. : Светове : .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
. : Светове : .

Заповядайте във всички Светове!
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Какво изгледах последно

Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeВто Юли 06, 2010 9:17 am

Какво изгледах последно - Page 3 16029

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

TV 64 2009-2010

Сега седя пред програмата за писане на субтитри... и не искам да го преведа. Не искам по простата причина, че това е последната серия... завинаги. Това е истинският край. Завинаги от тук нататък. Авторката приключи този мащабен проект, от който тръгна всичко, което аз познавам като герой за РП. Излишно е да казвам, че винаги, когато ми трябва герой ездач, то поглеждам към редиците на FMA. Това е вълшебство без край, екшън и драма, комедия, която също така може да ти разкъса сърцето... Сега слушам песните от този аниме ОСТ и си казвам, че искам да ги чуя отново... отново... отново. Филм? Да, щяло да има филм, но какъв филм, като тук ще излезе с години по-късно. Не, че аз не мога да го изгледам в оригинал, мога... и все пак е различно, когато седя сега и мисля... и превеждам едно от най-любимите си анимета.
Всъщност, още не съм пипнала последната серия. Знам какъв е краят, доволна съм, но все пак не искам да го свършвам. Не сега... не точно сега... Чудя се защо през главата ми минават всички, за които бях като болна седмици след като им се случи непоправимото. Помня все още как преживях втората раздяла с един човек. Който е гледал сигурно ще се сети кой... Ето, че програмата отново превъртя песните, докато се чудя и стигнах до последния ОП... За миг мисля, че осъзнах, че просто трябва да го преведа. Това е единственото, което мога да направя... Колкото до спешълите, които продължават да излизат... надявам се, надявам се да продължат да го правят...

Моята оценка: 10/10


Любими герои:
Вмъквам бележка: вероятно сте забелязали, че Аместрианците всъщност играят нещо като германци... е, хората на съседната страна Ксинг са китайци...
Линг Яо - нека Негово величество да пребъде. Появи се и направи шоу... Появи се и стана скъп приятел. Той се вписа така невероятно добре в историята, че дори не мога да повярвам сега, когато извеждам този факт. Той е един от хората на Ксинг, които се борят за короната на Императора (тоз император има над 20-30 деца, трудно е да се избере...). И лично обръщение към него: Линг - вече има кой да ти плаща храната!!
Рой Мустанг - винаги когато видя негова снимка, я свалям или я гледам с часове. Просто е - той ме привлича като магнит, както огъня привлича дървото или хартията, например. Не знам защо е така, но е факт. И не мога да повярвам, че неговото участие привърши, както и това на всички останали. Какво може да се каже за Рой? Някои го мислят за много наперен и надут... За мен... добре, ще си спестя коментара, мислете си каквото искате xD
Золф Джей Кимбли - обожавам го, въпреки че е от лошите. Харесвам стила му на обличане, харесвам злобните му коментарчета... Колко смях се изсипа заради него... Не се сърди, Кимбли, просто нямаше как...
Елиша Хюз - моята малка Елисия... Такава е сладурана... Толкова усмихната и блестяща... Да, малко се превъзнасям като баща й... Но... не е ли истина все пак....
Маес Хюз - Хюгес... още помня какво си обещах, когато се случи... Още помня какво трябва да направя. Още помня защо го направих... Няма да го забравя... (бе, четци, защо ми четете изповедтта бре!?)
Ван Хоенхайм - не ми е правил толкова голямо впечатление преди, но в този сезон направо ме разби... Толкова невероятно различен... И наистина забавен баща... Кой беше той, защо беше там... Просто жертва, но жертва... за цели векове и години... Но времето... променя всичко...
Риза Хауки - към нея имам само един съвет: продължавай с онези страшни погледи, много помагат за погасяването на пожари...
Хавок Джийн - Хавок... защо, по дяволите, Хавок... Това беше ужасно... Беше нечестно! Никак не беше... По дяволите... Въпреки, че сега е забавно да те гледаме с тая брада на козел, дето си пуснал... не беше честно... Но... Благодаря ти, Рой-сама!
Вато Фалман - ооо, в тоя сезон е по-жив от всякога! Няма такава фурия просто... Вато, имаш още да тренираш, ама някой ден ще успееш, викам за теб!
Изуми Къртис - просто домакиня!?! Да бе, да...
Оливиер Мира Армстронг - Ледената кралица е един от новите герои за сезона. Тя си е била там от началото, но тук я включиха... Това се казва сестра, наистина... И си заслужава прякора. По-смела жена-войник не съм виждала, макар че Риза май се бори с нея за първо място...
Грийд - Алчонст на български... Само едно: благодаря ти
Йоки - да живее капитан Йоки!! xD
Майлс - Зороооооо 50000!! Обожавам те, Накай Казуя, героите ти винаги са странни и забавни... Особено когато ги озвучаваш по оня начин, който се чудя как те превеждат...
Братът на Скар - е, то това не му е името, ама не му знаем истинското. Чудите се защо ми е любимец? Ми защото го озвучава Коясу Такехито!
Скар - Белязания на български... Много по-различен е в този сезон... И, Скар - с повече коса наистина си по-добре!
Едуард Елрик - зачудих се дали изобщо ми е любимец, оказа се, че е нещо като такъв. Забавен е... Не само това, но все пак... по-чаровен и симпатичен е от брат си (истинската форма на брат му, естествено, не говоря за желязото!!)

Тъй че... Както казва песента - "Дъждът продължава да пада..." и аз трябва да му кажа... сбогом...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeСъб Юли 10, 2010 2:40 pm

Какво изгледах последно - Page 3 2642

Ninja Scroll: The Series

TV 13 2003

"Където и да отидеш небето си е небе, хората са си хора..."
Ако смятате анимета като Бакано за ужасии с много кървища, помислете си пак. Докато там избиваха на бруталност, но поне бе по-поносима, то тук вече са изроди, от които може да ти се доповръща. Някои хора преценяват това аниме като приличащо си с Базилиск. Донякъде имат нещо общо, но в Базилиск са по-премерени нещата... донякъде... Тук вече всичко това дори може да ти дойде в повече. Ако обичате да се пръска яко кръв, да гледате много изроди... това е мястото. За пореден път се убеждавам, след няколко прочетени книги, много статии и анимета... че нинджите са изроди.
Ако трябва да споменем нещо по историята... Говорим си за Кибанами Джубей и неговата мисия - да защити едно момиче и неговия свещен камък. Джубей е единственият нормален в това аниме, заедно с групичката си. Не е нещо, което не бива да се пропуска като история. Преспокойно можем да минем и без него... Колкото до самия Джубей, той е леко характерен... самурай, по-скоро, отколкото нинджа... Под характерен считаме - вечно заспал, мързел, инатлив... такива неща...

Моята оценка: 8/10


Любими герои:

Кибанами Джубей - както споменах - характерния самурай, ама поне малко внасяше спокойствие, ако мога така да се изразя... бе друго си е анимето с него, сега...
Другата лисица нещо не мога да разбера Кицунеги или Тацуноске беше, че няма снимка Laughing Но пък героят си заслужаваше и като анимация и като държание... По-скоро е бил Кицунеги, защото гласа му иначе щях да го запомня... Но пък може и да греша...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeВто Авг 03, 2010 5:51 pm

Какво изгледах последно - Page 3 14505

Eureka Seven

TV 50 2005-2006

Преди много, много време виждах това заглавие и си казвах "Леле, ква тъпня тъпа...". След цели две години трябваше да го редактирам... И отново, както винаги, се оказва, че съм се лъгала. Защо винаги подценявам аниметата по този начин? Е, съдба... По-добре късно, отколкото никога, нали? Еурека е екшън романтика от вид, който рядко ми се удава да гледам. Забавна, различна и красива, наистина си заслужава... Прекрасен арт, прекрасно изградени персонажи, всеки оригинален и истински... Наистина много оригинални. Повечето анимета, на които Еурека не отстъпва, визират добрите и лошите в двубой... Но Еурека има добре развита и добре изпипана история, която включва и малко нова религия, магия, екшън, мека... каквото ти сърце иска. Много забавни случки...
Срещаме екипажа на Гекко, които са сбирщина странници, бивши военни, художници и мислители... Всякакви. Те не харесват правителството и ще дадат всичко от себе си, за да излязат победители. Срещу тях е един от най-добрите злодеи, които някога съм виждала. Изключителен хитрец и изключително добър образ... Който харесвам като лош (не че и той не иска да унищожи земята, да не си помислите нещо? Но пък го прави добре...).
На фона на тези битки... Хората трябва да се обичат... това може да роди много трудности... И да доведе до края...
Но ако смятате Еурека просто за поредната мека, започнете го веднага, защото тове не е точно поредната мека. Повече от всичко съдържа в себе си романтика, излъгани и променени хора... Всякакви...


Моята оценка: 10/10


Любими герои:
Холанд Новак - повечето фенове казват, че това е най-отвратителния герой в цялото аниме. Може би сами ще разберете защо - той е голямо магаре, винаги се сърди, винаги изкарва другите виновни (онова малкото, тъпото същество, си пати)... И е съществото, заради което започнах донякъде и да харесвам цялата история... От него се почна. Дам, разбирам добре защо повечето фенове го мразят, но аз изобщо не съм от тях. И съм категорично на страната на Хорандо, както го наричат~
Доминик Сорел - Е това се нарича военен, просто... У, нямате шанс с него... Доминик отначало ми изглеждаше някакъв много безличен и тъп военен. С течение на времето извадиха от него малко по-интересен образ. Малко типичен като образ, който предава лошия, защото обича и така нататък... Но е незабравим монента, в който трябваше да се ориентира къде е север и къде - юг...
Талхо Юки - Талхо х Холанд - това е най-добрата двойка, която някога съм виждала на екран, вярвайте ми... Колкото до самата Талхо... Ако пак се водим по феновете, само тя прави Холанд малко по-поносим... Не, че и тя не бие онова малкото... Доста якички плесници дава... Но пък е и жена с много опит в болката... Какво да се прави, че нейните глупави гаджета са едни луди...
Морис - Е това момче утрепа рибата. В началото бе нещо като ревльо, но тъй като е най-големичкия, после се пооправи... Браво на него, просто перфектен образ...
Норб - велик дядка! Или "Миризливия старец". Той се вади малко нещо религиозен пич... Ама няма да ви откаже една цигара... Не мога да говоря сериозно за Норб, въпреки че изигра доста важна роля... Репликата "Ядох много боб"... сама си го представя, нали?
Хап - Няма много екранни появявания, но когато е там, винаги е готов за шеги и закачки. Малко ми е трудно да възприема, че е на годините на Холанд, единият е като детенце, другият е лигав... Най-великата серия на Хап е тази с рамена, още някъде в началото...
Стонър - винаги с фотоапарат в ръка! Харесвам го този новатор... Малко странно същество на борда на Гекко, но пък точно затова е и малко интересен. Той може да те накара да се самоуибеш, само и само да заснеме велика гледка...
Гъливер - тежи един тон и половина....
Муундоги - или батко Доги... Изключително странен... Никога не му се разбира какво точно иска да ти каже накрая... Когато изтресе, че може да кара кораб, дори аз не му повярвах... но май може...
Джобс - или човека от машинното... Той играе добре футбол... Много добре. Laughing А когато започне да се прехласва, направо не можеш да го познаеш...
Чалс Биймс - много добър баща, голям шегаджия и странен... Е, нямахме достатъчно време с него...
Дюи Новак - лошият, за който плямпах по-нагоре... Той е типичен лошко, но малко по-хитър и опасен. Още повече, че се е подсигурил за всичко. Естествено, имаме винаги едно наум - накрая побеждават добрите, но ако можеха и да го измислят по друг начин... Е, вече се е свършило...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeЧет Авг 12, 2010 6:17 pm

Какво изгледах последно - Page 3 19788

Romeo x Juliet

TV 24 2007

Сигурна съм, че още като прочетохте заглавието си казахте "Тая се е побъркала". Да, кой би тръгнал да гледа аниме по световноизвестната пиеса на Уилям Шекспир? Всеки едва ли не знае тази история много добре. И аз си виках, че няма смисъл, като му знаеш края. Но никога, никога не подценявайте японците. Японците и техните невъзможни идеи... Да...
Срещаме Ромео и Жулиета такива, каквито трябва да бъдат. Деца на двете враждуващи семейства Капулети и Монтеки... Срещаме ги в един невъзможен свят. Свят в стил Япония... Където земята лети във въздуха, конете са с крила... Уилям Шекспир лети насам-натам из сцената и пуска шеги... Жулиета върти меч и се прави на Зоро...
Въпреки че анимето наистина спазва историята такава, каквато трябва да е... Съдържа непреодолима доза фантазия. Глътка новост в история, която всички познаваме. Вълшебна и завладяваща до толкова, че дори да знаеш какво ще стане... просто ти се гледа.
О, вероятно самата история не е за момчета, тъй че не ви я препоръчвам, освен ако не сте фенове на работата на Шекспир. Самата аз... Не харесвам работата му, но пък е друго, когато японците го вземат в ръце xD

Моята оценка: 9/10


Любими герои: (със забележката, че повечето имена са така, както ги изговарят там, че не ми се търсят оригиналите...)
Ромео Кандоре Банто Монтеки - това момче наистина е сладур, незапознат с живота навън, вечно с въпросителни в главата... Може да изглежда малко слабичък, но пък се справя добре с меча. Да, това е нашият Ромео. В края, когато даваха спомени не очаквах... че толкова много е пораснал по време на анимето. В началото бе само дете, после бе друг... Направо е странно, ако си маниак като мен и следиш развитието на героите до толкова...
Бенволио - приятел на Ромео... Много голямо глупаче, което трябва да се научи да живее отначало... Тоест наново. Да свикне със селския живот, след като баща му е свален от престижния си пост. Но това не пречи на Бенволио да се развихри и да ни покаже как се учи богаташ на работа!
Уилям (Уили) - това всъщност е Уилям Шекспир. Разбира се, не точно той... Това е безкрайно вманиаченият приятел на Жулиета, който ще напише една от най-великите трагедии на този свят...
Маркусио - той е малко луд... откачен... Трябваше да служи до края на Монтеки, но убийството, което видя пред себе си го промени. Казвам ви го честно - харесвам го само заради външния му вид...
Франциско - той е красив и всички жени в Нео Верона го харесват. Той е верен само на един господар... Или бихме казали... господарка? Той е по-умният от дуото Франциско-Курио... Той е един от най-верните войни на Жулиета... Изключително забавен, когато се събере със спорещата си половинка Курио... Нещо като Муртаг и Кевин да кажем...
Тибалт - не го помня какъв беше в пиесата, но тук е незаконнороден брат на Ромео. Може би моята най-голяма слабост все пак. Невероятно добър боец, винаги насреща, винаги знае какво да стори и как... И още нещо... Беше с гласа на Муртаг... Пардон Дарк... То си е същото...
Ланселот - имаше малко екранно време, но ме впечатли. Не защото се жертваше за всички, не само за това. Нещо в него определено си заслужаваше да остане... Но все пак... все трябва да има жертви...
Курио - както казах - приятелчето на Франциско. Двамата са толкова тъпи, че могат да паднат от скалата само като се бутат... Двамата са толкова предани, че биха загубили всичко за своята господарка Жулиета... Той... Като че ли е още по-загрижен за нея дори от Франциско...

Какво изгледах последно - Page 3 Vlcsnap-2010-08-06-09h50m33s234


Последната промяна е направена от Мелиса Сойер на Нед Авг 22, 2010 9:21 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeНед Авг 22, 2010 9:20 am

Какво изгледах последно - Page 3 7530

Seirei no Moribito

TV 26 2007

За това аниме имам много противоречиви чувства.
Невероятно вълшебен пейзаж, който те оставя без дъх. Толкова красоти на едно място никога не бях виждала. Невероятните планини, зеленината... просто нямам думи да опиша тази анимация... В същото време героите не са от най-красивите рисунки, които можеш да видиш... Но пък някак за този пейзаж, изглеждат по-нормално...
Движенията на героите са някак статични, роботизирани, но битките направо ти пълнят душата. Не знам как е възможно едното и другото... но е факт... Когато ходят нормално, все едно се движат роботски, а битките са невероятни...
В по-голямата си част анимето почти няма музика, но песента за начало е вълшебна... За първи път и аз да одобря напълно L'Arc~en~Ciel
/не че не ги харесвам, но тук просто надминават себе си/.
Като история... анимето не си заслужава особено. Носи някакъв странно монголско-китайски дух... И тук имаме разделение на народа и само едно нещо може да обедини древните легенди и истината. Яйцето на водния дух, което трябва да бъде защитено от злото. Като цяло, повечето серии са изключително изтощителни за гледане, ако си падаме по действието... Но става... за губене на време и да се наслаждаваш на невероятните картини, които ти се откриват там...

Моята оценка: 7/10


Любими герои: Дълго мислех и премислих...
Балса - една от малкото жени, които харесвам, разбира се... Тя е нещо като монголка, умела с копието и в бягството... Защитник на принца, който носи яйцето... Или общо казано - главният ни герой. Не толкова странно нарисувана, приемлива като характер... Общо взето, приятен образ, бих казала.
Джигуро - учителят на Балса е един от малкото персонажи, които могат да се гледат и могат да спаднат към графата - симпатично нарисувани. Наистина изглеждаше по-добре от повечето герои тук и характерът му смътно ми напомняше на някого...
Шуга - той е единственото супер-мистично същество в анимето. Тук не виждаме много хора с различни крещящи коси, но той рязко се различава от всички със своята бледност... и бяла коса... Като герой... да кажем, че е просто един звездоброец /макар че за цялото аниме преброи звездите само веднъж/, който... е безкрайно верен на принца...
Джин, Юн, Мон, Зен, Сун... Нещо другите не си ги спомням, пък и ги няма на снимки всичките, за да видя... Но трябва да са общо 8, а тези четиримата са по-главни. Дами и господа, това са просто... осемте война, които трябва да защитават принца, а в началото трябваше да го върнат в двореца... Изобщо... кой каквото им каже. Никога няма да ги забравя... Особено Юн... Това момче е свръхестествено... Като му дадоха една книга, той като я разлисти и после я изписа цялата... Да погледнеш нещо за има-няма 3 минути и после... Леле майко...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeПет Сеп 03, 2010 12:46 pm

Какво изгледах последно - Page 3 22479

Shangri-La

TV 24 2009

Какво е това място?
Какъв е този глас?
Кое е грешно и кое - не?
Шангри-Ла представя нашия свят, който вече се притеснява за въглеродния двуокис, който изхвърлят автомобилите и комините ни. Трябва да се грижим за земята, която сега е джунгла. Живеем в градове, които един ден ще бъдат заличени от зеленината. Има начин да живеем, без да пречим на земята - нарича се Атлас. Огромен механизъм, който може да помогне на цяла Япония да бъде щастлива.
Срещаме се с Кунико - момиче, живеещо в града сред зеленината. Питащо се... защо хората до нея... не биват допуснати да живеят в Атлас?
Анимето е пълно с много познати неща, като се замислиш и ако си гледал достатъчно. Трима избранници, единият от който се бори за семейството, другият за приятелите си, а третият - за всички скъпи сънародници. Няма много битки и е малко скучно на моменти. Нито пък е достатъчно смешно... Това, което може да те задържи в него като че ли е самата атмосфера. Малко нестандартна и интересна по своему, бъдещата Япония винаги не спира да изненадва с изобретенията си. Героите също са нестандартни и може би точно тези странници могат да задържат интереса ти за по-дълго.

Моята оценка 8/10


Любими герои:
Ходжо Кунико - тя е едно съвсем естествено момиче, въпреки че... разбира се, накрая става някаква магическа, но иначе като цяло е много приятна, брилянтната героиня - нито лигава, нито огромна побойница... не, че не се бие...
Кусанага Кунихито - малко по-тъпичък ми се вижда този дори от Ходжо... Има се предвид странните решения, които вземат и двамата. Сигурно е нормално, предвид че е герой, който играе войник, а японците си падат по странни войници...
Чан - много е сладко това китайче, как винаги ги догаждат еднакви бре... Иначе е доста усмихнато едно такова...
Момоко - ТЯ всъщност е ТОЙ Laughing Не се стряскайте, повечето герои там са си странни. Пък и какво толкова... вярно, свиква се много по-трудно, отколкото очаквах... Може би заради прекалено мъжкия глас... Ако беше по-женствен, някак щеше да е по-приемливо... Но, разбира се, се свиква...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeСъб Сеп 11, 2010 12:38 pm

Какво изгледах последно - Page 3 11912

Skip Beat!

TV 25 2008-2009

Shining like a star!
Аниме, което ще ви стресне и учуди... Както направи с мен и му пожелавам втори сезон от цялото си сърце. Мислите, че това е поредната романтика? Може би се лъжете. Скип беше голяма изненада за мен, която очаквах поредното лигаво момиченце, което не знае кой да обича - известен певец или известен актьор... Не, изобщо не е това.
Могами Кьоко е момиче, което цял живот е прислужвало на Фууа Шо, известен изгряващ музикант... до един ден, когато разбира, че този Шо само я използва, за да може да се движи напред към известността. Изпълнена с отчаяние и злоба, тя решава да стане известна, за да му отмъсти. И така попада на странната дирекция за набиране на нови таланти LME... където Цуруга Рен има да й показва как се става актьор... Тя има талант... И прави анимето безкрайно ново. Изтъркано на моменти, но... ново... Една нова поредна мечта, изпълнена от някой много луд... xD

Моята оценка: 9/10


Любими герои:
Могами Кьоко - тя направо разрушава представите ти за аниме мочиче от подобни анимета. Тя е смела и забавна, готова да поеме хиляди рискове... Готова да учуди дори теб самия... Тя може неща, които никой друг актьор не може... Граничещи с магическото, даже... Да, тя не е момиче, което ще се свие и ще плаче, задето някой я е отхвърлил и наранил. Тя ще се изправи и ще се бори срещу него... Да, по-нататък вече обръщаме и малко повече внимание на обърканите й чувства. Наистина ли мрази Шо? Дали обича Цуруга? Това обаче не се задържа за дълго в главата й... Тя е младата звезда, която тепърва ще ни учудва...
Цуруга Рен - отначало като че ли е малко дразнещ. Но това бързо се поправя в него. Един прекрасно изграден персонаж. Актьорът, който може всичко освен... да обича... И точно това е доста лошо, защото е попаднал на Могами, която... ще даде всичко от себе си да му даде много хубав урок... Безкрайно забавни физиономии има този човек... Както и всички между другото, но... Рен си е Рен...
Фууа Шо - въпреки че играе нещо като лош, е готин. Начинът, по който се държи с Могами, как я дразни... Той е просто голям образ... Пък и все пак... трябва някой да си я ядосва xD А играта на Мияно Мамору като сейю е вълшебна. Знаех си, че може и повече, просто го може...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeПон Сеп 13, 2010 6:41 pm

Какво изгледах последно - Page 3 6917

Spice and Wolf 1 & 2 + Specials

TV 13 2008
TV 12 2009
Special 2 2009


Доста голямо разочарование. Очаквах нова и романтична приказка, каквато може да е, ако гледам само заглавието и снимката, но се излъгах. Доста плоска история, много говорене, никакво действие почти... С това може да се свържат и двата сезона на Ооками...
Заслужава си от гледна точка на главния герой, който прилича много на полицая от Majin Tantei... можеха да ми останат очите по него...
Много тъпо запознанство,почти няма музика... И ми се струва че главната героиня Хоро нарочно се държи така с момчето... Той нито е заслужил, нито нищо, ама тя е нещо тип Харухи Сузумия и се мисли за най-добрата и върховната...

Моята оценка: 7/10


Любими герои:
Крафт Лоурънс - голям симпатяга е, рядко ми се удава да видя подобни герои. Неговия външен вид доста напомня на други мои любимци, от което мога да съдя, че е доста... привлекателен?... за мен^^
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeСря Сеп 15, 2010 2:50 pm

Какво изгледах последно - Page 3 21035

This Ugly Yet Beautiful World

TV 12 2004

Едно аниме, което преспокойно можеш да сбъркаш със стара класика. Тое типично такова - историята се развива по един доста познат на всички ни начин. И честно казано - ужасно предсказуем...
Съвсем нормален ученик, който вижда странна светлина да слиза от небето и отива при дървото, където я е забелязъл последно. И там намира вълшебното момиче, което е точно такова, каквото той иска да е най-добрата му приятелка. Изкачат чудовища и искат да изядат малкото момиче, но той се превръща в супер герой и я спасява... А от там нататък... Ами започват да живеят нещо като съвсем нормален живот, въпреки че той разказва на всичките си приятели, че е намерил извънземно момиче...
Е, ако ви се струва малко прекалено тъпо... не ви го препоръчвам. Ако все пак не сте се нагледали на подобни неща... гледайте и това...

Моята оценка: 6/10


Любими герои:
Такеру Такемото - главният герой на анимето. Общо взето... ами момче като всички останали, дето им се струпват на главата такива неща. Превръща се в супер-герой, дето малко прилича на Виджита от Драгън Бол... Абе въобще...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeСъб Сеп 18, 2010 9:45 am

Какво изгледах последно - Page 3 25464

Kuroshitsuji II

TV 12 2010

Пълна боза и разочарование се оказа втория сезон на едно сравнително добро аниме. Не очаквах чак такава излагация, моля ви се... Първо на първо излезе информация, че ще е за някакви си съвсем нови герои, пък взеха накрая да омешат и главните и то стана една дълга и широка... Хич не се справиха добре. Изсмукана от пръстите история - то и аз мога да измисля, че тоя и другия споделят една душа и дрън-дрън... Изобщо не останах доволна от нищо. Единственото, което държеше атмосферата донякъде си беше Себи-чан, Грел си беше на ниво... Клауд се стараеше, но нещо му куцаше много... Вероятно защото сме свикнали само със Себи, а сега от никъде и тоя... А пък неговия Алоис ще го намеря и ще го удуша това същество Evil or Very Mad . Та, както виждате и сами, втория сезон изобщо не беше това, което очаквах и останах разочарована... Добре, че в последния момент са решили да е само 12 серии, че щях да го изхвърлям...

Моята оценка: 6/10


Любими герои: всички от първия сезон без изключение. В сравнение с тях тези тук са нищо. Нито един не беше каквото трябваше да е, но поне тези от първия сезон малко поуспокояваха яда ми, докато ги имаше. Започнеха ли да дават само онова идиотче, забрави...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeПет Сеп 24, 2010 6:15 pm

Какво изгледах последно - Page 3 22544

To LOVE-Ru

TV 26 2008

Проблем беше едно сравнително занимателно аниме. Да, разказва се за едно извънземно момиче, което става годеница на едно обикновено момче по доста интересен начин... Но анимето е доста еднотипно, ако се загледаш малко повече. Например до 15-та серия не се случват нищо друго, освен огромни простотии, които само Коясу Такехито ме накара да гледам... Ама той не се появява много-много... Е, смехът не е никакъв, аз ли пораствам или това е такава простотия, че даже не е смешна не знам... Но пък си е ечи, може това да обяснява нещата... Защо ли съм виждала толкова по-яки ечита? Както забелязвате, не съм особено щастлива и доволна от продукцията, макар че от друга страна можеш да ги търпиш, арта е сравнително красив... Главния герой както обикновено е някакво лейм идиотче... Но щом Коясу е там, нещата може и да се пооправят малко... само като е там...

Моята оценка: 7/10


Любими герои:
Застин - ами... Коясу Такехито... Естествено, че го слагам веднага в любими, дори и да не съм гледала анимето! Просто съм сигурна, че той никога не се е провалил досега и едва ли го е направил и тук... Е, винаги очаквам изключения, но точно това е интересното - какво ново е извадил за съответния герой... А Застин е малко вдетинен бодигард, леко смешен, защото тук малко издишат всички така или иначе... Но пък антените на главата му ме кефят xD
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeСъб Сеп 25, 2010 8:59 am

Какво изгледах последно - Page 3 6942

Katekyo Hitman Reborn!

TV 203 2006-2010

Mother, father, brother, sister and all my friends~ Thank you for your love~
Под звуците на тази песен седнах да си понапиша нещо за анимето, с което създателите така яко прецакаха нещата. О, съвсем не казвам, че анимето е лошо, напротив... Но го свършиха толкова внезапно, че чак ме оставиха в потрес! А анимето има една доста очарователна история... Прекрасен арт и най-вече различни и интересни персонажи.
Можем честно да кажем, че Хитман е поредния шонен с много битки, където от главния идиот правят супермен... Разбира се, такива има много, но е важна идеята за реализиране на тези неща. Въреки че някои неща съм виждала и преди, идеята за пръстените и така нататък... Тук говорим за мафиоти! Или по-точно казано - най-странните мафиоти на света...
Първи епизод ме беше оставил в почуда... Цунайоши Савада посреща в дома си едно малко същество, което твърди, че ще стане негов учител... а прилича на бебе... И от там тръгват проблемите му, защото това бебе всъщност е изпратено от мафиотско семейство, обявило Цуна за свой бъдещ шеф... Отначало му се беше видяло скучновато, защото винаги се случваше едно и също... но те зарибява малко по малко и свикваш... Винаги очакваш какво ще кажат героите и все пак, пак си е яко, когато го направят... И много, много съжалявам, че свърши просто ей така... набиха набързо последния си лош и сега... нищо...

Моята оценка: 10/10


Любими герои: понеже ми се изрежда, ще ги изредя както хвана...
Ламбо - това малко идиотче е способно да скъса и моите нерви... но аз си го обичам. Особено когато забрави за лошия си характер.. .или пък се превърне в голям за пет минути и стане лудница, защото прилича на бившия на една, а тя иска да му отмъщава...
Гокудера Хаято - този ми беше един от първите любимци, макар че, разбира се, повечето да не го харесват... може би защото понякога е много луд или пък се държи малко странно. Но какво ти странно, останалите помощници на шефа са много по-луди... Този го пратиха чак от Италия да подкрепя бъдещия шеф... "Джудаймееееееее!" (или по-точно просто... Десетия, както самия Гокудера нарича Цуна)
Хибари Кьоя - ето този човек е убийствен.. .ама буквално... Той не се брои много-много като част от семейството, въпреки че е най-силен от шестимата пазители на шефа... И предпочита да го изправят пред силни врагове, за да си ги пляска...
Рокудо Мукуро - господин ананаса винаги си е бил една такава лисица пълна... ама пък е готин, когато се появи от дъжд на вятър... Може би затова поддържа толкова жив интереса... Едва ли не сме го видели само една арка от пет епизода и после на пет минути през двайсет епизода...
Сасагава Рьохей - "Това е... ЕКСТРЕМНО!!!" Току-що се насладихте на най-великата му реплика. Той е боксьорче, което "може" да плува по свръхестествен начин... и е доста откачено, но както казах... всичките пазители на шефа са такива...
Ямамото Такеши - като сме започнали с репликите... "Омошире нааа!" точно и ясно определя характера на Такеши. Честно да си кажа, аз дори в началото го мразех, защото го изкарваха супер-силен, но си го пооправиха и дори може да се каже, че вече си го обичам~
Ури - котката на Гокудера може да ви накара да съжалявате, че сте я срещали xD
Шамал - защо всички доктори трябва да са толкова извратени -.-
Ланчия - господин колата, не го знам много-много... но пък си се представи доста прилично...
Колонело - "Внимавай, кора!"... този е по-странен дори от Риборн, който се смята за странен... кора...
Луссурия - ей това извънземно и приятелите му от Вария са нещо, от което Цуна със сигурност би искал да се отърве...
Рикардо - появява се за стотни от секундата...
Хибард - "Мииидориии но ханааа... На-нимори ниноооо..." или подобно...
Бякуран - към този имам слабост още месеци преди да започна самото аниме... нищо че се води лош...
Спанер - "Има, уччи, сагаши..." Ненормално странен учен и при това с едно заспало сейю... и при това чужденец, дето си пада по японското...
Гамма - признавам си, никога не ме е дразнел.. .освен в прекалено продължителната си битка с Гокудера... Той иначе е към нашите де...
Генкиши - Кояьсу, трай си ти там...
Кикьо - не спрях да се убеждавам, че и Цуна и Бякуран... имат странни последователи...
Следва бандата - Джи, Лампо, Алауде, Деймън Спейдо, Асари Угецу, Нукъл... без коментар xD
Зансъс - ама разбира се! Дами и господа, водач на групировката Вария, която пази семейството на Цуна... и която първоначално искаше да го прави на кайма, защото техният шеф пък ( Зансъс) заслужава да наследи семейството!
Сперби Скуало - за дясната ръка на Зансъс не може да се измисли нищо друго освен... "БОООООЙ!!!"

Гледани в момента:
Bleach - 289/???
Detective Conan - 486/???
Eyeshield 21 - 4/145
Fairy Tail - 47/??
Hetalia World Series - 26/??
Nurarihyon no Mago - 12/24
One Piece - 467/???
Rainbow - 24/26
Shin Hakkenden - 8/26
Tales of Symphonia: Tethe'alla Hen - 2/4
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeСъб Сеп 25, 2010 5:19 pm

Какво изгледах последно - Page 3 25367

Kaichou wa Maid-sama!


TV 26 2010

Още едно аниме свършва днес за огромно мое съжаление. Представям ви поредната сапунка тип "обичам те- искам да си с мен"...
Както съм споменавала безброй пъти, аз обичам такива сапунки. Въпреки че са безкрайно копирани от други, това не им пречи да са разтоварващи и забавни, дори сладки.
Разбира се, тук имаме съвсем лека промяна в героите - момичето е побойник, който се води префект на училището, а след това е мейдка в кафене... И един ден господин обичай ме разкрива тази нейна тайна... Краят, въпреки че съм доста доволна от него, можеше да го направят не чак толкова плосък... За околопет минути тя му изтресе всичките си чувства и всичко мина щастливо и спокойно...
Иначе Усей, главният ни герой, няма никаква грешка xD Такива герои трябва да има повече... особено ако са озвучени по тоя начин...

Моята оценка: 10/10


Любими герои:
Мисаки Аюзава - велика е, нищо че може да сещнете такъв характер и другаде. Направо е убийствена... и буквално даже...
Усуи Такуми - страхотен избор на екипа за сейюто Окамото Нобухико! Без него никога нямаше да се получи, сигурна съм... Героят му е един лисичев котарак, направо нямам думи... Толкова неща може да направи и да те скъса... И знае точно как да я накара да се притеснява... Винаги...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 10:50 pm

Какво изгледах последно - Page 3 22117

Rainbow

TV 26 2010

Толкова далеч, но никога не се предавай~
Ами... първо мога да кажа... ето, още едно, поредното аниме на година 2010 - пролет... свърши...
Едно от невероятно силните анимета на тази година. Направо да останеш очарован. Рядко правят толкова интригуваща, макар и позната, история, която едновременно и да те разреве и да те задържи в неведение, едва ли не очакваш най-лошото... Ами това е Дъга... аниме за седем момчета, затворени в един жесток затвор заради мънички провинения. Те са добри момчета, но условията на затвора не щадят никого. Започваме мрачната и тъжна обстановка с шестима от тях. В затвора те срещат своя Батко... седмият член на малкото им семейство, който ще ги научи какво означава хората да бъдат заедно.
Невероятно мрачна история... Толкова вулгардност и насилие, много добре предадено настроение от след Втората световна война. Мизерия, ужаси... последици от бомбите... Невероятна музика, страхотен преразказ... Едно от най-добрите анимета на годината...

Моята оценка: 10/10


Любими герои:
Суппон (Костенурката, Маеда Нобору) - без него никак нямаше да е същото. Той е като тяхното най-малко братче, пък вкарваше някакво забавление, когато атмосферата не беше така притискаща...
Минаками Марио - главният герой на нашия разказ също бе един прекрасен персонаж. Макар и понякога много да взаимстваха от друг герой, все пак образът му е прекрасен, доста добре изпълнен, без никакви забележки...
Баремото (Номото Рюджи) - много ме дразнеше, после ме кефеше, после пак ме дразнеше. Ами този образ е доста противоречив. Но аз си го харесвам и заради Фудживара Кейджи... а и защото като голям е готин и изглежда по-добре XD
Ан-чан (Сакураги Рокуроута - най-невероятния образ от филмчето евър! Това е Братът, който намерихме в затвора. Невероятно лояен и загрижен за благото на другите шест "дечица"... Това бе може би героят, който ако има някога класация, би взел от мен награда за най-добър герой на годината...
Йокоска Джо - прекрасен глас, много мило хлапе, ужасна история, която като че ли още ми е пред очите... Точно затова заслужава моето уважение xD
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeЧет Сеп 30, 2010 5:08 pm

Какво изгледах последно - Page 3 13656

Valkyria Chronicles

TV 26 2009

Едно аниме, което глътнах буквално за дни xD
Не ме разбирайте погрешно, то е доста военно и.. абе такова, каквото много рядко гледам. Все пак аз си падам по пушкалата, но понякога ме отегчават безкрайните военни измишльотини. Тук имаме малко щипка фантастика, историята не е ама абсолютно нищо интересно, но пък някак си просто ти се гледа... И няма как да спреш да го гледаш... Мда, доста военни нещица, но не чак толкова развинтени стратегии... Много бой, доволно количество даже... Биолог и археолог, командири на отряди... Нямам думи... Иначе какво се получи... както винаги свръх-мощната и можеща всичко главна героиня, потомък на силно магическо същество спаси света... Нормално, а?

Моята оценка: 8/10


Любими герои:
Фалдио - не може да се отрече, че като че ли е един от най-симпатичните военни, създавани някога досега (от тези, които съм гледала)... Но най-симпатични са в ФМА-то, разбира се xD Фалдио малко доста ме обърка накрая, но се свикна. Лошото е само, че както винаги ми го убиха... любимия герой...
Зака - чуеш ли или по точно видиш ли, че присъства сейюто Накай Казуя, очаквай, че този герой все може и да се появи. Мда, Накай Казуя както винаги получава доста висока оценка от мен, но какво да го правя... Още от Гинтама просто не мога да забравя що за сейю може да бъде...
Гюнтер Уелкин - глуповатичък, еднотипен главен герой, но все пак доста оригинален... биолог командир, направо би ми се искало да имам такъв и аз...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 05, 2010 6:48 pm

Какво изгледах последно - Page 3 14525

Hanada Shounen-shi

TV 25 2002-2003

Don't pretend you're sorry... I know you're not... You know you got the power... To make me weak inside ...
Първото аниме, което има напълно английски опънинг и ендинг! И то не на кои да е, а на моите момчета! Моите момчета, които най-накрая успяха да ме научат, че никога не съм била толкова различна и слушам правилната музика най-вече. Никога не съм слушала чалга... те бяха първата ми любима група... Backstreet Boys!
Да... Анимето не е толкова известно, въпреки че аниме фирмичката си е добра. Изобщо просто защото не бълва много оригиналности. Вечното неспирно хлапе, което само прави идиощини... тук много по-гнусни и гадни от всяко друго аниме... Но е надарено да вижда духовете след един инцидент... Много може да се каже за Ичиро Ханада...

Моята оценка: 8/10


Любими герои:
Един мафо, на който името ми остана непознато или по-скоро не мога да го запомня. Освен това тук за първи път виждам сеюто на Луфи да озвучава жена... това направо си е стресиращо. Смешното е, че е семейство с не кой да е, а с Франки Laughing
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeСря Ное 10, 2010 9:52 pm

Какво изгледах последно - Page 3 7804

Soul Eater

TV 51 2008-2009

Първото, което може да ви направи впечатление в това аниме е... изключително откачения арт. Да, доста е странен, но както с всичко останало - свиква се и с това. Като цяло анимето не беше точно това, което аз очаквах. Нещо му липсваше или по-точно не беше добре изпипано. Харесаха ми шегите на господата, които го бяха правили. Винаги обичам, когато има пряка връзка между гледащия и този, който е работил върху анимето... Велики са... а още повече, след като моят кумир присъства в редиците им.
Анимето има около 3 велики и запомнящи се епизода, на които съм се смяла със сълзи... просто неописуеми. Добри може би дори като за нивото на Гинтама... Невероятни... Но останалото можеше да се получи и доста по-добре, отколкото се видя... Нищо. Друг път повече xD

Моята оценка: 8/10


Любими герои:

Детто Кидо (Мъртвото хлапе) - за него важи изключително и само една единствена дума... или закон може би е по-добре да се каже - симетрията! Мда, той е най-лудия наследник на шинигами, който може да се пръкне на белия свят. И още по-откачен, когато се стигне до любимата ми серия, където всичко трябва да е изрядно...
Екскалибур - *не може да измисли смислено свястно описание...* .... *БАКА!* (влияние при избиране на този любим герой оказа някой, който ама никой изобщо не познава, знам, че не го знаете това сею, аз изобщо никога не го споменавам, неее...)
Спирит - *Макааааааааааа*
Мифуне - ОооСамурай-сама! И то с онзи странен стил. Уж един меч, пък то сто Laughing
Фрий - и аз бях там и аз видех...
Франкен Щайн - тоя като че ли беше най-интересен от психологическа гледна точка и си заслужаваше да се вникне още по-добре в същността на нещата... Е и така става...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeСъб Ное 13, 2010 4:40 pm

Какво изгледах последно - Page 3 12238

Chrome Shelled Regios

TV 24 2009

Едно от изостаналите ми анимета от миналата година, което чак сега имах шанса да погледна. Това, което успях да забележа тук - много ниско ниво на анимация, грозен арт... Историята също не хваща, както очаквах. Гледам снимакта и си викам, тук много пушкала много нещо... Но срещаме грозни чудовища, от които тече зелена кръв и много плоски герои като характер, които да се бият срещу тях. Няма нищо по-дълбоко, нищо по-нетипично... Да, песнички две си харесах, но не и самото аниме. За следващият път, повече, ако обичате, Zexcs xD

Моята оценка: 6/10


Любими герои:

Калиан Лос - Коясу Такехито сама отново! Съмнявате се, че някога ще пропусна негово участие?! Да бе, дори в хентаи, където се крие под други имена го познавам по интонация, пък тук, ха... В анимето пак се изцепи много яко с неговите си звуци, още от Синдарелата xD
Рукенс - него не го харесвам само заради сеюто, а и защото все пак е сладък... единствения що годе добре изглеждащ герой в цялото аниме!
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 19, 2010 6:59 pm

Какво изгледах последно - Page 3 25771

Bakemonogatari

TV 15 2009-2010

Като една горда продукция на студио Шафт, аз естествено винаги очаквам да е невъобразима комедия, точно както, разбира се, Аракава и Зетсубоу... И разбира се все забравям, че Шафт имат и невъобразимо по-тъжни в сарвение с тези анимета продукции, от рода на еф... Бакемоногатари не е нито смешно, нито пък трябва да очаквате нещо невъобразимо тъжно. Анимето е по-скоро психологическо и кара гледащия го май много да се замисля, което аз не обичам да правя чак толкова. Може би щяха да направят по-добре, ако пуснат някои по-неизтъркани лафове... защото тези вече не бяха толкова смешни... Пък и обикновено винаги минават, но тук изобщо не се връзваха с атмосферата. И тъй... който обича да мисли - да действа!

Моята оценка: 8/10

Любими герои:

Ошино Меме - той бе някак най-отпускащия образ, най-така приятен и не чак толкова труден за разбиране. По-леко вървеше действието с негово участие... Прекрасна игра на Сакурай Такахиро, отново, но на моменти беше дяволски безчувствен...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeПет Дек 31, 2010 11:18 pm

~~~
Реших някои анимета да не описвам, но ето, за края на годините малко статистика от моя страна (2010):
Изгледани общо: 484
От които:
TV: 238
OVA: 77
Movies: 91
Общо епизоди: 7,471

Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeСъб Яну 01, 2011 4:23 pm

Иии... продължаваме с пълна сила, без да описваме пропуснатите xD

Какво изгледах последно - Page 3 75
Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor

TV 25 (26?) 2004

Търсехме една Шангри-ла, без да се щадим,
Покрити с мечти, продължихме да търсим "свободата"...
Сега знаем - това е нашият рай...
О, сбогом, дни на моята младост...

За любителите на стила мека, нека малко порекламирам - невероятен шедьовър, който не мога да си обясня защо, бива често пропускан от много хора. Много малка част по света са му обърнали достойно внимание. Невероятен шедьовър, драма, която наистина е готова да ви разтърси. Знам, може би, отговора на това защо анимето не е добре поглеждано - прилича много на Neon Genesis и явно това много му влиза под кожата. Но... роботите са невероятно красиви и добре конструирани, пълнят ти сърцето и душата, стига разбира се да си падаш по такива неща... Героите са с прекрасен дизайн, повечето от които леко спадат към бишитата от високо ниво. Невероятно изразителни очи, за което можем само да благодарим на Хисаши Хирай... един наистина невероятен за мен художник. Да, признавам си, не че моята оценка е чак толкова висока, но не винаги оценките влияят толкова на истинското ми мнение или по-точно - са повлияни от мнението ми. Е, това ми бе препоръчано като коледен подарък от МАЛ и аз съм невероятно доволна...

Моята оценка: 8/10


Любими герои:
Минаширо Соуши - не мога да си кривя душата. Невероятно изобразен герой... тук всички герои междувпрочем имат много добре изразени характери и не отстъпват от тях. Е, той може да е твърде строг или странен, дори страшен за околните, но времената, в които живее, не могат да му позволят друго. Безкрайно интересен приятел... От женска гледна точка е сладур... Но ако оставим това настрана - чудесен типаж, който винаги отстоява своето решение в битките.
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeСъб Яну 01, 2011 11:06 pm

Какво изгледах последно - Page 3 24221
Trigun: Badlands Rumble

Movie 1 2010

Обещала съм да не пиша за филми много-много, но все пак не мога да не спомена този! Невероятно дълто очакваният филм, който, когато видех заглавието му, ме обземаше яд... Отлагаха го цели две години, докато най-накрая не излезе на бял свят!
Който познава добре света на Тригун, не би се учудил от стила му. Смело мога да отдележа, че филмът честно следва стилът на анимето и на самата история. Все пак това е уестърн с много фантастични и забавни елементи. Тригун е класика, която наситина си заслужава да бъде видяна. Филмът, макар и направен в "днешни времена" все още някак въвежда в онази епоха, от която е и анимето, тоест 90-те... Разбира се, това малко или много поражда разлики винаги, но сякаш не и тук, с изключение на това, че героите са някак по-млади на външен вид, някак по-нови, като преродени, но все пак същите... Нещо такова... Хубаво е да видиш една стара класика да оживява по този начин!

Моята оценка: 9/10


Любими герои:
Ваш - вероятно знаете вече, че обичам да се шегувам с двамата главни герои. Ваш е в един момент като дете, обича да се забавлява и обожава поничките... с нищо не можеш да познаеш колко всъщност точен и сериозен човек може да бъде... но изглежда тенденцията по онова време прави повечето главни герои подобни на него. Глупави на външен вид, но изключително съобразителни при нужда. Няма как да не го харесаш, независимо от коя страна гледаш на него... или поне аз така си мисля... Тук, в филма, той изглеждаше на по-малко от 200-те си години (той е хуманоид, не се стряскайте!!)... и плюс това изключителен сваляч!
Никълъс - моят невероятно любим свещник... да, обичам да се бъзикам с него, въпреки че го сполетяват нелеки съдби. Е, той е дружка на Ваш, независимо дали го иска или не... по-сериозен от приятеля си, той също не отказва да се пошегува заедно с него... особено в напечените ситуации, когато изпада в лека немилост...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeПет Яну 07, 2011 11:55 pm

Какво изгледах последно - Page 3 10557
Welcome to the NHK!

TV 24 2006

Невероятно! Завладяващо! Искрено... истинско... Добре дошли... в NHK!!
Запомнила съм, че аниметата от година 2006-та винаги имат нещо по-различно в себе си. Нещо, което ги прави по-красиви, по-различни, по-завладяващи. Анимето не отстъпва по никакъв начин на големи класики от този жанр. Невероятен разказ.
Намираме хикикоморито Сато у дома му, където е залят от негативното, страшното... Но един ден за него ще е време да се измъкне от това си положение, за да бъде истински човек. Комедия и красива драма, човечност, разбираема философия... Да, прекрасна емоция и поклон пред сеютата Коизуми Ютака и Сакагучи Дайске, направили възможен диалога и направили го толкова невероятно изпъстрен с настроения. Също така и прекрасна работа, разбира се, на мангаката, носещ името Такимото Тацухико.
Е... от малко сложните ми хвалби можете да се досетите какви са впечатленията ми...
(Браво и на човека, избирал музиката... първия край е направо разбивач на ледници...)

Моята оценка: 10/10


Любими герои:
Сато Тацухиро - от една страна е пълен сладур, но това няма да го коментирам. Само едно - ако има такъв като него, ще го хвана за съпруг. Но... той е истинско хикикомори, което и аз с изненада открих, че съм... Да, но неговото е доста развита фаза и е дори плашещо. Въпреки всичко... незабравим образ, от която и страна да го погледнеш. А пък отделно физиономиите...
Ямазаки Каору - ето го и нашето отаку. Да, и то не какво да е! Галге отаку! Тоест, в стаята му можете да намерите всичко за момичешките манги, плюс фигурки, плакати, доуджиншита, възглавници, кукли... Много често ме е стряскал... изглежда слабично, добродушно дете, но... но... xD
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeПет Яну 14, 2011 11:39 pm

Какво изгледах последно - Page 3 14045
Mahou Senshi Louie


TV 24 2001

Какво можем да кажем за това аниме - наистина хубав средновековен характер, магьосници, крадци, вярващи, бойци... То е от типа на Slayers и изобилства от заемки, което никак не го превръща в нещо лошо и неприятно. Напротив, опитват се да внесат нов дух и нови смешки, като заменят главната героиня на Убийците тук с мъж - Люи. Е, той е ужасен магьосник, който разчита само на грубата си сила... и е истински харемаджия... тоест около него има само жени...

Моята оценка: 8/10


Любими герои:
Люи - най-така... добре възприеман, пък и дори може да се каже леко красавец... Няма какво толкова да има да кажа за него, той спада към категория "приятни типове"...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitimeНед Яну 16, 2011 2:42 pm

Какво изгледах последно - Page 3 19617
Baka to Test to Shoukanjuu

TV 13 2010

Поредното аниме на 2010-а, не особено увличащо, но пък приятно за хората, които са свикнали да гледат забавни ученически истории. Тук имаме малко прекаляване с фантазията, но все пак е забавно от време на време. Имаме няколко класа, от А до F, които имат различно ниво на успех и от него зависи къде по-точно ще учат. В А клас всичко е невероятно, имат дивани и компютри и така нататък, докато в F учат върху кашони от портокали... Затова те трябва да се бият по специфичен начин, за да имат по-добро обурудване. Е, това е... Комедийка за губене на време...

Моята оценка: 9/10


Любими герои:
Цучия Коута - или по-добре познат като Перверзния Нинджа, някак винаги му се получават номерата на него, забавен е... или аз така си мисля...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Sponsored content





Какво изгледах последно - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво изгледах последно   Какво изгледах последно - Page 3 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Какво изгледах последно
Върнете се в началото 
Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
. : Светове : . :: Off-Topic :: Аниме и Манга-
Идете на: