. : Светове : .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
. : Светове : .

Заповядайте във всички Светове!
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Какво изгледах последно

Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeСря Мар 17, 2010 6:23 pm

Какво изгледах последно - Page 2 2872

Boogiepop Phantom

TV 12 2000

Още един пример как снимката на нещо може да излъже жестоко. Анимето е сравнително старичко вече (свикнах да мисля така, макар че е толкова странно...) и това си личи. Сигурна съм, че ще се хареса на хората, които си падат по ужаси и гадости - то е за вас!! Наистина не е много приятно да го гледаш, особено преди да си го ял... (за втората серия се отнася)... Малко съм разочаровата от това, че уж приличало на Дурара и Бакано (май затова го избрах) - не е вярно, Бакано и Дурара са на съвсем друго ниво, разбирайте, че имат и малко комедия и малко приключение, изобщо повече неща... и много по-малко гадости... Така ми се стори... А да и артът е много странен, някак сив, притъмнен, сякаш е видео от много стар филм - за цветове да не говорим, доста ярко има да изпъкне нещо от обикновените тъмни цветове - кафяво, мръсно бяло и т.н.... Особено много черно и бяло. Или не са имали пари за тази идея... или просто аз не разбирам от този тип анимета...

Моята оценка: 5/10


Любими герои:
И очаквате след тея гадости да имам любим герой? Пропуснах да се вгледам в характерите, макар че повечето ме дразнят...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeЧет Мар 18, 2010 2:33 pm

Какво изгледах последно - Page 2 2356

Eien no Aseria

OVA 2 2005-2006

Представете си един човек, който идва от друг свят, повикан от един говорещ меч... Мечът е син и обича да повтаря едно и също. Представете си, че този човек има една сестричка, за която трябва да се бори и моментално си намира малка "дъщеричка", за която да се грижи... Мда... Току-що изгледахте тази знаменита ова! Ами... малко така взаимствано от разни неща, в смисъл че дори и повечето да не са оригинални, поне се стараят да не си личи... Главният герой прилича на момчето от Ю-Ги-О! ГХ Laughing

Моята оценка: 6/10


Любими герои:
Ююто??? не съм сигурна...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeСря Мар 24, 2010 9:15 pm

Какво изгледах последно - Page 2 14082

Guin Saga

TV 26 2009


Сега мога да ви забъркам основата на манджата, наречена Гуин сага. Така... Първо изливате обилно количество културни навици, обичаи и интересни неща от всяка една култура, за която се сетите. Това го пържите с добре оформена графика и невероятен дизайн на беграунда. Добавяте щипка българско и монголско и ето ви една готова подложка... После обаче слагате соса... Сос, изтъкан от много, много мрежи от политически игри и интриги. Това е Гоун Сага.
Аниме за битката между две нации. Аниме за това как една политическа игра може да унищожи много неща. На заден план е аниме за човекът-леопард, неговата сила и мощ, неговата водаческа способност. За близнаци, които са родени като крал и кралица... Но най-често можем да видим принцове и принцеси, знаменитости и не чак толкова, които се борят за своето място или правят всичко за народа. Убиват, мамят, плетат мрежите си по най-невероятно изкусния начин.
Kaoru Kurimoto-сама, създателко, почивай в мир и нека завинаги остане недоразкрита тайната на това какво ще се случи след края на една война, побрала се в 26 епизода. Подобна плетеница от събития и обрати, които никой друг освен теб не бе правил толкова невероятно изкусно, вплел ги в недовършена история.

Моята оценка: 8/10


Любими герои:
Ищобан - той е и моят цар Грациан от онзи ден насетне. Това е един от многото герои, които имат някаква цел и искат да я постигнат с цената на всичко. Заради онова, което е предсказано, заради онова, което могат да бъдат... там, където светът се управлява от богатите, които тъпчат слабите с краката си - война. (FullMetal Alchemist:B)
Алдо Нарис - принцът на Кристал, защитник на трона на главния герой, който се бори за царството си на живот и смърт с цената на много коварство и зло. Той е може би най-странният герой в цялата история... Не знам дори какво да напиша за него. Коварен и жесток, но защитник на своите хора до край. Кой е той... иска да стане бог, иска да бъде император? Цели, които никога не са били на почит, разбира се, защото изискват много, още повече зло... Но дали е добър или не? Той прие краля, но след като краля е зъл, нима Нарис не е правият?
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeЧет Мар 25, 2010 7:04 pm

Какво изгледах последно - Page 2 10038

Gintama

TV 201 2006-2010

Банзай за едно от най-добрите анимета на своето време Crying or Very sad Банзай за едни от най-забавните и откачени герои на своето време. Първи сезон приключи. Както всички фенове и аз се надявам, че отново ще имаме възможност да го видим под формата на "Завръщането на Гинтама"... Чакаме те, Гинтоки. Чакаме те, Кагура. Чакаме ви, Шимпачи, Хиджиката, Тсукуйо, Хасегава, Зензо, Котаро, Сеймей, Кондо, Окита, Сакамото и всички останали, добри или зли, но винаги откачени герои от анимето, което се шегуваше не само с аниме света... с целия свят, който ни заобикаля. Светът, представен през погледа на забавното, много верни неща, казани по онзи забавен начин, който те оставя без глас от смях. Онзи начин... Начинът на Гинтама. Комедия, екшън, драма... в един момент те кара да плачеш, в следващия виждаш най-невъзможния обрат на света. Това е анимето, наречено Гинтама. Хулено и обичано от много хора, то все пак си остава нещо, което е незабравимо... за някои...
Какво е той за мен? Може би ще се наложи да се повторя отново пак и тук... не знам от къде... Гинтама е анимето, което осмива времето ни, изважда пред нас смисъла на това, в което живеем. По идиотски начин, в който не бива да търсим непременно най-смисленото. Те са герои от една откачена епоха. Те са герои, които познават света и знаят своето място там... но няма никога да разберем всичко това, което крият в себе си. Гинтама - светът на самураите, където всеки лети в небето, всеки чете манга и гледа аниме... Всеки може да строи роботи, всеки се бори за последната игра на супер известната фирма... Където хората тайно крият оръжия от извънземните, борят се с тях... или живеят заедно... Винаги с нещо наум...
Надявам се, искренно втори сезон да започне на 5 април, както се говореше. Защото днес останах като гръмната след последната реплика... Репликата, че "ще се видим пак, някой ден"...
И типично за Гинтама - "Честит последен епизод!"

Моята оценка: 10/10


Любими герои:

Всички са толкова странни, че не е възможно да не попаднеш на някой, който просто да не ти допадне... само заради идиотското си държание дори... На мен всички ми харесват(може да има съвсем малки изключения, но...)
Саката Гинтоки-сама - самурай, мързел, аниме и манга маниак, философ, боец за свобода, водач на Йорозуя... Той е главното лице тук. Има много способности и различни сили, които да го водят. Той е нещо необяснимо... силен или недоразбран... Той е самураят с бялата коса...
Тсукуйо - тя, която е боец и защитник на слабите, които живеят в града под града... Един много, много странен град...
Тайзо Хасегава-сан - той - вечният бедняк. Той, вечният Мадао. Този, който винаги се проваля във всяко свое начинание. Онзи, който спи на пейката в парка и краде от приятеля си Гин всичко потребно, когато последният го няма. Този, който е тъй състрадателен и човекът, който трябва може би да съжаляваме... или не?
Хатори Зензо - нинджата, отмъстителният, Джъмп читателят, който би направил за списанието всичко. Един от най-големите опоненти на Гин... Един от многото, които могат да бъдат видени да скачат нощем из сградите, разнасяйки пица...
Хиджиката Тоширо - войникът, винаги спорещият, вечно недоволният, вечно пушещият... и онзи Зоро от One Piece в нова кожа, но със същия глас и почти същия характер... Грижовен или просто мразещ... Полицаят, или вечният фен на майонезата...
Котаро Катсура - водачът на организацията срещу извънземните. Най-големият идиот от всички. Напълно изкуфелият, напълно ненормалният... Боец и хитрец, фен на Джаки Чан, фен на своя/своята Елизабет... "Зура джа най! Катсура да!!"
Исао Кондо - водачът на полицията, на Шинсенгуми. Вечният забраванко, вечният боец за своята любима, която го мрази. Човекът-горила...
Тацума Сакамото - още един боец за свобода. Някой, който се отказва рано, някой, който се опитва да кара самолет в космоса. Някой, който причинява катастрофи нон-стоп... Човекът, който винаги се смее така забавно... Човекът, който бива игран от мен...
(спирам до тук, защото се надявам някога, когато всичко наистина свърши да изброя всички)


Последната промяна е направена от Мелиса Сойер на Съб Апр 03, 2010 8:42 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeСъб Мар 27, 2010 9:05 pm

Какво изгледах последно - Page 2 7632

Chi's Sweet Home

TV 104 2008

Хм... това е просто историята на едно малко коте, което живее при едни изключително тъпи хора... Мда, хората сме си тъпи, какво да се прави... Общо взето, за живота на едно нещо, което не спира да се пречка и да иска да си играе. Котка като котка... Все пак анимето е за сутрешния блок на японската детска програма... Това е толкова огромногто обяснение, което е възможно да се даде за Чи и самото аниме.

Моята оценка: 7/10


Любими герои:
Нямам снимка, но е една котка... Може би някога ще ви се отдаде случай да я видите... Споко, епизодите са по 3 минутки...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeВто Мар 30, 2010 5:23 pm

Какво изгледах последно - Page 2 19490

InuYasha: Kanketsu-hen

TV 26 2009-2010

Това е последният сезон за Инуяша: полудемонът от едно много, много далечно минало... Мда, предполагам има по-запознати с темата Инуяша от мен. Пък и мисля, че някъде наскоро коментирах някъде наоколо същото, така че ще дам накратко - първи сезон беше една такава успиваща приказка, че беше толкоз приятно... Искам да кажа, че нямаше особено много действие, което да ме заинтересува и да си кажа "Леле, сега какво ще стане в другия епизод..." Не, такова нещо нямаше... Тук нещата вървяха много по-динамично и някак успяха да събудят мъничък интерес дори в мен. Аааа, можели значи, а? Ако нещата бяха обърнати, щях да се престраша да гледам 167-те епизода след тези... Но късмет, както-така... Не беше зле, щом дори се престраших да играя Джакен в МАЛ... Laughing

Моята оценка: 10/10


Любими герои:
Мисля, че вече съм ги коментирала и тях. Не съм ли? Ето ви ги пак:
Мироку-сама господин съществото, което, ест, си пада по момичета... Така е, когато човек отчаяно си иска деца, нали... Не мисля да правя пълна характеристика на герои, просто споменавам, просто споменавам...
Джакен-сама - това съм аз... (защото имам възможност да съм "дясната ръка" на моя лорд... пък и говоря с гласа на Чо... "Йо-хо-хо-хо~")
Рин-чан - рядко си харесвам девойчета, но това ми допада като характер... Само дето гадно се шегува понякога с мен (Джакен)
Господарят Нараку - той е толкова гаден, че те го мразят. Той е толкова сладък, че бих дала всичко от себе си да го видя, въпреки че ще умра, ако стане... Също така той е толкова идеен, че само с него мога да си водя записки относно Черните господари...
Кога - давай, вълче, давай, разбий го Инуяша, утрепи го, му-ха-ха-ха Twisted Evil Ако искате да избера между главния герой и този изборът ви е вече ясен.
Лорд Сешомару - господин Сешуара, тоест Сешомара... .... .... *тишината на вековете*... Тоя непукист ли е, нарочно ли го прави... Не е от значение... Давай, Сешка, разбий го Инуяша, давай, покажи му какво можеш Twisted Evil
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeВто Мар 30, 2010 5:42 pm

Какво изгледах последно - Page 2 16788

Hetalia Axis Powers

ONA 52 2009-2010

Искате ли да научите нещо за събитията около Втората световна война? Искате ли да го направите без да отваряте учебник и да се тормозите? По лесен и забавен начин? Това е анимето за вас! Епизодите са ненатоварващи, от по пет минути и често искаш още и още, но няма... Страните от съюзите са представени от по едно биши, момче или момиченце... Те сключват договори, сприятеляват се или се бият с пръчка по главата... Да, един по-забавен начин за водене на война. Още повече, че главния герой, Италия, е едно такова глупаче... Мдам, главните ни герои са бишитата на Италия, Германия и Япония... Всички бишита са представени с недостатъците на нвациите си, всички обичат и мразят това, което хората от страната им мразят. Типични образи от страните си - можете да научите нещо и за културата на другите. Това е Хеталия... Смях през сълзи и научаване на нещо ново, което ще ти помогне по история... или ще ти припомни?
(Песента за доматите кърти... Старата Римска империя знае как да пее...)

Моята оценка: 10/10


Любими герои:
Америка - той е човек на всичко! Ще спасява света с големи роботи, ще се кефи на всичко ново... ако разбира се участва и той. винаги навсякъде, винаги искащ да се изяви... Човекът, който обича да ходи в магдоналдс, да гледа страшни филми и да се страхува от извънземни...
Франция - човекът на любовта и с виното в ръка... Винаги спокойният, съветникът относно момчешките проблеми, водещият на радиото... Човекът, който върна Олимпийските игри на света... макар че го арестуваха заради... нещо...
Италия - няма такъв образ - момчето на спажгетите и пицата... И доматите... Най-свежия, винаги широко усмихнат, винаги провалящ се, страхуващ се, бягащ... създаващ най-много проблеми... Създаващ най-голям смях... Хеталия!
Германия - Дойцу... Този, който много ,много, много се кара, обича наденички, трябва винаги да спасява "помощника" си Италия... Един от главните действащи лица и най-голямото патило...
Канада - няма такъв смях... Просто е тоя уникат...
Русия - кхъм-кхъм... "Водкааааааааааааааааааааа!!!!!"... Надявам се, че си имате представа от руснаците. Учила съм руски 6 години и, повярвайте ми, помогна ми... Той изглежда най-различно от всички... Ако не знаех защо е така, просто щях да се чудя защо е нарисуван тъй...

Гледани в момента:

Bleach 263/???
Detective Conan 264/???
Durarara!! 12/24
Fairy Tail 24/??
Fullmetal Alchemist: Brotherhood 50/??
Hellsing Ultimate 7/?
Katanagatari 3/12
Ladies versus Butlers! -/12
MÄR 101/102
One Piece 444/???
Slayers 6/26
Working!! 1/?
Yu Yu Hakusho 70/112
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeСъб Апр 03, 2010 5:36 pm

Какво изгледах последно - Page 2 22524

Ladies versus Butlers!


TV 12 2009-2010

Искате ли едно предупреждение? Те са луди, напълно луди... Laughing Те са напълно откачени и учат в училище, където има и още една откачена директорка... и нейната помощничка е страшна... Той е "късметлията", който попадна в най-напеченото училище, където изглежда влизат само индивиди, които нещо не са в ред...
Хино, нашият млад герой, се запътва да учи към училището за икономи и прислужнички, където също така има и млади дами, момичета от богати семейства, на които младите прислужници се учат да прислужват. И така, един хубав ден Хито попада в ада, поради една мъничка грешка... Какво можем да намерим още там? Момиче, което се спъва на всяка крачка, прикрито същество, дете на 19, което обича да... рисува... Отаку, момиче, което си търси забавление... Мъж, който отчаяно си търси мадама и ми се струва, че повтаря вече пета година... и един негов приятел, дето все се заглежда по по-обещаващите... Мда, и една, която обича да яде български мармалад...
Мда, анимето си е малко... Малко!? Много ечи... Но пък и забавно. Може би не е нещо особено като цяло, но някак ме грабна. Нещо... Не знам какво...

Моята оценка: 9/10


Любими герои:
Хино-чан - направо не му завиждам след всичко това, през което мина... Направо да си беше стоял далеч от това училище...
Селния-сама - английската аристократка с българския мармалад. Отначало ме дразнеше напереното й някак държание, но я поправиха... Най-много кефи, когато Хино я нарече "Drill"... То и затова я наричам Дрилка Laughing
Тоичиро - леле... дори не мога го опиша... това нещо е лудо... Тоя човек, господи, по-голяма луденита в този вид жанр дали има...
Шинго-чан - сладък ли ви изглежда? Добричък, нали? Неее! Това е врага на момичетата, да го убием... Този в комбина с горния, убийствени са... А Шинго като замърмори под нос... прекрасна работа на Каваками Такафуми Laughing
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeНед Апр 04, 2010 10:18 pm

Какво изгледах последно - Page 2 534

Slayers


TV 26 1995

Добре дошли в света на магията... Или по-скоро бившият ни свят, пълен с магия. Пренасяме се далеч, далеч назад, когато вилнеят смелите рицари и странните същества и когато се раждат легендите... Или поне така изглежда. Защото този техен свят е пълен с магия и е много опасен и пълен с приключения. Срещаме се с вълшебницата Лина Инвърс, която е готова да ограби всеки, който има рядка скъпоценност, а после да я продаде. Тя е една много добра вълшебница на своето време, бореща се срещу крадците, за да ги ограби~ И тъй един ден тя бива спасена от една банда самозванци от един смел и глупав(?) рицар... Време е приключението на Гаури и Лина да започне...
Анимето е пълно с доста хумор, просто ако му дадеш шанс наистина може да те разсмее. Макар че в самото аниме, този първи сезон, да не се случва кой знае какво, е добро начало, загрявка за следващите приключения. Има неща, които съм си ги представяла преди, но тук, по този нов начин, са направо убийствени.. И да, уверих се, че има и по-шантави рицари... И магьосници... И още нещо - "Дай им храна и пари и са готови да отидат и накрай света!".
Да, те са типичните герои от подобните анимета - сериозни в напечените ситуации и винаги забавни. Може би има много като тях... Но си заслужава. Може би се прехласвам, защото обичам анимета с мечове и магии... Но пък не може да се каже, че не е забавно... приключението... Оценката ми е само заради това, че историята някак не беше добре "омесена"

Моята оценка: 8/10


Любими герои:
Гаури-сама - изключителен сладур дори в глупостта си, прекрасен боец... рицарят и вечно ръсещият лафове. Той е набеден за глупак, защото явно зацепва малко странно... Или пък въобще не му мисли? През колко неща мина това момче, колко проблеми с Лина имаше... А накрая какъв се оказа? О, да, вероятно е нарочно, но толкова е лесно да го разбереш, че няма накъде повече... Дори стана ясно вече към кого изпитва чувства и така нататък... Той е много мил, може би понякога и внимателен дори... Опасен, когато държи правилното оръжие... И опасен с "умните си" мисли...
Зелгадис-сама - въпреки че Зел-чан е доста типичен персонаж, просто е малко нетипичен на външен вид. Зел-чан също иска да си върне нещо и носи същите черти като на мнозина други, които не ща да изреждам. Но тъй като идва от едно странно аниме, където всички са забавни... и той има своите запомнящи се лудории...
Лина - тази малка вещица е навсякъде, вечно създава проблеми или си търси белята, вечно иска да яде или краде нещо ценно... Е, не да краде, защото "да крадеш от крадец не е кражба"... С нея винаги е забавно и опасно... И всеки може да си изпати, ако тя реши, че ще помогне на мисията й...
Зангулус - той е нещо като лош, но май не е... Просто Зан-чан-сан... Сладур е, пък и не успя да ме накара да го намразя, д.нито да ми стане енприятен... Не че е целял това...
Резо - ако ви е станало ясно - почти навсякъде си харесвам един, който става "мое въплъщение"... просто за забавление, докато гледаме тук да се шегуваме... Та това съм аз, Резо гадняра. Не мисля, че беше чак толкова лош... Пък и бързо го биха, а той дори им благодари за... нещо... Онова другото не беше истинско... Та затова държа на доброто име на Резо и бих го защитавала, ако видя някаква нападка срещу него... Twisted Evil

(Най-големият лаф тука беше - "копи-нинген!!!" Laughing Laughing Laughing )
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeПон Апр 05, 2010 9:17 am

Какво изгледах последно - Page 2 23219

Marchen Awakens Romance [MÄR]

TV 102 2005-2007

Преди да започна, можете да си зададете един въпрос - някога гледали ли сте анимации на ForKids? Ако да, знаете за какво става въпрос. Ако не - сега ще ви обясня. Това е една американска мисля че фирма, според политиката на която, аниметата, изпълнени с кръв и насилие максимално трябва да се превърнат в такива за малки дечица, защото американчетата не могат да гледат такива ужасии. Така прочутото аниме в One Piece според американците никой не умира, войниците държат пушки с тапи, няма истински пистолети и псувни. От друга страна същото се случва и с Yu-Gi-Oh!, който на 100% съм сигуран, че ако сте го хващали по телевизията сте видели една мила история за приятелство, без кървища и псувни, абе изобщо детско филмче... Е, това е работа на вече отдавна нефункциониращата ForKids (да не говорим за ужасния дублаж, блякси).
След това уводче, ще започна и за Мер. Това аниме НЕ Е на ForKids, да не си помислите, че е... Но стилът му много ми напомни на същите американци. Защо? Анимето е възможно най-опростено откъм боевете, те са малко по-детски и имат възможно най-малко кръв, колкото само за фон... Псувните, ако изобщо ги е имало, не си ги спомням добре... Анимето като че ли е правено по-скоро за износ към Америка, но все пак има и малко от традиционните анимета на Япония. Тук имаме ученик, който минава в друг свят, където хората използват Армове - оръжия или помощни средства за битка или просто за да си прекопаят лехата. Гинта е въвлечен в битката срещу Шахматните Фигури и Фантома, които искат да унищожат този нов свят. Да кажем, че момчето от другия свят е сънувало цели 102-а пъти този друг свят и е много ентусиазиран да отиде там. Той се влюбва в безкрайната зеленина и красота на света Мер и ще го спаси. Но какво е учудването, когато лошите постепенно накрая се променят! Shocked Направо си е като за Америка, макар че там ще го опропастят... И все пак има някои неща, които не успях да разбера как по дяволите така, пък после иначе...

Моята оценка: 9/10


Любими герои:
ама да знаете, големи са сладури, но ще изброя някои...
Нанаши - този симпатяга е един от многото герои, за които вероятно са взети идеи от други анимета. Това е водач на група крадци, който тръгва с нашия герой, за да отмъсти за избитите си пирятели. Фигурите са жестоки създания все пак. Той в повечето време е нещо акто итп Мироку, но не иска да има деца, а просто да се забавлява. В битка с момиче винаги казва "Дамите първо" и после си пати... Все пак ако го ядосаш си го бива с армовете...
Дороти - тя е първото същество на другия свят, който Гинта среща. Е, тя е нещо като вещица, която лети с метла и пътува из света,за да събира армове, кой от кой по-ценни. С нея Гинта намира и своя арм, единствения по рода си говорещ такъв - Баббо. Можем да кажем, че тя е доста опасна и наистина знае как да се бие... и на думи не е лесно да я биеш...
Баббо - това, което виждате е типичен арм. Той е помощникът на Гинта във всяка негова битка, въоръжен с нетипични способности, подарени му от момчето от нашия свят. Прави се на джентълмен, а колко шеги се изсипаха по негов адрес...
Джак - той е типичното ермерче, което след като получи помощ от Гинта тръгна с него. Толкова е смешно понякога, когато се шегуват с него, че чак да ти стане жал. То маймуна ли не беше, пиле ли... О да, неговата мечта е да посади бобено стъбло, което да стигне чак до небето. Познато?
Алан - стигам до най-големия ми любимец. Този старец е участвал в предишната война срещу Фигурите и е най-възрастен от екипа ни. Е не е баш старец, но няма значение. Та, въпреки, че е най-възрастен, това не му пречи да има проблеми с котки(алергии), нито пък да участва в закачките и комедиите на останалите. Все пак, разбира се, като един възрастен, понякога дава съвети и напътствия, тренира ги... Алан, не си алергичен към котки, не се крий... Laughing
Фантом - той е първият лош, с който ще се сблъскаме. Харесвам стила му и гласа му, изобщо много ме кефи. Започна се с това, че мрази Мер и иска да го унищожи... а после какво стана и аз не знам... Той е доста объркан характер, но да не се разпростирам много...
Галиан - бившият шеф на Нанаши. Галиан вероятно го имам някъде на снимка и го ползвам като герой, защото много ми е познат. По характер това е може би един от най-сериозните хора в цялото аниме.
Пета - Пета-чуааан~... Господи, знаете ли колко ми е миличък тоя, а дори не знам защо. Само като се изправи с онова странно костюмче и най-вече като започне да се смее...
Иан - или нашият Ани Laughing Без коментар~
Аш - е това поне е ясно изразен добряк от лошите... Няма какво да се крие и прави странни работи като например Фантома... Още не знам какво да мисля за него...
Чатон(?) - това същество глупаво ли е... нарочно ли го прави... Абе, смях да става просто... Особено когато наоколо има алергични към котки...
Магическия Ро - това съм аз Laughing
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeПет Апр 09, 2010 8:59 pm

Какво изгледах последно - Page 2 19918

Slayers Next

TV 26 1996

Втори сезон на анимето, за което е споменато и по-горе. Анимето на другия свят, анимето на магията и войнице.. Забавната история на Лина Инвърс и нейните вечно гладни приятели(по-скоро един приятел)... Какво мога да добавя... ами не знам... Същото като преди... мисля... Макар че тука хумора има маааалко по-малко място... Не че го няма, ест, то без него как... Все пак са обърнали и повече внимание на историята и развитието на... битката най-вече... И на някои други моменти, недоизпипани в първия сезон...

Моята оценка: 9/10


Любими герои: погледнете едно мнение по-горе от това и ще ги видите. Те са си същите, само дето Резо го няма, а на негово място идва(т):
Мартина - ми... това съм аз... Вече даже не съм си правила труда да си сменям името...
Гаав - обичам хората с червени коси... дори и да са гадняри...
Милгасия - тъкмо се чудех какво име за дракон да вметна... ето че той самият си е дракон...
Кселос - защо е симпатичен?... .. ... "Това е тайна...."
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeСъб Апр 17, 2010 10:41 am

Какво изгледах последно - Page 2 19872

Slayers Try

TV 26 1997

Сигурно вече сте се уморили да гледате едно и също заглавие едно след друго. Простете ми, просто това се гледа най-бързо от останалите. Защо, питате се - то е толкова ненатоварващо, дори забавно, че няма как да не изгледаш поне три епизода или повече на ден... Чудите се защо не пиша толкова много за него? Просто не зная... как точно да го опиша. По някое време историята върви горе-долу сериозно, но все пак детски. Не, няма толкова кръв,не умират толкова хора... От време на време история взаимства от хиляди и хиляди други източници - Алиса в страната на чудесата например... но превръща историята в своя собствена. Героите са забавни и симпатични, да, може би малко детски, но анимето им е такова. Много, много рядко можеш да видиш нещо наистина сериозно. Девойката вещер, която обича да яде и да се кара, момчето, което винаги върви с нея и е едно глупавичко... Сериозният уж мутант и принцесата на справедливоста. Заедно с тях и демонът под прикритие... Да, забавни са. Да, не е чак толкова лошо. Магия, мечове и забавление без край...
Този трети сезон е мъничко по-сериозен, макар че вторият ми харесваше повече. Не, тук също не липсват идиощини без край...

Моята оценка: 9/10


Любими герои: Какво да ги коментирам, те са същите. Не, сега ще ви дам по-пълна представа... Те все пак се развиват, нали? Само за тези от този сезон:
Гаури Габриев - рицарят, за който споменах, че е голям, голям сладур. Не можете да си представите като го видя как ми се ще да го извадя и да си го гушкам, гушкам... Смятат го за много тъп, защото бавно загравя, нали трябва да има смях. Какви физиономии прави само... Толкова е сладък, че чак си го взех за герой. За първи път изпитвам толкова огромна слабост към някой аниме герой от подобна комедия. Но винаги има първи път. Не мисля че е чак толкова тъп, за колкото го взимат. Първо на първо, бойните му умения не веднъж бяха доказани, макар да имаше проблеми с меча... Та той е наследникът на Рицарят на Светлината... Не веднъж тичаше сред закъсалата го Лина с хъс и сериозност, която обикновено не му е присъща. Все някъде там в развинтените чаркове на главата му има и частица сериозност...
Зелгадис Грейлърдс - това същество бе омагьосано от мен(Резо) и сега се опитва да си върне истинския облик. Да ви кажа, така май си е по-добре. Забавно. Той сякаш може всичко и се опитва да бъде най-сериозен от всички, а понякога си има и много, много проблеми... Води се най-сериозен, да, разсъдлив е и добър магьосник. Харесвам косата му от пирони Laughing Както и да се държи, знае се, че накрая пада в "капана" на спътниците си и се оказва на някой призрачен кораб с китара в ръка, или пък още по-лошо... което няма да коментирам, бъдете любопитни Razz
Лина Инвърс - това е свежата ни главна героиня. Какво бих казала за нея. Прекрасни магически способности и винаги знаеща кога и как да ги използва. С нея е забавно, тя придава чар на анимето като цяло... Нещо като Луфи, без който в One Piece никога няма да е същото... И тя е от старата класа аниме герои, които оставят по нещо, с което биват запомнени някак...
Кселос - стигнахме и до него. Той се влачи след групичката ни, ни от добрите ни от лошите. Все още не знам как да го определя и вероятно никога няма да успея. Какъв е той? На наша страна ли е? На коя страна изобщо? Като демон съм на ясно ,че трябва да е герой с неразбираем характер и цели. И все пак винаги ми е бил любопитен персонаж. Харесва ми, когато се замеси точно когато не трябва... или когато трябва... Прилича ми по характер на онова, което си мислех да пусна като магьосник на някой черен господар. Нещо като загадка, която понякога бива лесно отгатната или остава... тайна... Обожавам неговата велика реплика "Това е тайна". Все още не знам дали е от добрите или от лошите. Никой едва ли ще ознае това в близкото бъдеще. Помага ни... или ни пречи... Има си свои причини за това. Както казаха и в анимето "Нямам му доверие, но нека върви с нас"

Валгаав - слагам го отделно, щото е специално за този сезон. Този май е главният лош, но както и при Кселос - нищо не се знае. Хем това иска, хем онова... Неразбираем е, поне нещо не схванах... Или ми харесва само по външност... което е по-вероятно... Или не знам... Сигурно по глас Laughing Такаги-сенсей не е за подценяване все пак...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeНед Май 02, 2010 11:54 am

Какво изгледах последно - Page 2 20940Какво изгледах последно - Page 2 20938

Slayers Revolution & Slayers Evolution-R

TV 13 2008
TV 13 2009


Спокойно, спокойно... Това е последното от сагата, за което ще пиша. Обещала съм си да не коментирам филми, спешъли и единични ова... Освен ако не са единични анимета.
Е, това е краят... Краят на забавно приключение, на което му липсваше още малко хумор и щеше да е едно от най-любимите ми... Не, не си мислете, че е хуморът е малко. Те са убийствено смешни, когато си пожелаят... Те владеят стихиите и магиите... И заедно са най-откачения екип от рицари и магьосници... Нито Инуяша, нито Симфония не успяха да надминат тези откаченяци... Анимето, което надмина дори толкова хваленото аниме от деведесетте Excel Saga... Това са те, Убийците!

Моята оценка:
Slayers Revolution - 9
Slayers Evolution-R - 8


Любими герои: всички изброени досега, заедно с:
Зуума - да, лош е, гаден е... но аз го обичам, защото е толкова сладък... Толкова... И без маска и със маска... Обичам те, Зу-чан... (е, то това съм си другото аз xD)
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeЧет Май 06, 2010 6:03 pm

Какво изгледах последно - Page 2 18793

Monster

TV 74 2004-2005

"Всички хора са равни, нали? Всички имат правото да живеят, нали? Аз не греша, нали?"
"Аз съм Тенма... А в следващия момент съм Йохан... Вдигам ножа... но нещо ме спира... Какво?"
"Хората се нуждаят от емоциите си. Хората трябва да чувстват вкуса на любимата си храна... Хората трябва да почувстват нещо... когато синът им умира..."
"Казваше се Алфред, обичаше горещото какао, което пиехме веднъж в седмицата, обичаше насекомите, но мразеше да ги убива..."
"Надявам се един ден тази история да има щастлив край"
"Имало едно време едно безименно чудовище... То отчаяно искало да получи име..."
"Хората могат да станат всичко"
"Прибрах се"
"Добре дошла"
"Само един на този свят знае истинското ми име... Докторе... Моето истинско име е..."
"Аз... искам да му простя..."
"Видях майка ти. Тя каза, че ти е измислила име. Ти имаш име... Твоето име е..."

Много гласове... Много мрак и много ужас. В един момент онзи тих глас започва да крещи, истерията сякаш те обгръща и попадаш в нечии чужд свят... Чудовището обикаля този свят и търси своята плячка. То ще продължи да върви... То ще продължи да бъде там.
Какво е това аниме? Аниме на вечната тъмнина, на това какво може да стане с един човек... Що за ужас съществува в този свят... да, някъде около нас. Защото може и има подобни случаи. Защо се случва така... Как можем да направим така, че да не се случва.
Аз... Нямам описание за това аниме. Просто не зная как да го опиша добре... Може би няма точно истинско описание на това чувство, което анимето дава. Най-великият трилър на всички времена... Анимето, което пресъздаде този свят, който е толкова далеч от Япония невероятно перфектно... Никога няма да мога да опиша истински това, на което се насладих... Това, от което ме беше страх, от което настъхвах... Няма слаба част в този трилър... История, много по-добра от всички американски сапунки в подобен вид, които съм гледала. Бих ви препоръчала да не го поглеждате като мен с лошо. Ще съжалявате, ако го пропуснете. Ще се изненадате от това, което ще видите... Никое описание няма да му приляга точно, където и да го прочетете... Мога само да подскажа, че действието се развива в Германия и Чехословакия във времето след падането на Берлинската стена... Че няма да видите нищо, написано на японски, а на чист немски и чешки... Само говорът е японски тук... Всъщност, благодарение на Тенма си спомних колко малко думи знам на немски - Гутен таг!

Моята оценка: 10/10


Любими герои:
Тенма Кензо - той е един от най-добрите главни герои. Да, ако го разгледам от хумористична гледна точка - такъв инат е, че може да те изкара извън нерви. Ако го погледна откъм женска гледна точка... Красив си е... Като за това аниме специално, където артът е малко по-странничък... Не зная все още... дали беше правилно да тръгне той на път, дали бяха правилни доводите му... Но бих отговорила на въпроса му дали е сгрешил... че не е. Бе прав, когато спаси едно дете... макар и после това дете да провали живота му... Той е нисък, той е японски доктор в свят който сигурно отначало му е бил страшно непонятен...
Инспектор Лунге - хм... Ми отначалото беше дразнещ образ тоя пич... Но все пак го разбирах въпреки всичко... Да, той като инспектор бе длъжен да заподозре Тенма... Той имаше право, въпреки че заради това не ме кефеше... Но е прав... после си пооправих мнението де...
Гримър - толкова жизнерадостен човек, толкова приятен... В същото време толкова проницателен и... с една от най-ужасните съдби на света... Чрез него разбрах какво всъщност е човек да не чувства... абсолютно нищо... да се опитва да се научи дори... да се усмихва. Един от аниме героите, които ужасно много ценя. Един от хората, които... ми се ще дори да срещна на живо, човек с такъв характер... Макар и скрил зад усмивка нещо, което дори не можеш да си представиш... как така? Как човек да не може да чувства... Сега, когато мисля за него, разбирам защо всички го обичаха, макар и да не разбирам как успяваше да ги задържи около себе си. Заради усмивката си... или заради това, че имаше нужда да се научи от някого...
Мартин - естествено, това съм аз... За краткото си повяване, наистина ми направи впечатление. Но героите от това аниме имат странните възможности да те запленяват с историите си. Неговата, както и на повечето останали, е почти потресаваща... Ех, Марутин (на японски името Мартин се изговаря МарУтин, с ударение на И)... Ти беше прав! Да... и аз я мразех...
Липски - той е изключително пък кратък герой този Липски. Това е един чех, който се занимава с миене на чинии, а през останалото време - кукловод, който изнася представления на улицата... Не зная защо.... Но някак ми бе изключително приятен... някак спокойно бе с него, въпреки всичко, което се случи и каквото се откри, докато беше на екран, атка да се каже...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeСря Май 12, 2010 6:30 pm

Какво изгледах последно - Page 2 21663

Myself ; Yourself

TV 13 2007

"Където и да си, знай, че винаги ще бъдем приятели"
Звучи ви познато? Не се притеснявайте! Със сигурност сте го чували в много други анимета.... С тази разлика, че това не е толкова досадно като другите. Пълно е с хиляди и тонове клишета, но е търпимо... Плюс това имаше много забавни моменти с момиченцето, което вади бебешко гласче... Е, аз до тук май все едно напълно изчерпах темата... Какво имаме тук? Момче, което се връща след години в родното си градче и там са неговите приятели... всеки от който се е променил, а си е същият... Сана ще трябва да разгадае случаят с една от приятелките си - какво се е случило, за да бъде това момиче толкова променено... Истинското нещо, което ме впечатли тук, бе историята на близнаците. Пълна с клишета както останалата част, тя бе някак по-впечатляваща... И да, въпреки всичко, някак си ми допадна... Някак си, ако продължи в същия дух, не толкова натякващо, със силни чувства... имало е шанс...
"Да засвирим заедно песента, наречена "Аз и ти"!

Моята оценка: 7/10


Любими герои: Както казах, това са близнаците...
Шууске Уакатски - Шуу - това е още един от перфектните герои на Коясу Такехито. Това сейю наистина досега ме радва много - нямаше слаба роля. Може би наистина си го бива, има някакъв талант да бъде късметлия... Когато е някъде, винаги върши най-перфектното възможно нещо. Неговият герой и неговият нрав е един от веселите и забавни бишита. Загриженият брат, страстният риболовец, откаченото стереотипно момче от подобна сапунерка... Един от онези, сложени там да разведряват ситуацията и в същото време един от онези с труден живот, взимащ трудни решения...
Шури Уакатски - Шури - това е другата половинка на момчето, неговата вярна и весела близначка. Тя е по-голямата му сестра, обичала е да го бие като малък... И е била доста по-силна от него, малкото страхливо момче. Тя е забавна и щастлива, винаги усмихната... и не точно... Тя е една от героините с възможно най-труден живот в момента. На нея се пада честа да се опита да се бори с ужасния си баща, тъй като брат й по природа е по-мълчалив и събира болката си в себе си, не я излива навън. Поради това... двамата решават, че трябва да бъдат щастливи без това разпаднало се семейство...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeЧет Май 13, 2010 9:39 pm

Поредица кратички, следователно съвсем съкратено:

Какво изгледах последно - Page 2 3588
Carol: A Day In A Girl's Life

OVA 1 1990
Или още може да се нарече - Ализа в страната на НЕмузиката... В действителност, доста взаимствани нещица имаме тук... И преспокойно може да се изпусне, защото няма да видите окй знае какво. Обикновената история за момиче, което ще спаси света, като отиде в друг свят... Ток малката Карол трябва да спаси музиката на нашия свят от злото чудовище, което се храни с нея...

Какво изгледах последно - Page 2 24152
One Piece: Strong World Episode 0
OVA 1 2010
На това ова колко му бях нахъсана, малиии... Още като прочетох чаптъра, охо-хо... Много добра анимация, направо не очаквах... Но все пак е към филма, а филма със сигурност ще е велик... Наистина страхотен преразказ отново за мен... Роджър, Шики, малкият Михаук, бебенцето Ейс... О, Ейс....

Какво изгледах последно - Page 2 23496
Magic Kaito
Special 1 2010
Това е малко нахъсване към историята на Кайто Кид от Детектив Конан, окйто и аз също искам да видя на екран. Не защото ми е интересна чак толкова историята, а защото ме кефи като герой, забавен е, пък и обичам крадците и детективите... Като Лупан! (той също участва като ученик тука).
Виждаме предистория в стил Батман, едно момче крадец и магьосник и една от най-хубавите анимации, на които мога да се анрадвам до тук...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeПон Май 24, 2010 11:03 pm

Какво изгледах последно - Page 2 23457

Needless

TV 24 2009

"Всеки има камъни на пътя си. За да се отървеш от тях, просто ги бутни от пътечката."
Ето че се видя края на още едно аниме. То е от миналата година и е на Madhause, но... Като че ли не е било от най-известните манга. Много е слабо. Не, не казвам, че не е добро като екшън. Момчета, искате ли реклама? Ако харесвате бой до скъсване, това е анимето за вас! Опитвали са се да добавят смешни неща, но са ги сложили на много неподходящи места... Някои са толкова изстъркани, че дори не са смешни вече. За арта мога да кажа, че е приемлив, още една радост за момчетата - малко момичешки елементи виждаме, женската част е активна. Макар че и за жените има красиви гледки Razz
Някои казват, че прилича на Теднжен Топпа - не, не е вярно. Докато Тенджен е пълен с велики фрази и някак по-приемлив хумор, както и по-завладяващи битки... Тук битките са някак еднотипни, някак не ти взимат сърцето... Не е като да ги гледаш настръхнал и в очакване. Свикваш след една-две...
От гледна точка на историята - слаба е. Все едно и аз мога да измисля такава, разбрах кой какво е веднага след като се показаха... Само за Сатен-сама не предполагах, та той единствено беше забавен, но мотивите му бяха изстъркани и на него...
Изобщо, може да се пропусне, но пък който обича тепаници...

Моята оценка 7/10


Любими герои:
Адам Блейдо - Коясу... Коясу-сама, ти си навсякъде... Ох, обожавам да изникваш така неочаквано... Казвам ви, това сейюю е върховно... Не само, че можеш да го очакваш навсякъде, а и гласа му е... Ох, леле... (Тук и Тоучи Хироки беше много добър) За Блейд - изключителен сладур... Албинос, голям луд и... е, готин от главата надолу Laughing Не беше перфектният герой, доста взаимстван, но пък се справяше добре колкото да бави ситуацията. Имаше един-два моменти, които просто няма как човек да не запомни.
Сатен - за него се отнася същото определение, дето засяга главата на Блейдо Laughing Сатен, въпреки, че е от лошите, ми хареса това, че наистина беше някак по-забавно и приемливо с него. Беше странен, имаше ужасно тъпи доводи за лошотията си... Беше направил ужасна грешка и все пак... Незабравим е моментът, когато не успя да се качи на асансьора...
Теруяма Момиджи - ОРЕ ГА... ТЕРУЯМА МОМИДЖИ!!! И естествено сейюто на този симпатяга е Ито Кентаро!! (Ренджи от Bleach). Тук беше се справил невероятно. Много добър герой, много добро озвучаване. Ито го направи велик, макар и неизвестен аниме герой... Просто не знам защо толкова ме кефеше как крещеше насам-натам и се караше...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeЧет Юни 17, 2010 9:53 pm

Какво изгледах последно - Page 2 21156

Cooking Master Boy

TV 52 1997-1998

Харесвате ли да готвите? Не? Ами да опитвате? Това е аниме за вас! Ще се "насладите" на върховната китайска кухня, която свети и блещука (буквално), че чак заслепява и самия готвач, който я е сготвил... Вече ме е страх да влизам в китайски ресторант...
Добре, на малко по-сериозно... Ми китайска му работа - те все си търсят я седем меча, я седем ножа... В този случаи търсят предмети за готвене и да не си помислите нещо - пак са седем... Историята не е кой знае каква, просто трябва да имате един огромен, огромен речник, за да може да си превеждате хилядите изрази, с които описват храната. О, да - дублажът е на китайски, кантонски и мандарин, така че късмет^^ Какво още можем да се сетим... А, да, не очаквайте върховната анимация, все пак погледнете годината... Но пък можете да видите едни огромни двуметрови китайци с много мускули...

Моята оценка: 7/10


Любими герои:
Ли Уен (Леон) - ми, вижте сега, то нямаше много избор... Айде, няма да коментирам характера, защото е копи-пейстнат от следващия герой, който ще пусна и от следващия... Те тука си приличат - лош, па после добър, че чак бест приятеля на главния герой... Общо взето симпатяга или по-точно: човекът, който не се страхува от жегата (опитайте вие с кожух в пустинята!)
Лан Фей Хон (Фей) - както предпредих - като горния. С тази разлика, че "Лошият, който ще победи на всяка цена!!... Ама те ме накараха, аз не исках..."
Шел - слава богу, тоя поне си беше сравнително нормален... Поне не му давайте пари, че кой знае кога ще ви ги върне, ако са назаем... И, по дяволите, защо го бива да прави само едно и също!?
Чо Ю - мъжът от блатото Twisted Evil Добре де, учителят на главния човек (Мао, за който не ми се говори сега)... А, да, обичам да измислям идиощини за тоя Razz
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeПет Юни 18, 2010 6:10 pm

Какво изгледах последно - Page 2 21418

Neon Genesis Evangelion

TV 26 1995-1996

"...Но някой ден ще си наясно с всичко, на което имаш зад себе си. Крилата ти са, за да търсиш ново бъдеще, което само ти можеш да намериш..."
Сигурно, който е по-запознат, вече се е чудил поне веднъж или два пъти... Какво аджеба харесват хората в Евангелион. Да, и аз се чудех, преди да се опитам да го гледам. Виждате ли... Има някакъв собствен чар. Някаква история, която, дори и да ти изглежда някак скучна на моменти... кара те да погледнеш още един епизод, още един... Някак си завладяващо, някак си нещо, което не можеш да пропуснеш току-така. История със сериозен смисъл, със сериозни доводи. Психология, много логика, много знания, много доводи и обвинения... Има неща, които могат да се определят като шедьовър. И Евата е един шедьовър на 20-ти век, точно затова продължава да бъде гледана от толкова много хора. Сигурно на някои ще им се стори скучничко, дайте му шанс. Може би пък ще откриете, че дългите разговори на философска тематика наистина ще ви харесат...

Моята оценка: 9/10


Любими герои:
Каджи Рюджи - оставете настрана това, че е толкова голям сладур, че заради него не усях да спя цели две нощи... Главно заради странния му характер, разбира се. Толкова идеи ми даде, че вечно ще го благославям... Много, направо отлично изграден персонаж... Един от най-човечните герои, които могат да бъдат видяни някъде. И той е смъртен... като нас...
Аоба Шигеру - ама вие съмнявате ли се, че когато Коясу Такехито се появи, веднага не ме привлича като магнит? Считайте, че има ли го това сейю в състава на трупата, то непременно неговият герой ще ми е любимец...
Каору Нагиса - ееееееееее, таквози биши да го имаше навсякъде......
Сузухара Тоджи - ей, пич, давай, бий го оня, главния, ще ти помагам~
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeПет Юни 18, 2010 9:14 pm

Какво изгледах последно - Page 2 22386

Ichiban Ushiro no Daimaou

TV 12 2010

Их, тръгнало ми е на изглеждане днес, а? Е, добре дошли в света на Хари Потър Завръщането!
Какво си имаме тук? Съвсем обикновено сираче, което мечтае да стане добър и честен мъж. Записва се в училище за магьосници, а там вече става лошо. Съдбата му определя той да стане следващия велик Даймао - господар на демоните... И така всички започват да се страхуват от него. Типично... като за Хари Потър. Хуморът е малко изпростял, момчешки... Момиченцата са точно като за момчешки тип, а пък главния герой като иска да се бие, се надува като драгън-болец (извинявай, Гоку xD). Не очаквайте съвсем нищо голямо. Просто опит за малко парици...

Моята оценка: 7/10


Любими герои:
Сай Акто - господин демона е очарователно глуповатичък бишинко. Това е нормално, като за Хари Потър прототип... Мда, не че имам нещо против Потър (имам, ама да не задълбочаваме)... Определено този е леко по-забавен от оригинала си...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeПет Юни 25, 2010 12:56 pm

Какво изгледах последно - Page 2 24074

Hakuouki

TV 12 2010


Дамско общество, пази се от това аниме, защото то не е за вас! Дам, именно защото са големи сладури и бишита, то попадна в полезрението ми. Честно да ви кажа, историята е като на всички други Шинсенгуми, но тук е замесена и малко повече магийка... Типично е да мислиш, че нещо свръхестествено е водило този отряд войни на шогуна... Но, дами, препоръчвам ви да не го гледате, ако имате слабост към бишитата. Малко кръвчица за привкус, малко смях до някъде, ако познаваш добре историята и това, за което става дума изобщо, свързано с Шинсенгуми.
Ако ще има втори сезон, то аз бих го гледала, не заради историята, а заради момчетата xD

Моята оценка: 9/10


Любими герои:
Нека не ви отегчавам кой колко якичък бил
Саноске Харада - плюс Нагакура Шинпачи - НЕ ги срещайте заедно...
Тошизо Ниджиката -.- да де, сериозния...
Окита Соуджи - Twisted Evil Нека ти е, клечка смотана... Сега сериозно - много опасен, да бе...
Хаджиме Сайто - без комент
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeПон Юни 28, 2010 12:41 pm

Какво изгледах последно - Page 2 20631

Durarara!!

TV 24 2010

Ето, че още едно аниме на 2010 свърши. Как да ви кажа, след като бе направено от хората, правели и Бакано преди това... изненада ме. Нямаше чак толкова насилие, героите бяха едни клечовци, някои от тях дори забавни... Може би не съм аз най-подходящия човек, за да го оценя, тъй като аз си падам по пищовите и мафиотите... Та затова ми харесва. Тук се срещаме с почти мафиотски групировки, които се изправят срещу една друга, която е целият свят. Да, имало едно време едно малко момченце, което живеело в малко закътано градче. То нямало много приятели там. Един ден родителите му, му купили компютър. От клавиш на клавиш, от това как се държи мишка и как се започва... Момчето създало и своя първи сайт. Нарича го Доларс... Сайт, който обединява всички хора в тайна групировка. Обединение просто за да бъде забавно... И детето се запознало с други хора, които му правели компания... досущ като някой друг, наистина, спомням си един такъв човек...
Но нещо се обърква. Някой разраства групировката Доларс. Тя става част от голямо Токио. Те са навсякъде, невидими сред останалите. Хора във всички цветове на дъгата... Навсякъде... И нещата излизат от контрол...

Моята оценка: 10/10


Любими герои:
Хейваджима Шизуо - когато говорим за това аниме, е невъзможно да не го спомена. Той топлеше сърцето ми винаги, когато се покажеше. Безумен, луд, забавен, той е всичко. Да, той е побойникът, който мрази насилието. Странно, нали? Просто не може да се пропусне неговото участие... Доста е видимо, така да се каже... Забавно е, особено когато се опитва да изтръгне някоя машина за кафе или пък как разнася разни табелки насам натам в търсене на смъртния си враг... И-ЗАААА-ЯЯЯЯ~!
Саймън Брежнев - който е учил руски, непременно ще му направи впечатление ето този персонаж. О, какъв руски владее само! Води се руснак, ама иди му разбери нещо... ще се заколям, ако го хвана да ми обясни нещо... По-добре да го питам на японски... Няма такъв продавач... още повече, че храната му е ужасна...
Кьохей Кадота - този се раздава малко учител-философ, ама е такъв сладур... Само се дразни и вика на колегите си... Той е един от първите членове на Доларс, който виждаме и се гордее с това. Много е готин без това чорапче или каквото е на главата...

Гледани в момента:
Arakawa Under the Bridge - 12/13
Bleach - 276/???
Detective Conan - 375/???
Eureka Seven - 6/50
Eyeshield 21 - 2/145
Fairy Tail - 34/??
Fatal Fury: Legend of the Hungry Wolf - 0/1
Fullmetal Alchemist: Brotherhood - 62/64
Fullmetal Alchemist: Brotherhood - 4-Koma Theater - 8/?
Fullmetal Alchemist: Brotherhood Specials - 3/?
Hetalia World Series - 13/??
Lupin III - 10/23
Ninja Scroll: The Series - 2/13
One Piece - 456/???
Rainbow - 8/??
Tales of Symphonia: Tethe'alla Hen - 2/4
Working!! - 12/13


Последната промяна е направена от Мелиса Сойер на Пон Юни 28, 2010 12:54 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeПон Юни 28, 2010 12:53 pm

Горния пост е за Durarara!, но при мен не се вижда и не знам защо. По нататък ще се опитам пак да го оправя

Какво изгледах последно - Page 2 21955

Working!!

TV 13 2010

Поредното аниме на 2010, сезон пролет. Наистина много свежо и приятно, голям смях дори може да се нарече. Героите са млади и забавни, винаги откачени, всеки със своите си странности... Да, това е анимето, което разказва за живота в един ресторант, буквално и преносно. Това е история за момиче, което се страхува от мъже и момчето, което се опитва да я излекува... като винаги пострадва от всичко това. Отпускащо и ненатоварващо, препоръчвам го на всеки, който обича анимета за обикновения... и необикновен живот без супер сили...

Моята оценка:
10/10

Любими герои:
Сато Джун - копи Санджито не отстъпва на оригинала си. Той е малко откачен, винаги пуска неразбираеми и гадни шеги относно ръста на една от героините... и обича да бие своя "другар" с тиган... А, да, има проблеми с колата си и почти винаги с една от сервитьорките... дълга сапунка...
Танешима Поплар - момичето със едно от най-странните имена, които съм чувала.. Поне японците го прознасят странно. Тя се води нещо като главен герой, макар че главните герои тук не са ясно изразени. Тя е седемнайсет годишно хлапе, което е по-ниско дори от четиринайсет годишната си колежка... и отчаяно се опитва да порасне досущ като Едуард Елрик Razz
Ямада Аой - тя живее на тавана на магазина и си мисли, че всичко, което е в хладилника, е нейна собственост. А как обича да обира колегите си... я на пазар, я за дрешки така...
Хього Отоо - неговата тъжна история гласи така "Веднъж тръгнах със съпругата си на пазар и я изгубих в мола... още я търся". Разчувствахте ли се? Беж да търсите, той с радост ще ви покаже... как изглежда. Лесно ще я познаете, според него прилича на китайски дракон...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeЧет Юли 01, 2010 5:23 pm

Какво изгледах последно - Page 2 21851

Arakawa Under the Bridge

TV 13 2010

"Венерианец е моят съсед...Господи, моля те, помогни..."
За почитателите на по-сериозните и красиви романтики - не, не е за вас. Хората, създали такива класики като Sayonara Zetsubou Sensei например, са си свършили работата отново и то както винаги - перфектно. За почитателите на хилядите странности, многото изкуфелници, винаги забавните случки... Винаги странните хора. Да, ще ви хареса. Аниме, изпълнено със същия хумор като всички останали на това студио, дори смешките се повтарят... Но винаги са смешни, когато ги виждаш в нова светлина, отново и отново.
Добре дошли в света на хората, които живеят под моста. Един цял свят, скрит в краката ти, там, край реката и моста. Какво се случва, когато богаташа, свикнал да няма задължения към никого и винаги да се отплаща... попадне в този странен и шантав свят? Що за хора живеят там? Наистина невероятни и неповторими.
Втори сезон - очаквам те!

Моята оценка: 10/10


Любими герои:
Ичиномия Ко/Рикруто - ако се опитваш да внесеш здрав разум в този свят, не, няма да ти се отдаде. Защото всичко се обръща надолу с главата. Изключително забавен главен герой, еднотипен, разбира се, прилича на останалите подобни нему... Но пък перфектен персонаж за този свят на странности, където и той е също толкова странен
Хоши - Звездата... Неповторим музикант, неповторим съперник на главния герой... Просто страхотен персонаж. Забавен е, а и гласът му на Гинтоки си пасва...
Сестрата - предупреждавам ви, не се стряскайте от... НЕГО!! Военните могат да имат всякакво прикритие. Този е разбивач, няма такъв персонаж никъде. Плюс това е и с онова сейюю... Да, вечният Коясу Такехито!! Велик герой...
Кметът - виновникът за всичко това. Онзи, който дава ново име на новопостъпилия в малкото общество под моста Аракава. Вечната капа и шантавелник на своята река...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitimeПон Юли 05, 2010 8:21 pm

Какво изгледах последно - Page 2 21441

Lupin III

TV 23 1971 - 1972

Началото бе трудно. В началото някой бе положил огромен труд, много любов... да създаде нещо, което остава забравено... Да, не напълно. Защото той живее и продължава да е все така забавен. Той е Лупан... Той е крадецът, след който бих тръгнала като помощник. Човекът с много лица, вечно засменият, вечно увереният. Преди повече от 30 години... започва едно пътешествие, което още е силно, което още е такова, каквото никой не би си представил, че е. Това е Лупан Трети. И аз нямам думи, с които да го опиша. От началото до самия край... Няма значение каква е моята оценка... О, знам, че няма по-невероятно истинска, невероятно човечна и същевременно свръхестествена история...
Благодаря ти отново и отново винаги, когато чуя песента, когато видя усмивката и походката на героят, който е по-различен от всички крадци на света. Когато видя света на Лупан.

Моята оценка: 8/10


Любими герои:
Арсен Лупан Трети - вече съм споменавала защо. Заради човечността му, заради страхотния му и естествен смях. Заради това, което само той може, защото преди всичко е човек, а не супер герой... Защото е по-интересен от всеки крадец на света... Защото има история, която малцина герои могат да достигнат. Защото е създаден от един човек, който знае как да си върши работата... невероятно добре.
Джиген Дайске - този мафиот е изключително забавен, вечно загрижен за приятеля си и вечно луд шофьор. Няма друг стрелец като него... Забавно е, когато са заедно. Забавно е, когато виждаш що за страхотен човек е той. Усмихваш се, когато виждаш как точно е развит като герой.
Зенигата Коичи - вечно лудият преследвач, толкова всеотдаен, толкова добър и искрен приятел. Баща, който никога не се отказва да даде пример. Той може всичко, от това да плува и да тича след един крадец, до това да лети с най-бързия самолет... Научен е да се бори с предизвикателствата. Най-неестествения полицейски инспектор... Толкова втрещено съм го гледала, когато се промени... да, от онзи луд инспектор, той може да бъде и толкова... неестествено мил човек. Два образа, които някак не се свързват с него...
Ишикава Гоемон - винаги имам претенции към самураите. Еди къв си трябва да е, еди какво си да прави. Но Гоемон разби представата ми за всичко и ме остави да гледам не само външното... Той, да, типичен самурай е... и в същото време не е. Не, той е нещо много, много повече...


Последната промяна е направена от Мелиса Сойер на Вто Юли 06, 2010 10:06 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Sponsored content





Какво изгледах последно - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Какво изгледах последно
Върнете се в началото 
Страница 2 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
. : Светове : . :: Off-Topic :: Аниме и Манга-
Идете на: