след всичко, което й се случва...

Usopp - Може би за мен най-странния от екипажа. Той е всичко - Цар на Комедията, добър изобретател, склуптор, художник.. лъжец. О да, лъжец. Срещаме го на родния му остров, където още с първото си появяване започва да лъже. Лъжите му са доста простички, но за сметка на това реакциите на останалите и самата хрумка на Усоп... това си струва да се гледа. Е, все пак самото му име започва с "Усо", което един вид си означава Лъжа... Първият кораб на Сламените пирати идва с него - Гоинг Мери. Той се чувства отговорен към него и винаги е бил единствения, който се е опитвал да го поправи. Усоп е... Е, досега мислих, но ми е трудно да го напиша... Поначало е страхлив, страхува се от битката, макар и да иска да стане Смел войн на морето. Само че... Виждала съм го да се бие по начин, който трудно се забравя. Преди всичко той е силно привързан към всичко, което принадлежи на екипажа. На него му е най-трудно да се раздели с нещо. Виждала съм сълзите му, твърде е странно да виждаш най-забавния да плаче, наистина е способен да предизвика симпатии дори със самото си присъствие. Усоп е олицетворение на приятелство, макар и битката за него да е страшна. Изразява приятелството си по много други начини, но да се изправи и да се бие, това е нещо забележително(често с комедийни елементи, естествено, Усоп е роден със смеха)

Sanji - стигаме и до господин готвача. О да, това заплашително на пръв поглед човече е готвачът на нашите приятели. Санджи е.. преди всичко малко литавичък. Може би повечето хора могат да му се изнервят от начало, аз лично не. Историята му ме трогна най-много от всички останали. Мотивите му да готви наистина си заслужават. Мисли се за джентълмен, пък и ако види красиво момиче... оле майко... Все пак готви невероятно, все ми се ще да опитам нещо през екрана, но не става... И да, Санджи наистина прилича на пиратски готвач, въпреки всичко. Начинът по който се държи с момчетата от време на време наистина е доста забавен... Обожава да се глези на Нами, което може да ви изкара извън нерви, но простете му, той си е такъв...

Tony Tony Chopper - какво е това, питате се? Ами това е нещо като елен. За да се обясни по-добре... Елен със специални способности. Запознайте се с нашия доктор. Чопа е... Чопа винаги е приличал на малко дете. Чопа винаги се нуждае от помощ и подкрепа. Той е малко същество изгубено сред неща, които не познава. Фактът, че се хваща на древните лъжи на Усоп доказва, че е доста страхливо създание, което се опитва да оцелее в един огромен свят. Не се лъжете по това, Чопа също има своите си добри страни, но трябва да мине време, за да се докаже. Той преди всичко е доктор и не е за опасни мисии. Историята на Чопа е доста болезнена, макар че лично за мен малко попрекалиха с обясненията и малко ме издразни. Въпреки това с Чопа се свиква лесно, пък и когато започне с вечната си любима фраза след битка...

Nico Robin - Може би най-загадъчна от всички останали. Тя се промъкна тайно на кораба, за да пътува с нашите пирати, понеже нямало къде да се върне. В момента, до който съм стигнала аз, нещата с нея доста се усложниха. Не знаем нищичко за нея... Моето мнение е, че май Робин е доста досаден книжен плъх... Не, не я мразя, но тя така и така просто стои някъде и чете книга. Дразни ме, че отказва да научи имената на другите и ги нарича просто г-н Капитан и така нататък... В момента върви и нейната история.. Ами какво да ви кажа и мен са ме мразели децата като малка само защото съм била по-затвореничка. После дойде моя супер болезнен ритник и остри думи и да видиш как се разбрахме истанахме приятели с господа съучениците... Не, не се шегувам. Робин е просто затворено дете, което също като мен на времето не знае как да се справи с обидите и терора. Рано или късно ще намери пътека, каквато и да е. Въпреки всичко е някаква част от екипажа... Ако я няма на кой още ще се подмазва Санджи?

Franky - запознайте се с може би най-възрастния член на екипажа. Защо изглежда така ли? Франки е киборг... След едно ужасно преследване е бил малко закъсал, затова се е подобрил така. Франки е най-възрастен, но това изобщо не му е пречка да се държи като момче на моите години... Въпреки че докъдето съм стигнала аз той още не е официална част от екипажа, веднага свикнах с Франки, когато се появи. Не знам какъв ще бъде на борда, но знам, че наистина държи на семейството преди всичко, заради това, което се е случило с него в миналото. Франки е невероятна машина за партита... Песента му е разбивач... Няма как да го намразиш, освен поради някакви причини в миналото или не знам, лично аз не му намирам кусури... Той е нещо средно между брат и баща... По-голямото братче на екипажа. Ако искате смях от него - имате го... Старае се обаче и да се държи що годе прилично, опитва се да защити екипажа в битка така, както е защитавал и семейството си. Франки е нетипичен герой за мен, ще мине доста време докато не изразя по-точно мнение за него. А да... Около него винаги има едно много важно нещо - Кока-кола^^

Brook - Това страшно същество е мечтата на Луфи, която за жалост идва последна. Това е нашият музикант. Е... Брук... Да пазиш своето обещание повече от 50 години. Да бъдеш верен на нещо, което може да е отдавна загубено. Да се бориш с несгодите, за да се опиташ да се върнеш там, от където е започнало всичко. Това носи Брук в себе си. Сам самичък повече от 50 години, той е не само добър музикант и певец, но и истински приятел. Брук има силна воля и сърце("Въпреки че нямам сърце, ха-ха-ха"). Той се шегува преди всичко със себе си, не говори често за по-сериозни неща, въпреки, че са скътани дълбоко в него. Той е разбивач, вземе ли меча направо може да те накара да го гледаш едно изцъклено... Е... Брук е също новичък и ми трябва още време за още инфо...

Останалите второстепенни герои също си ги бива. Трудно се забравят Ace и Smoker... Двамата ако не се сбият та те на... Shanks е невероятен образ на някой, който познавам, но посмъртно не мога да си спомня... А лошите са просто нямам думи... И те знаят какви физиономии да извадят само... Приключенията на Buggy са малко изнервящи, ама иначе ако погледнеш от добрата страна е забавно... Особено пък екипажа му...

Е, чудих се какво още да напиша, но не знам... Имам още много и няма да ми стигне мястото. Мога просто да сложа точка и друг път пак... Нали?

One Piece 4885l
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
 
One Piece
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
. : Светове : . :: Off-Topic :: Аниме и Манга-
Идете на: