. : Светове : .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
. : Светове : .

Заповядайте във всички Светове!
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 В небето

Go down 
2 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19  Next
АвторСъобщение
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeСря Май 20, 2009 7:06 pm

Донесоха чай. В ръцете на говорещите той им се струваше студен. Не беше никак лесно. Дори не бяха сигурни в плановете, които току-що бяха изградили.
- Бях на Изток - каза след малко Кимбли, като се подготви - И видях странни неща. Не бяха обикновени орки. Бяха като демони. Нещо друго, Дарсия е измислил нещо друго... Нови същества, които не познаваме.
- Имат ли някаква по-специална магия според теб?
- Не, разчитат само на мускули и също като орките се оставят да бъдат водени. Не могат да мислят сами. Но все пак е притеснително. Водени са от други същества... А те са разумни, сякаш са обучени от самия Дарсия. Не знаеш в кой момент каква тактика биха поели. Прегрупират се супер бързо и атаките им са безмилостни.
- Каква кръстоска са? Хайде, Кимбли, кажи всички. Ти имаш око за това.
- Всъщност и аз ги видях - обади се Вато замислено - приличаха на урук-хаи... Но в същото време съдържат магията на чернотата. Тя като че ли ги е разгрозила и в същото време са станали по-мускулести. И могат да говорят по-добре от гнусния език на орките, почти на общ език. Притеснява ме, вече могат да ни разбират.. Ами ако подслушат където не трябва?
- Ще трябва да предупредим и за тях - кимна към Каин, който започна веднага да пише, след като си сложи пак очилата. - Ако случайно войниците вече не знаят?
- Фицрицарин, един от войните по границата каза, че са запознати. Но това е само на изток. Ако планират да нападнат от другите граници ще бъде опасно.
- Ще изпратим на другите вест - въздъхна Рой и остави чая, беше безнадеждно, не можеше да се насили да го изпие. - Бреда, донеси ми отварата, ако обичаш.
- Нося ти, дръж - от другата страна на масата му хвърли стъкленицата без да се страхува, че Рой ще я изпусне, но сгреши. Рой я изпусна, хората около него се отдръпнаха, а отварата прогори дупка в масата.
- Какво правиш? - извика нервно Риза до него, половината листа около нея бяха засегнати от отварата.
- Извинявай, сега ще ти ги издействам - нервно скочи онзи и затърси нови листа, резервни. Кой знае какво можеше да се случи на подобни съвети.
- Рому, според мен си изморен - тихо се обади Ишин от другата страна на масата - Не ти трябва отвара, спане ти трябва.
- Добре съм...
- Ама като че ли не те видях да си лягаш вчера - подхвърли Хавок подозрително.
- Ти да не си ми станал бавачка!?
- Тихо, момчета, по-тихо ви казах. Не е време за детските изблици - пак ги предупреди Хито, който с лекота беше намерил нужните документи за Риза - Наистина, Рой, не ти дадох регенство само за да не спиш.
- Мисля за замъка.
- За замък се мисли когато си отпочинал, не когато си на ръба на нервна криза. Мислиш ли, че предишният съвет не е спал с месеци и са решавали на празен стомах и глава?
- Старият съвет е бил преди нас, имали са...
- Не, не са имали други обичаи... Вижте какво, да премахнем напрежението. Трябва да си намерим някакъв отдушник. Какво ще кажете?
- Пиене?
- Не, не, не и пиене. Нещо, което винаги ви е давало удоволствие.
- Например, сенсей?
Учителят се усмихна, остави документите и се изправи
- Обявявам кратка почивка. Момчета и момиче, последвайте ме.
- Какво си намислил?
- Хей, преди не бяхте толкова подозрителни към учителя си. Последвайте ме!
На такова настояване не можеха да не устоят. Един по един се изправиха и оставиха работата поне за миг, доверявайки се на учителя си, че той ги познава достатъчно добре. Познаваше ги...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeСря Май 20, 2009 9:19 pm

Той ги изкара навън на поляната при другите войници, които се опитваха да си съберат екипировката, за да тръгнат отново по местата си. Спряха се учудено на това как по-големи хора вървят след учителя си като послушни малки деца и загледаха с интерес.
- Йонамине! - възкликна учителя им по онзи влудяващо забавен начин, с който винаги беше пленявал сърцата им когато бяха били малки. Някога беше тръгнал с тях на опасното приключение да открият кулата Дорадо, перз което време се бяха учили да пишат и бяха записали една история, която малките много обичаха. Той беше прекрасен учител. В началото малко остър и неприветлив, сега белокосият беше невероятно спокойният и усмихнат учител, който всеки можеше да мечтае да има. Пълна противоположност на онова, което бяха учениците му. Колко ли неща беше преживял вече заради тях...
Ездачът, който беше повикан мина напред, когато учителят спря на средата на поляната за подготовка. На всички беше ясно вече какво искаше да им покаже. И беше прав, те го знаеха.
- Да сър! - отвърна червенокосия с цигарата като застана пред учителя. Хито дръпна цигарата от устата му и се отдалечи на няколко крачки
- Отдавна вече не се нуждаеш от пушек, за да оживееш! Престани с цигарите.
- Сър, вие винаги сте ме насърчавал да правя обратното, с извинение.
- Защото в миналото ако не пушеше това щеше да те убие. Какво обичаш да правиш тук, Йо-чан?
- Да тренирам!
- Ами ти Рому? Лисицо? Рихата? Джей-джей? - обърна се към всеки един от тях по прякор, сякаш бе първият им приятел. Те и на него бяха му лепнали един, макар че го дразнеше. Казваха му Хина-сенсей(Хина с ударение на "а"). - Същото, нали? Тогава защо за бога си мислите, че няма какво да правите? Съветът вече е привършил, сега остава да решаваме малко проблеми с регентите и останалите, които пазят замъка. Останалите са свободни да тръгнат по работата си. Не забравяйте какво ви казах току-що.
- От полза е - одобри Кимбли и заедно с мнозина други трябваше да се оттеглят наистина, защото защитата в този период беше най-важна.
- Ами ние? - тихо попита Хавок с надеждата да се измъкнат.
- Господин Театър ще почака тук - ухили се учителят и измъкна своята дълга, вечно чиста и блестяща катана - Кой ще си опита късмета?
- Уха, сенсей, вие да не си пожелахте кървави истории?
- О да... Хайде, колко сте се научили, слабачетата ми те - вдигна дългия меч и предизвика първия попаднал му пред очите. Риза се засмя и извади своята катана, която побърза да сблска с неговата. Тази игра винаги я беше карала да се чувства... Като всички тях. Момчетата, които трябваше да останат тук, бяха няколко и с радост се отказаха от масата вътре, за да погледат как Риза се търкаля в снега. Беше забавно... Отдавна... Бяха забравили това. Хито Накамура... Той пазеше тайни, но беше същият учител, какъвто си го помнеха. Не се беше променил към тях... Никога. Беше винаги милият, ужасно изтормозен за всичко заради тях... Усмихнатият в помощ... Нали такива бяха учителите? Или поне техните...
И помнеше повече от тях, това ги веселеше... И ги радваше. Забравените детинщини можеха да върнат поне за миг само заради него... Само от него.
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeЧет Май 21, 2009 12:57 pm

Разбира се, Риза искаше да бъде добра пред учителя си и се биеше така, както правеше и в битка, но напразно. Хито Накамура летеше между ударите като перо на вятъра, завихрен сякаш в танц на съдба. Беше усмихнатият, беше лъчезарният, но можеше да бъде и смъртоностният, стига да го пожелаеше. Криеше тайни, разкриваше тайни, той беше най-подходящото същество, за да бъде техният учител.
Преди много време той се беше явил на изпит за учител и едва не го бяха приели. Не можеха да го погледнат в кафявите очи без той да узнае лъжата. Не можеха да го погледнат в дълбоките кафяви очи без да разберат истината. Той беше добро и топло същество, но дълбоко в себе си можеше да бъде и студен. Нож с две остриета, той си беше спечелил мястото с много труд и болка, но беше останал верен на професията си. Вместо другите учители да променят него, той промени тях. И го направи така, че тази промяна те почти не я усетиха, но тя се отрази на всичко. Естествено, не беше имал силата да промени всички. По-силните устояха, но му стигаше малката награда, че е постигнал част от нещо, което отдавна беше замислил.
Не беше ездач първоначално. Беше бил син на самодива. Една самодива той познаваше, но не и другите. Не знаеше за майка си преди да научи това от умиращия си баща на бойното поле. Не се бе опитал да я потърси. Самодивите бяха зачезваща нация... Много от тях бяха вече мъртви. Жасмин, последната самодива в това царство не бе им казала нищо за своя народ. Не им и трябваше. Самодивите бяха самостоятелни същества, те имаха свой род, своя традиция. Не приемаха никого в този клуб... Бяха сами.
С лекота отблъсна Хито момичето и го спъна. Земният дух се засмя весело, когато тя цопна в една от калните локви, а после се извини. Беше дошъл с жрицата да поговорят с регента и сега имаше такава възможност пред свидетели.
- Ще се върна... Ще се опитам да разбера дали има оцелели - казваше тъкмо жрицата Йоко, тръвдо устоявайки на неодобрителния поглед на Рой, който клатеше глава.
- Ами ако намериш само Мерик? Ще рискуваш ли живота на Шута, млад земен дух, за да се върнеш вкъщи?
- Не ти заповядваш на моя народ. Не съм ездач, Мустанг.
- Но си човек, това не е ли достатъчно.
- Не съм човек... Аз съм долноземец и освен това... жрица... Твърде е сложно, за да го разбереш. Ще се върна там заедно с Златен.
- Не си прави илюзии!
- Не, не ги правя. Знам, че мога да намеря поне капка успокоение под земята, където принадлежа. И докато тази земя я има, аз няма, няма да остана горе.
- Шутът ще залинее под земята, не е роден за този живот.
- Затова ще отида сама.
- Не каза ли че...
- Прав си... Затова ще отида сама. Трябва да ме пуснеш. Как би с9е почувствал, ако ти забранят да се върнеш при собственото ти семейство, род, страната, която защитаваш?
Чернокосият й обърна гръ, търсейки съвет от Хито който изправяше ученичката си. Кафявите очи на учителя твърдо застанаха на страната на жрицата.
- Е, добре, какво мога да направя аз - въздъхна след малко Рой като отново се обърна - Но жрице, внимавайте много. Ако ви загубим, Златен ще разбере.. Ще залинее и никой няма да може да отгледа следващият земен дух както подобава.
- Знам го добре... Духовете ще ме пазят.
Пускаха я... Това беше страхотно! Можеше да се върне там, където принадлежеше...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeЧет Май 21, 2009 5:17 pm

Но преди наистина да я пуснат трябваше да уредят оставането на земния дух тук. Тй хич не можеше да се примири с това, че майка му щеше да си иде без него. Нали още от началото я беше последвал? Двамата бяха вървяли боси през снега, заедно, заедно.
Сега Златен стоеше оклюмал малко настрани, докато те й обясняваха къде е най-прекият път, кой ще й помогне да стигне и така нататък, и така нататък. Натовариха я с достатъчно провизии, ако някъде нещо не се получеше, че дори и дадоха и карта по нейно желание.
Накрая тя се откъсна от групата и се доближи предпазливо до Златен. Земният дух я погледна обвиняващо.
- Не искам да си ходиш. Тук е приятно... Но ти...
- Не съм ти майка. - земният дух изглеждаше ужасен и невярващ. Трябваше да се наложи да го повтори - Златен, не съм ти майка.
- Но коя друга може да е тогава? - тихо попита той като преглътна, неискайки да научава отговора.
- Земята. Земята и Съдбата... Природата... Нещо.. Не и аз - тя отстъпи няколко крачки, за да не му даде възможност да се протегне и да я хване, за да се убеди, че не лъже. Тя не лъжеше, но не искаше повече той да се осланя само на това. Трябваше да разбере, че той и тя бяха различни. Жрица и земен дух нямаха нищо общо.
- Начертай своята пътека - тихо каза като му обърна гръб. Не искаше да гледа ужасените му кехлибарени очи, които мислеха, че всичко е една голяма шега.
- Ти... Ще се върнеш ли някога? - попита накрая толкова скръбно, че това почти не беше неговият глас. Като някой, който се разделяше със сърцето и душата си.
- Не. Ти беше роден от слънцето и следва да останеш до него. Други са се раждали в тъмнината на майката земя и следва да са живяли там. Твоето място е тук, моето - долу.
- Не можеш да си отидеш просто така! - възкликна, но този път не посмя да направи опит да я докосне. Вече беше видял че няма смисъл.
- Това е мое право. Мой дълг - тя се обърна за миг към него, сякаш искаше да го запомни такъв завинаги. Уплашеният, треперещ и бос земен дух, който искаше всичко това да е сън. Беше като скулптура на нещо, което изразяваше страх и ужас... Завинаги...
Тя се усмихна и не пожела да иде да го утеши като майка син. Остави го зад гърба си, а той падна съкрушено в снега, сякаш беше загубил душата си и всичко... Всичко в онзи миг. Не, тя нямаше защо да се плаши. Земният дух беше силен и скоро пак щеше да се смее. Но я заболя, задето го остави така в снега, в нищото... сам...
Тръгна си... Трябваше да се върне при долноземците. Беше наложително... На всяка цена!
Смътно си спомняше как принцът отиде до земния дух за да върне смеха в очите му, да се опита... Смътно си спомняше мъчителните сълзи в онези кехлибарени слънчеви очи... Той... Бе по-силен от нея. Защото нейните сълзи вече замъгляваха погледа й от много, много време насам
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeЧет Май 21, 2009 6:36 pm

Ездачите имаха благоразумието да изправят земния дух след като тя си замина. Той изглеждаше толкова по-малък и лек, когато се опитаха да го изправят на крака. Почти не му направи впечатление и понечи пак да падне, но Йонамине го задържа загрижено, с помощта на приятелката си, самодивата, която винаги беше вървяла след него, когато имаше възможност. Тя и Йонамине сякаш бяха едно от време на време...
- Изведете ме от тук... Сам съм в лабиринт от пламъци... Някой... Някой да ме повика! - избухна ужасено духа след още няколко неуспешни опита да го повдигнат и ги отблъсна от себе си. Двамата се спогледаха загрижено, това не беше хубаво за земните духове толкова рано след раждането им. Към множествето се появи и граничарят, който тъкмо се отправяше на работа. Фицрицарин застана пред Златен и го изгледа сурово както можеше да изгледа и всеки провинил се войник
- Стани! - извика му накрая, за да надвика вайканията му. През дългите си пръсти русокосият го погледна с очите си, пълни със скръб.
- Изгубих се. В тъмнината. Не мога да се върна. В плен на тъмнината.
- Чуй ме! Спасявам те. Аз не се страхувам - и тогава духът му позволи да хване ръката му и да го изправи на крака. Така, както никой друг не беше успял да направи с никой друг дух. Дали заради това, че Фицрицарин владееше Осезание и усещаше душата на другите по-добре от всеки друг? Граничарят не каза нищо друго, обърна гръб и побърза към хората си. Остави духа с нова странна надежда в сърцето му. Че все пак... Можеше да продължи напред.
- Благодаря - промълви накрая русокоското и като стъпи здраво на краката си, изправи гръб и глава, като се усмихна отново - Ще го запомня!
- По-добре не, Шуте. Не съм подходящият избор за най-добър приятел! - засмя се граничарят очевидно по-леко, когато чу спокойният глас на Златен след себе си и помаха - Намерете си обуйте нещо, краката ви ще се смръзнат!
- Да бе! Долноземците не носят обувки, аз съм земен дух. Трябва да усещам живота с краката си, не да го тъпча.
Затова ли имаше гривни на единия крак? Кой знае... Беше прав, никога никога нямаше да обуе обувки на нозете си. И много след това те всички бяха свикнали да уважават това негово мнение. На нито едно събътие, независимо какво, той никога не се появи обут. И това го правеше сякаш по-сияен и щастлив от всичко друго. Не промени и облеклото си на весели черно бели квадрати и звънчета по краищата. Той бе Златен. Слънцето го беше родило такъв и такъв щеше да си остане завинаги.
Златен, или както го наричаха тук, Шутът се обърна към ездачите, след като онзи странен ездач си отиде и се усмихна широко.
- Ще остана тук, за да се уча!
- Радвам се - спокойно отвърна най-близкият до него Йонамине, като сложи ръка на кръста си и се усмихна - Това ни устройва, господарю дух.
- Не се ли казвах Шута?
- Прав си... Златен, прав си... Хайде, да вървим на топло. На нас ни е студено, знам че на теб не...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeПет Май 22, 2009 12:10 pm

Шутът стоеше на перваза на прозореца в светлината на слънцето, което го беше родило. Разперил ръце и с гръб към тях, той беше затворил очи, сякаш се ослушваше за нещо далечно. Само една сълза се спусна по златната му кожа, но той дори не трепна, дори когато леденият вятър развя краищата на палтото му и звънчетата запяха.
- Във въздуха се разнася странна музика - каза хрипаво след миг и отвори златните си очи, право към слънцето без да се страхува - Песен на любов и самота.
- Не чувам тази песен - тихо се обади Ямараску като се приближи под погледите на другите. Ямараску беше този, който управляваше с песен души и сърца, стига да го поискаше. Извличаше музиката за всеки, която бе родена с раждането на един човек - Разкажи ми.
Шутът продължи да стои като някаква картина в светлината, дълго не каза и дума, заслушан в това, което му показваше живота.
- О, щастлива моя душа, пей бавно - тихо каза накрая, долавяйки отдавна загубени слова, останали във времето неизказани.
Ямараску замислено прехапа устни и също застана до големия прозорец, през който и дракон можеше да се промуши.
- Затегни лирата и пей Химна на Смъртта - добави и той след малко и поклати глава - Твърде много се ослушваш, Шуте. Остави цигулката този...химн.
Русокосият земен дух свали бавно ръце и погледна към ездача, без да се учудва, без да изрази никакъв страх или изненада.
- Небето се отваря за нас.. О щастлива моя душа, пей за сбогом - знаеше тази песен. Знаеше я, защото бе пята винаги. Винаги там, където бе той. Този, който се беше родил под нейните звуци.
- Остави химна, Шуте - отново го предупреди Ямараску като се стегна замислено. - Не е безопасен.
- Вие от къде... От къде знаете за Химна на Смъртта? - обърнаха се към учителя всички, защото гласът му беше така пресипнал и ужасен. Бялото м лице беше се превърнало в бяло платно, като белите му коси. Ужасено гледаше и Шута и ученика си, сякаш не бе очаквал това.
- Ами вие... знаете ли го? - тихо и внимателно подходи Ямараску към въпроса с въпрос. Хито Накамура се изправи и се повъртя из масата сякаш искаше и се опитваше да забрави нещо, което току-що си бе спомнил.
- Пей за мен на прощаване. Този сладък звук на отминалите дни... Винаги ми напомня на живота на любовта, близка до сърцето ми. О, щастлива моя душа, пей бавно. Затегни лирата и пей Химна на Смъртта. Небето се отваря за нас, летим със лъчите... Животът на любовта, близка до сърцето ми. О, щастлива моя душа, пей на прощаване. - каза след миг и се спря пред двамата на прозореца, поклати глава. - Химнът носи смърт. Химнът, който някога подписа кървавото начало на една битка. Не, че го е искал.. Винаги е съществувал с Него. Винаги и навсякъде... с Него... Оставете химна за Лунната зала и цигулката на Музиканта.
- Какво знаете, сенсей? От къде знаете химна? Лунната зала? Къде е това? - но не получи отговор. Никога нямаше да научи това от устата на учителя. Докато той беше жив, беше се заклел пред себе си да не говори за това. Тогава беше още толкова млад... Не беше направил нищо лошо... Нали?
- Сенсей! - пристъпи розовокосия към него намръщено - Бил ли сте някога на Юг?
- Не смей да ми задаваш въпроси, на които няма да имаш отговори. Не питай за неща, които са опасни дори за споменаване! - скастри го и почервеня от яд. Нямаше, нямаше да направи това, да каже... Да каже, че някога беше бил в Лунната зала и беше слушал цигулката на един господар, наречен Делдуват. Нямаха правото да знаят. Нямаше да го имат... Не можеше... да го имат. Бързо се обърна и подмина другите въпроси, избяга, излезе от залата... Криеше нещо... Какво ли не беше крил но... Те ясно съзнаваха, че никога няма да им каже за това... Не беше като другите му тайни...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeПет Май 22, 2009 4:10 pm

- Мислиш ли, че може да крие нещо от нас? - тихо попита розовокосия ездач, когато учителят им се оттегли. Въпросът беше за всички въпреки формулировката. Всички заедно поклатиха глави. Никой не знаеше. Ако ставаше на въпрос... Те дори не познаваха учителя си до толкова, че да се чувстват нормално и да го разпитват за миналото му. Хито Накамура никога не беше споменавал миналото си. Беше споменавал отделни случки с негови съученици или пък с него самия на бойното поле - как трябвало да се държи меч, дали трябва да запазиш спокойствие и така нататък. Но никога нищо за това от къде идва, кой е, къде е семейството му... Нито дума. Никой никога не се беше осмелявал да го пита. Колкото и усмихнат да беше бил винаги, понякога им се струваше, че усмивката му помръква, заговореха ли за своето детство. Къде беше преминало неговото? Дори името на селото или града, от който идваше не беше споменал. Кой беше Хито Накамура освен учителят, който виждаха в него?
За разлика от тях, земният дух твърдо беше последвал учителя, без никой да си направи труда да забележи това. Момчето твърдо вървеше след учителя толкова тихо с босите си крака, че само подрънкването на звънчетата го издаваше. Учителят явно го чуваше, но предпочиташе да не взима присъствието му твърде насериозно. Поне не докато не се качи на една от кулите. Въпреки всичко, Шутът продължи да го следва без да се страхува много-много, че ще се загуби. Все пак, беше с ездач. На кулата, този ездач се обърна така внезапно, че стресна духа и още по-внезапно го блъсна назад, далеч от себе си. Сякаш се страхуваше от отрова в този кехлибарен поглед...
- Калем! - възкликна земният дух в яда си, защото падането на студения под му беше причинило болка. Хито замръзна и бавно го погледва в очите. Сякаш цяла вечност се опитваше да намери очите му, някакъв страх беше пропълзял там. Духът се улови за това. - Село Калем!
- Тихо!
- Къщата в покрайнините...
- Тихо!
- Сестра ти в градината! - и двамата вече си крещяха един на друг, сякаш се намираха на километри растояние.
- Тишина! Да не си посмял!
- Ме...Медейра! Медейра!! Мена-чан!!!
- Престани! Престани, подлудяваш ме! Подлудяваш ме, чуваш ли?! - изглеждаше направо съсипан, когато се строполи пред земния дух в треперещо безсилие. Силата да крещи си беше отишла както беше и дошла. Никога не беше могъл да вика. Сега почти шепнеше, опитвайки се да сподави страх, отчаяние и сълзи. - Защо знаеш за всичко това? Защо ти е дадено знанието? Нима знаеш за този грях? Кажи ми! Знаеш ли? Какво знаеш!?
Насили се да го погледне отново, сякаш да види реакцията, която не се беше променила. На лицето на земния дух беше изписана спокойната, сигурна физиономия на някой, който не беше бил победен в битка, дори само на думи.
- Мъртви са, нали? Баща ти... Майка ти... - започна хладно след малко. Не, не искаше да нанася още болка, но... Не можеше да стори друго... - И тя също, нали? Преди почти двадесет и седем години, когато си приел това там, съзнаваш ли какво си направил? Какво си сторил, учителю, какво? Приел си едно дете на цената на собственото си семейство, на собствения си дом. Приел си господаря в дома си, нали? И си гледал как пред очите ти загива и тя... Оставил си зимния демон да я убие, нали? Оставил си Медейра да умре!!
- Не!
- Оставил си зимния демон да се забавлява, за да сътвори дом за себе си и едно малко момче, наследник на господари! И после са те изхвърлили като непотребна вещ! Нали!?
- НЕ! - някъде долу войниците се обърнаха изненадано нагоре, уплашени да не би да има още една атака, но нямаше. Просто един човек беше пречупил тайната на един учител.. Беше пречупил сърцето на един човек на хиляди частички...
Шутът си беше шут, той беше земен дух и не можеше да позволи на болката да расте около него. Така че се наложи да се приближи. Сега беше обратното. Не той беше детето, което се нуждаеше от успокоение. Не той беше ученикът, който се опитваше да намери прошка. Хито Накамура не беше дете, нито ученик, просто янкой, който беше платил за нещо с жестока цена. Беше изгорил всичко, но беше продължил да търси своя път. И земният дух, колкото и да не разбираше все още, това го разбираше и оценяваше. Достатъчно силно. Учителят не се възпротиви, когато момчето го прегърна. Не беше имал син, но беше имал тридесет и девет момчета, които му бяха като синове. Не беше имал дъщеря, но беше имал едно момиче като своя дъщеря. Нямаше нищо портив да пиреме и Шута като един от тези четиридесет близки... Единствените му близки.
- Не познавам Медейра. Не познавам чернокосата девойка в градината с цветя и прелестна усмивка. Видях я в очите ти. Когато споменах за Калем. Видях я да се усмихва в очите ти. Какво те е накарало да го направиш, учителю? Разкажи ми. Разкажи ми всичко
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeПет Май 22, 2009 5:57 pm

- Тя бе толкова красива - естествено беше ездачът да започне с това, което го болеше най-много. - Бе толкова млада... Бе само на петнадесет, когато аз отидох там... Бе чернокоса също като мен, но очите й бяха пламенно червени. Такива, каквито никой друг нямаше на света. Червени като лалетата, които отглеждаше в градината си. Медейра беше истинско огледалн изображение на майка ми и баща ми. Тя приличаше на тях като че ли бяха тризнаци, а не родители и дъщеря. Баща ми беше спокойният, уравновесеният, вечно загрижен за стопанството си мъж. Майка ми беше веселата домакиня. Тя беше нещо средно между тях. Обичаше да танцува... Обичаше да измисля свои стъпки и често си мечтаеше за бъдещето си като циркова актриса... Или нещо такова... Обожаваше малкия поток до къщата ни, често седеше там, потопила боси крака в студената вода и виеща венци. Винаги си тананикаше... Песни, които аз бях задължен да науча наизуст като ездач. Тогава системата беше строга. Аз... Аз бях малко по-различният. Не, че не бях спокоен или пък весел. Но като всеки младеж и мен ме влечеше приключението в непознатите земи... Един ден... Нашият екип попадна в засада, докато бяхме на обучение в далечните човешки земи на юг... Тогава бях заловен с още мнозина... Така започна моето приключение и най-голямата ми грешка.
Плениха ме... И ме отведоха в замъка на Юг... Там станах роб.
Хито Накамура се беше изправил. Дори с зачервени очи, той още гледаше към безкрайните заснежени поля, които се виждаха от тази кула, не даваше признаци, че пак ще се прекърши пред това. Беше изплакал мъката си и тя вече беше разделена между двама. Земният дух щеше да пази тайната. Земният дух винаги пазеше...
- Като роб на черната Сянка, която управляваше по това време, трябваше да й се подчинявам. За моя радост тя рядко се прибираше на юг. Беше една от последните, които изобщо правеха това. Господарите, появяващи се тук рядко се връщат нататък... Никога. Бях заточен в Лунната зала. Зала блестяща през нощта, от която винаги има долитаща музика. Една година, после две... Господарят, който свиреше там ме хареса като събеседник. Трябва да си призная, че и аз го харесах, макар че бе толкова по неуравновесен и избухлив от останалите. Все пак си допаднахме. Още един като че ли знаеше за съществуването ми. Това бе Той, Магьосникът. Не знам името му, никой не се обърна никога към него директно, по име. Наричаха го просто Магьосникът пред нас, робите.
Случи се така, че зимният демон се беше застъпил за нечистокръвен господар. Нечистокръвните са пречка за рода и трябваше да бъдат избити. В това вярваха тогава... Но зимният демон се беше застъпил за един, за който пророчество говореше, че някога ще промени света. Дали е така или не, никой не знае.
Бащата на нечистокръвния беше ездач. Аз бях един ездач, който добре познаваше традициите ни. Трябваше да защитя непознат човек пред съвет озлобени господари. Уплаших се, но направих всичко възможно. За бога, от къде да знам, че бащата е Морзан Клетвопрестъпника... От къде да знам, че.. Че ще се стигне до това.... Накараха ме да подпиша документ с кръвта си и да дам клетва, че ще изпълня съдбата, която зимния демон и Магьосника ми отредяха. Каква беше... Те още не бяха определили.
Тогава един ден се наложи да ги изведа от замъка - детето и зимния демон. Преведох ги през ужасите... И ги отведох у дома. Смятах, че така ще бъде безопасно. За нечистокръвния... Нямаше да го търсят в такова селце като Калем. Но сбърках за демона. Тогава още беше зъл... И стана така че...
Запъна се, не можеше да продължи. Беше дошъл до частта, която не можеше да преразкаже, но очите му ясно показваха ужаса.
- Избил ги е, всички до един - помогна му земния дух тихо - Зимният демон е избил семейството ти пред очите ти. После те е изхвърлил от къщата.
- Да... Изхвърли ме и ми каза повече да не се връщам там. Къщата вече я няма отдавна... И нямам дом друг, освен този замък и Дрейгън Дроу. Също като нечистокръвния, заради който жертвах всичко... Но вече съм му простил... На зимния демон... Той поиска прошка, няма да забравя това... Няма да забравя какво пожела да коства заради мен, за да ми прости. Не пожелах толкова много и от него.... Всичко отдавна вече е... свършило. Направи ми услуга, Шуте. Не казвай на никого. Не съм готов за това. Ако споменат пред Муртаг там някъде в какво съм замесен... Бих пожелал да разкажа само на него, ако се наложи.
- Разбирам...
- Тогава... Остави ме сам... Искам да остана насаме със мислите си...
- Само още един въпрос. Казахте, че сте бил чернокос?
- Загубих цвета, когато кръвта им полепна по ръцете им в опита ми да ги спася... Паднах в безсъзнание... И когато се събудих, бях в бяло. Бяла коса, бяло лице... Бяло наметало... Умрях веднъж, Шуте... Но се върнах, защото трябваше да преживея болката
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeСъб Май 23, 2009 1:49 pm

Хито Накамура се раздвижи след време. Снегът беше навалял и го беше покрил с пълта пелена от глава до пети почти. Изтръска снега от себе си и се раздвижи, за да не се вкочани още повече. Бялото около него го правеше още по-бял. Но неговото бяло... То не беше чисто като невинния сняг... Неговото бяло беше мъртво бяло. Красиво и все пак мъртво.
Раздвижи се и обърна гръб на снежния пейзаж около себе си. Нямаше защо да го гледа. Някога беше обичал снега, когато седем годишен беше тръгнал на училище в снежния ден... Тогава сестра му беше била още на две. Тичаше след батко си в снежната си рокличка и го изпращаше със странните си звуци. По-късно винаги го беше посрещала с онази широка, широка и топла усмивка. Но той я беше предал.
Защо се беше върнал от смъртта? Не го бе поискал той. Някой беше изпратил при него милувката на една загубена ръка, на една сестра, която бе хванала здраво неговата ръка... и го беше издърпала през студенината на Отвъдното. Не помнеше добре това, потънал в болката и скръбта, не беше успял да го запомни. Но никога, никога повече не я видя... Погреба ги до къщата, където бе живял винаги, а от тогава нататък щеше да принадлежи на Муртаг. Изпита ужас, когато след време се наложи да учи този момък, но скоро разбра, че момчето не е виновно. Също като него и то беше изгубило достатъчно.
Пак въздъхна и побърза да се прибере в замъка, за да не замръзне под снежния вятър. Беше толкова отдавна. Ако трябваше да е честен, почти не си спомняше лицето й вече. Медейра... Само името й, само името й помнеше, усмивката й. Помнеше само една широка усмивка на едно момичешко лице и ръце, пълни с лалета. Единственото, което беше останало от сестра му в ужасните му спомени. Беше зачеркнал себе си, беше отхвърлил миналото. В отчаянието си... беше предал себе си на четиридесет деца и живееше заради тях. Заради тях можеше да открие себе си по друг начин. Заради тях си струваше да се опита да се бори. Нали?
Златен не прояви никакво внимание към него, когато се появи в залата. Хито му беше благодарен, защото така другите нямаше да разберат, че двамата са говорили. Но очевидно Златен ги беше помолил да не повдигат пак въпроса. И за това също му беше благодарен... ухът можеше да е млад, но беше оправен.
Вместо това Рой Мустанг подреждаше документите си, а другите седяха на дългата маса.
- Чакахме ви, сенсей, не сте закъснявал така от години. Сядайте, сядайте, съветът продължава!
- За какво... Какъв съвет? Не свършихме ли вече?
- Вие пък! Имаме една камара документи и доклади за преглеждане. Хайде, хайде Хина-сенсей, трябва да ги видите с нас, иначе нямаме достатъчно ум.
Не се поколеба да се доближи и твърдо да го дръпне на стола, който самият учител си беше довлякъл по-рано. - Сега сме по-малко, след като другите тръгнаха по флангове... Трябват ни мозъци!
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeСъб Май 23, 2009 7:59 pm

Не много далеч от тази зала, навън в студения ден, беше той. Облечен в просто кимоно за тренировки, той тренираше сам срещу себе си бойните изкуства, които владееха тук, колкото за да бъдат издръжливи и да се защитават без оръжие.
Енрике беше взел детето да го пази докато ездачите взимаха решения. Принцът спеше увит в опашката на Матасуна, която всъщност си беше играла с него досега. Енрике нямаше време, дори не усещаше студа, който се беше разположил удобно наоколо. Босите му крака стъпваха върху заскрежената земя, но той упорито продължаваше с упражненията.
В онзи момент се питаше дали наистина беше успял да прости на своята сестра. Беше подслушал историята на Хито съвсем без да го иска. Никога нямаше да разкаже за това против волята на учителя, но думите му бяха накарали елфа да се замисли.
Елфът и сестра му бяха пътували от съвсем малки дчица по големия път. Тя винаги беше била по-сметала, винаи действаше първа. Винаги го измъкваше, докато той се свиваше от страх. Не можеше да я достигне тогава. Тогава... Тя бе мъдрата...
Но после... Това се беше пропукало. Той бе станал отхвърленият, той беше станал..чуждият. Тя ли се беше променила или той? Попадайки тук съвсем случайно... Не беше ли той промененият? Да стане кръстник на дете, когато не беше познавал никого, когато бе изтърпял най-големия си ужас...
Той... Трябваше да се промени тогава и беше приел промяната. Но не и тя. Сестра му Рози... Тя беше се ядосала за това. Защо? Беше твърде млад за да го възприеме. Или никога нямаше да разбере. Усмихна се и поклати глава. Тя беше избрала тъмнината, а той- принца. Детето на драконите беше всичко за него. Той беше неговият Кръстник и искаше да бъде до това дете. Защото то беше пътят, който беше поел. Светлината. Детето бележеше светлината...
- Обещаната земя... е близо до теб - прекъсна тренировките му някой и Кръстникът се обърна. Беше Морзан... Беше завързан и го водеше един пазач, но не направи никакъв опит да се измъкне. Седна на земята и загледа в снега като роб на нещо, което не съществуваше тук.
- Моля?
- Дъждът си отиде, небето е синьо. Защо го кръсти Небе? Не беше ли подходящо нещо по... геройско?
Кръстникът замълча. От доста време се чудеше за това. Защо точно Скай? Защото тогава небето му се беше усмихнало и това бе първата дума, която му беше дшла на ум? Защо... Или той не беше този, който избираше това?
- Не знам. Дори не си спомням защо ми хрумна - тихо каза, но реши да смени тази неприятна тема - От къде знаете този стих, Морзан?
Лилавокосият или вече белокосият се усмихна и наведе глава. Мина време докато отговори, така че Енрике почти не реши, че няма да бъде отговорено, но...
- Синът ми мисли, че винаги трезвен нали? Чувал ли си го... да пее?
- Муртаг? Да... От време на време с останалите... Никой не знае защо... Какво става в залата, когато е затворена задължително за външни хора. Само те. Но съм го чувал. Слугите и останалите са любопитни и подслушваме.. Песни и музика... Но не ми се струват пияни.
- Не са, правят го за удоволствие. Той... Мрази публиката. Единствената му публика е семейството му. Неговите съученици. Само тогава... Съм го чувал да пее. За никого другиго.
- Някои хора са срамежливи.
- А някои... страхливи.
Какъвто и да беше Морзан, на Енрике му се стори, че не е толкова лош сега, когато се беше примирил със старостта. Дали Муртаг някога щеше да му прости? Не знаеше. Но изпита малка симпатия към този човек, някога обвинен за предател. Беше ли... Или не?
- Синът ми... И аз съм го слушал на затворени врати. Съвсем сигурен съм, че в училище те... Те винаги са тренирали това... В дълбоките дебри на нощта. Така ми се струваше... Имам ли правото да го наричам син? Не направих нищо за него... Оставих друг ездач да ме защити, оставих друг да жертва семейството си... заради мен. Не сторих нищо. Може би трябва да бъда съден заради Мерик и Ерика... Муртаг... Едва ли ме приема за баща така, както приема Бром или Накамура-сенсей. Всеки друг може да му е баща... Не и аз... Вече знам...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeСъб Май 23, 2009 8:57 pm

- Вие... Защо решихте да предадете народа си?
- Не знам... Както ти не знаеш защо си кръстил детето Скай. Не знам дали дори съжалявам за това.. - Морзан въздъхна и се опита да махне кичури коса от лицето си, но се сети че е вързан и пак въздъхна тежко. - Предадох ги а дори не помня какво ми бяха сторили те. Не се гордея с това, но се случи. Вече не мога да го отричам. Вече... Не...
Тишината продължи, сякаш се грижеха за спокойствието на хлапето, което спеше наблизо. Енрике нямаше какво друго да каже. Какво можеше да каже? Да го съжали, да му каже че му симпатизира? Беше ли така или се самозалъгваше? Можеше ли да се вярва на Морзан или не...
- Говори се, че сте приел черния знак за себе си, предавайки всички ни. Дори мен, нищо че съм елф и тогава не съм бил тук. Предал си светлината.
По някакъв начин той успя да открие рамото си след малко борба с дрехата. Странно обгорен знак, който не изобразяваше нищо красеше рамото му.
- Не някой избира дали ще носи черния знак на рамото си. А някой друг избира... Те ме плениха. Харесаха ме за войската си, защото съм бил якичък... И така... Станах Клетвопрестъпника.
- Значи историите са различни - беше чул със сигурност една друга версия... И не само една...
- Знам, че не ми вярваш. Никой няма да ми повярва вече. След като се опитах да отровя принца и регента.
- Ти ли?
- Да, аз. Аз, преоблечен като коняра...
- Ами... конярът?
- Мъртъв...
Тишина. И какво можеше да каже? Вече беше било сторено... Елфът въздъхна и се отдалечи на тренировъчната площадка, за да продължи да тренира. Този човек можеше да е симпатичен, но нещо в него не можеше да даде мира на разговарящия с него. Очите ли бяха, пресъхнали от сълзи и болка... И от зло. Или беше лицето му? Енрике не можеше да отговори и на този въпрос. Но Морзан беше и опасен човек, дори да говореше с най-тихия си бащински глас. Самият той... беше прав... Не можеше да се каже, че е баща. Бащинското никога не беше съществувало в него. Никога... Може би беше прав да страда за сина си, защото бе изгубил другите си три деца. Това ли беше съдбата на онзи, който предаваше? Енрике се надяваше никой друг да не бъде застигнат от тази съдба... Никога... Струваше му се зловеща и нещастна. Не виждаше щастието в този живот. Не виждаше щастие в посърналия старец, който някога бяха изобразявали като зло и бяха плашили децата с него. Морзан беше стар... Остаряваше и скоро щеше да си отиде без никой да го е грижа... Нали? Щяха ли да се радват когато Морзан си отидеше, или щяха да скърбят? Зачуди се за това, но остави този въпрос за по-късно. Щеше да разбере, ако това се случеше... Всъщност... Какво щяха да правят сега с Морзан? Това ли... решаваха?
Вероятно...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeНед Май 24, 2009 11:45 am

Рой Мустанг подреждаше документите, писани в продългжение на почти четиридесет години и въздъхна отново.
- Не можем да го осъдим
- Но не е и невинен.
Те се спогледаха отново с надеждата, че някой ще предложи нещо, но нямаше какво.
- Да го задържим завинаги тук като затворник?
- Ние не държим роби... Не е честно.
- Но...
И пак тишина. Какво да направеха срещу човек, който ги беше предавал, а после беше заставал на тяхна страна и отново предавал? Какво бе най-подходящото наказание за този човек?
- Изгнание?
- Къде?
- В Калем - видяха как Хито Накамура потръпна при собствената си идея, но си спомниха, че са обещали да не питат и се върнаха на обсъждането на тази идея.
- За да Дарсия да го намери пак?
- Ще го затворим в къщата. Къщата е омагьосана... Господарите не я виждат... Не я усещат... - още повече пребледня при идеята. Неговата къща наистина беше омагьосана заради Муртаг, който беше настанен някога там. Омагьосана, за да Вариаки никога да не го намери.
- Трябва ни съгласието на Муртаг... Струва ми се все пак идея, която сме длъжни да опитаме.
- Не ви е нужно съгласието на Муртаг. Аз ви го давам.
- От кога имате права над тази къща, сенсей?
- Винаги съм имал. Аз плащам данъците й, аз съм участвал в строенето й. Това е моят дом. Моят някогашен дом.
Другите се спогледаха. Беше къщата на Муртаг, не на Хито, винаги го бяха знаели. Пак погледнаха към учителя, който ги следеше смутено с очи.
- Къщата е моя. Винаги е би.а Беше ми отнетал за да бъде настанен там нечистокръвния.

- Значи си признавате, че имате връзка с всичко това?
- Не, нямам. Просто го приемете, защо никога не приемате нещата такива, каквито ви ги казвам? Няма значение защо ми е била отнета и по какъв начин. Това вече го преживях. Не ми го припомняйте отново.
- Значи вашата къща вече ще е затвор за Морзан Клетвопрестъпника от днес нататък.
- Около къщата защитната стена обгражда цялата градина. Ще има нещо от което да извлече спокоен, нормален живот въпреки всичко. Достатъчно с това, няма какво друго да знаете. Кажете... на обвиняемия.
Не знаеше как Морзан го беше приел. Не знаеше, защото не беше отишъл да види. Къщата носеше ужас на Морзан, защото няколко пъти се беше опитал да отвлече Муртаг от там. Как щеше да живее там сега?
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeНед Май 24, 2009 5:10 pm

Морзан се беше начумерил при споменаването на къщата, но геройски не показа емоциите си. Просто се изправи под погледа на Хавок, който беше дошъл официално да му каже наказанието. Любопитно беше да се види Клетвопрестъпника срещу съученик на сина му. Някои по-любопитни слуги в двореца се бяха насъбрали да ги видят. Не че го показваха, но си личеше, че са наострили уши. Още когато ездачът в униформа застана пред стареца и отвори свитъка, като прочете решението. Гласът му от време на време трепваше, което беше необичайно. В ученическия лагер и той като всички останали се беше отдал на някакво занимание. Беше се занимавал с театър. Гласът му беше изключително добре трениран, но кой знае защо, пред Морзан трепваше от време на време. Това не смути никого. Морзан беше... Все пак беше престъпник. Хавок, който държеше на доброто, макар че то се губеше в тези години... Вероятно беше смутен да наказва някого... И този някой да е баща на един от най-добрите му приятели.
Но Морзан се изправи пред погледа на младия ездач и се поклони. Смирен знак, че одобрява и приема наказанието да живее далеч от всичко, мирен и спокоен живот до своя край. Нищо не каза. Всъщност, беше проговорил само на Енрике. Хавок, завладян от някакво странно чувство също се поклони. Тази странна проява озадачи слугите и те за миг престанаха да се преструват, че не ги слушат. Младият ездач се радваше, че Морзан не се бунтува и в същото време му благодареше. За какво му благодареше Хавок?
Морзан очевидно знаеше причината. Усмихна се широко и вдигна ръка. Някои помислиха, че е успял да се освободи някак, но веригата ясно се впиваше в ръката му, когато я постави на главата на младия ездач.
- Няма нужда хлапе. На мен ми стига всичко, което направихте току-що за мен. Забрави кой съм. И все пак... благодаря з топлото изпращане. - защо... защо на моменти се държеше като него... Като сина си? Бяха различни, но толкова си приличаха. Хавок наведе глава отново. Бащата винаги приличаше на сина си. Те бяха едно... Едно семейство, макар и това, което да представляваше Муртаг да не беше точно... нещо като Морзан. Дали в Муртаг се беше вселила Вещицата като майка? Или просто добродушната необразована старица, която го беше отгледала в началото бе насадила в сърцето му добродетели? Всъщност... Кой го беше отгледал преди да се появи в Калем?
- Грижете се за себе си, ездачо. Ще кажа на Муртаг да намине, когато се поосвободи.
- Не! Не му казвай. Нека това остане последната лъжа, която ще запомни той от мен. Не искам... Не искам да се виждаме. Бях мъртъв, после възкръснах за да го разочаровам отново. Не съм негов баща... Не мога да бъда. Не съм това, което той очаква от дин баща. Горката старица, тя го възпита по твърде различен начин. За него да бъдеш баща означава да се грижиш за децата си. Аз него сторих
- Тана, бащата на Рой Мустанг също не се е грижил за Рой. Това не означава, че Рой не го обичаше.
- Тана беше Тир`ре. Беше гонен. При него имаше желание, но нямаше възможност. При мен имаше възможности. Но отказах да се грижа за детето. За Муртаг. Оставих го на произвола на съдбата. Една от моите грешки, които ме доведоха до злото. Вие проявихте великодушие. Това ми е достатъчно. Радвам се, че принцът ни е в ръцете на ездачи, които знаят как да ценят... дори злото.
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeНед Май 24, 2009 7:41 pm

И така... Изпратиха Морзан у дома. В дома, в който трябваше да живее друг. Хавок замислено следеше тръгването от прозореца. Замислен, сякаш съчиняваше пиеса, почти не чуваше какво му говорят другите. Почти се стресна, когато до него застана веселият Златен и също погледна навън.
- Вие сте странни - заяви той, когато недоволно разбра, че хич не го слушат.
- Извинявай, Шут. Просто... Си спомних нещо...
- Но ти никога не си виждал Морзан, нали? - намеси се Рой, който вече разпускаше с благодарности останалите и по-скоро ги избутваше насила навън, за да види какъв проблем имаше принцът. Детето подсмърчаше и плачеше за нещо, но още не бяха разбрали коя играчка се беше счупила този път.
- Да, не го познавах. Не го познавах, но все пак. Не видя ли очите му, Рой? Не видя ли очите му, тъй ярко лилави. Като на Муртаг... И стойката и телосложението... О боже - хвана се за главата и я поклати. - Той... Наистина е роднина на Клетвопрестъпника. Защо го отричахме? Само да го защитим? Но толкова си личи, господи.
- Муртаг не е Морзан. Двамата се различават. Не се взирай твърде много в очите, защото те могат да лъжат.
- Да лъжат? Ти не си го погледнал нали? Муртаг лъгал ли ни е някога с очите си. Неговите очи са огледала на ужаса в душата му.
- Но не и тези на Морзан. Морзан е пълен с неизказани истини и лъжи. Неговите очи са мътни като мътната вода. Те самите лъжат.
- Може и да си прав. Но в онзи момент, когато постави ръка на главата ми... не беше така, кълна се.
- Щом казваш - ездачът повдигна рамене и без това беше трудно да спориш с Хавок. Ако си го поставеше за цел, Хавок можеше да е непобедим в двубоя с думи. Беше артист преди всичко...
Остави го да се чуди дали беше видял истина или лъжа. Но Хавок винаги разбираше истината накрая. Това му беше хубавото. Така че... Рой нямаше защо да се страхува за него. Хавок бе толкова по-мъдър на моменти. Не случайно беше регент, нали? Бяха им разменили ролите. Рой трябваше да е регентът на войниците, а Хавок - главният. Но това никога не беше зависило от самия Рой. Въздъхна и игнорира присъствието на Хавок, за да се съсредоточи върху малкия принц


Къщата... Трябваше ли да даде къщата си, очевидно това беше съдбата й. На кулата, той държеше единственото цъфнало лале в замъка и тихо го въртеше в пръстите си.
- Съжалявам за това, Медейра. Един дух ще наруши спокойствието на къщата с духове. Приеми го и не го мъчи... Моля те... - тихо прошепна Хито Накамура и отиде да види дали смяната ще се смени както трябва. Трябваше да вдигнат защитата, ако искаха да се пазят... Той като учител напълно разбираше тази нужда. Макар че нямаше никакви права да наложи още по-голяма сигурност. Все пак... Все пак се стараеше в това, което можеше да направи. Да стои, да съветва и да се опитва да ги държи далеч от отчаянието както обикновено. Неговите ученици бяха... Деца, които никога не бяха сигурни в решенията си. Заради него ли, беше ли бил способният учител за когото го смятаха? Или просто времената изменяха всички?

Шутът остана в залата, като се премяташе като сащински акробат и пееше. Вътрешно в душата си обаче търсеше топлината на жрицата, в чийто ръце се беше появил. Бе жива и това му даваше радост, която никой друг не можеше да му даде. Това го поддържаше. Не слънцето, нито снежната зима. Нито дори усмивките и смехът, който даваше на другите. Осъзнал вече, че за всеки имаше някой, който да бъде опора в най-тежката зима, в най-тежката война. Тук всеки от ездачите си имаше някаква опора. Златен беше намерил своята. Колко хубаво беше наистина... Да имаш на кого да вярваш винаги, навсякъде... Навсякъде...
Това го караше да пее песента си, без значение че никой не го слушаше в момента
Някъде далеч на фронта Фицрицарин пусна магията си в действие със мисълта, че опората му се крепи на слънченото създание, което долноземната жрица беше довела... Опората му беше Златен... Защо? И той не можеше да отговори...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeПон Май 25, 2009 9:27 am

- Рому - принцът вече се беше успокоил, седнал в скута на ездача, за да гледа внимателно как може сам да си поправи играчката.
- Ей сега ще е готова - отговори ездачът, разтълкувал погрешно споменаването на името си.
- Аз сънувах днес... и вчера... - продължи детето като пренебрегна думите на ездача.
- Така ли? Какво?
- Татко. - ръцете на ездача спряха да сглобяват играчката и погледна момчето замислено.
- Вече?
- Той каза, че мога да споделя с теб. Защото ти си знаел. И ще ме наглеждаш, защото съм можел... Да пострадам.
Рой замислено продължи да го гледа. Защо толкова рано бе решил ангелът да се появи в съня на момчето? Защо...
- Ще те наблюдавам - чу се да казва, но не знаеше как да го изпълни. Как можеше да го изпълни. Какво можеше да направи, ако принцът някога бъде ударен от скръб, а той не е в състояние да му помогне и да го успокои? Имаше ли правото тогава да даде тази задача на друг? Или до тогава принцът щеше да намери любовта, която щеше да го пази? Но гледаше твърде напред във времето. Какво можеше да се случи. Ужасено си спомни думите на ангела в съня си "След десет години... Ти... Ще...". Потръпна и остави играчката настрана, като хвана ръката на момчето - Ще те пазя.

Хавок замислено обикаляше новите войници и ги оглеждаше един по един. Занаятчии, търговци, рибари... Нито един войник. Всеки имаше своята професия, но тя в никакъв случай не беше свързана с войнишкото. Дори дракони нямаха. Защо бяха дошли? О, да... Сети се.
- По-добре идете защитете домовете си - заключи той накрая, като се спря и отиде в средата пред редицата.
- Отказваме - строго отбеляза вероятно водачът им.
- Защо?
- Защото да пазим царството е и наш дълг. Благодарни сме на войниците, че се грижат за нас. Но и ние имаме правото да заемем пост.
- А ако си отидете... Кой ще пази жените и дъщерите ви? Ще ги оставите да скърбят с майките и бащите си? Да скърбят върху гроб на някой, който може да е умрял и напразно?
- Не и ние. Няма да умрем напразно - благо се усмихна старецът - Познавал съм Бром, господине. Най-малкото имам силата да ръководя тези хора в боя. Може да спечелим един миг победа и слава, но това... Това ще е за доброто на всички ни. Приемете ни в редиците, господин регент.
- Страх ме е да го направя. Ще помислите, защото съм млад. Не е така. Мнозина тръгнаха в боя. Малко се върнаха.
- И с нас ще бъде така. Защото войната дава жертви. Много. Но ние сме готови за това. Трябва... Да ни пуснете да защитим земите си.
Хавок премълча мислите си. Какво да направеше? Да се скара с населението, да ги прогони? Те бяха прави. Имаха правото да бъдат тук.
- Ходете си изберете оръжие....

Хито Накамура спокойно следеше Шутът, който след акробатичните си номера беше тръгнал да изследва замъка. Това същество знаеше, знаеше най-голямата му тайна. Беше се опитало да го успокои по възможностите си. Това Хито го оценяваше. Но го и плашеше. Защо си беше позволил да сподели най-голямата си тайна с един земен дух? Какво имаше в кехлибарените очи на Златен, за да успее Накамура да му се довери? Имаше нещо.- Нещо по-магично от самото същество. нещо като вяра, като добро... Нещо, което го имаше и в очите на Белия ангел, който някога бе пазил тайните на толкова хора и още ги пазеше. Не, Златен не можеше да е наследникът на Белия ангел. латен не беше ангел. Но душата му... Тя беше овладяна в същия дух на добротата и беззащитността на нещо, което не знаеше нищичко за големия свят.

На границата, срещу огромния орк, граничните вече губеха. Но щяха да се опитат да задържат фронта. Не, Фицрицарин нямаше да загуби втора битка. Нямаше, не носеше лош късмет и щеше да го докаже. А някога, щеше да бъде възнаграден за този труд. Не, не само с медали и почести, ако изобщо се стигнеше до това. Наградата щеше да бъде мирът. С тази надежда в сърцето, единствената свещичка, която гореше сега, той отново се спусна напред срещу огромното чудовище, опитвайки се да го повали. Докрай... Битката трябваше да се изведе до някакъв край
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeПон Май 25, 2009 12:57 pm

Ето я и къщата. Къщата, която щеше да бъде негов дом от сега нататък. Морзан въздъхна. Те го бутнаха напред да мине отвъд защитната невидима стена. Той я усети и усети още повече, че тук наистина е в безопасност. Никаква промяна нямаше в тзи стара, стара къща. Подаде ръцете си, за да ги отключат... И беше свободен в тази къща, която никой не забелязваше. Която щеше да бъде негов затвор и негов дом от сега нататък, завинаги... Завинаги... Двамата войника го изпратиха спокойно отвъд невидимото, там където нищо не виждаха. Без почести, просто спокойно, гледащи напред... После изчезнаха...

Принцът не знаеше за опасността, на която го подлагаше баща му. От къде да знаеше за това? Все пак беше на три, зимата беше в разгара си... и той все още не знаеше нищо. Нищичко за онова, което можеше да го сполети наистина. На няколко пъти за малко го беше усещал, но детските спомени за това отлитаха като птици. Рой вече сериозно се тревожеше за това дете. Можеше ли д отгледа момче, което никога нямаше да види истинския си баща наживо? Можеше ли да отгледа дете, когато никога не беше бил той баща? Не познаваше това чувство, как можеше да му даде любов, когато не знаеше как става? Не можеше да се отнася с него като младите войничета навън, децата, които бяха избрали живота на униформата. Тогава как... Да се държеше с него?

Навън Хавок и Шута неспокойно наблюдаваха небето откъм Мраморната кула. Довявяше мраз и зима, но и нещо, което ги караше да бъдат по-неспокойни от когато и да било. Нещо мрачно, нещо ново. Дарсия се беше събудил отново. Сега какво щяха да го правят? Господарят хич не си поплюваше. И вече замисляше нещо. Но как щяха да го спрат, когато не знаеха какво е? Да отидеха там щеше да е опасно за плановете, които бяха измислили тази сутрин. Хавок погледна Шута замислено. Върху лицето на земния дух беше изписано мрачно безпокойство. Той се беше намръщил и от това изглеждаше малко по-възрастен, не като дете. Кехлибарените му очи святкаха. Святкаха с предизвикателство, сякаш приемаше черните облаци от там като знак, че скоро може да се наложи да се бори с трудности, които още не бяха по-силите му. Но щеше да се опита, нали? Да, щеше...

Енрике също следеше това раздвижване с не по-малко безпокойство. Преди три години беше бил хлапе, което не разбираше от тези неща. Сега още беше хлапе, но с три години по-умно. И знаеше, че това не беше шега работа. Въздъхна и поклати глава. Нямаше ли да има край това? Вероятно не. Не и в близките месеци. А толкова се надяваше да живее спокойно в къщурката си в гората. Не, че не можеше и сега. Но трябваше да остане до принца. Това бе неговият дълг.

На границата, далеч от замъка, черното същество се изправи в цял ръст, с пет глави по-високо от Фицрицарин. Той бе един от най-високите в своята част от армията и това беше голяма изненада за него. То се възправи и се разсмя, когато посочи черните облаци от Кулата.
- Господарят ми се събужда! Идва краят ви, нещастници!
- Твоят също! - за един миг острият поглед и усетът на ездача намери слабото място на орка, толкова висок и мускулест и без колебание удари. но също така погледна с притеснение към оказаната посока.
- Да... Той никога не се отказва..
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeВто Май 26, 2009 3:03 pm

Рой Мустанг седеше близо до трона и понякога въздъхваше. Гледаше синьото небе и си спомняше какво трябва да направи още. Сега вече разбираше защо царицата беше била винаги уморена. Само че той беше регент в едно трудно време. Доста по-трудно от преди. Преди, тя бе задържала Муртаг до себе си, сега Рой не можеше да го защити. За бога, познаваха се двамата твърде добре. Бяха вече големи. Отдавна беше минало времето на детската помощ. И двамата дълбоко в сърцата си вече знаеха това. Дърежеш в ръцете си короната и понякога я поглеждаше. Арвен никога не я беше носила. Защото не смяташе за нужно а и защото не се смяташе за достатъчно стар и мъдър владетел. Само че Хито беше прав, короната трябваше да бъде извън съкровищницата. Така, ако се случеше нещо, можеха да я унищожат, както се полагаше. Със собствени ръце. Гледаше я и се чудеше на изработката й. Не беше никак тежка. Бе от най-леките сребърни нишки, които можеха да намерят в страната си от древни времена. Беше тяхна гордост. Сега я носеше той, просто войник, който не бе направил нищо, освен че беше генерал... Само заради едно приятелство ли беше получил най-ценното? Искаше му се да не мисли така...
И небето пак потъмняваше. Небето пак се смрачаваше и ставаше по-зло. Кога ли щеше отново да свърши всичко? Това сякаш нямаше край. Дали той щеше да намери края за тревогите на своя народ или някой друг на негово място щеше да го стори? Четиримата регенти смятаха, че е още много рано да си търсят наследници. Но ако нещо се случеше с тях сега, кой щеше да поеме всичко? Хито? Учителят беше вече старичък... Не много, но все пак... Можеше ли да издържи тежеста на точно тази корона? А дали щяха да се загубят като долноземците?
Много и мрачни мисли се въртяха сега в главата му. И ездачът отново въздъхна. Можеха да загубят, можеха да спечелят... Ако загубеха, губеха всичко, нали? И щяха да са задно в тъмнината, това щеше да ги задържи заедно... Завинаги.
Сложи короната пак на главата си, чувстваше се странно с нея, кой ли не би се чувствал? Тя бе на детето, което се беше наел да отгледа... Да отгледа както трябва. И нямаше повече въздишки. Беше си позволил за няколко секунди да бъде себе си, сега беше вече регентът на царството на драконите. Завъртя се към залата и махна с ръка на току-що влезлия с молба някой си да бъде изслушан. Това беше работата на регента... значи неговата
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeСря Май 27, 2009 3:06 pm

Имаше поне един човек, който не възприемаше всичко както другите го възприемаха. Той не беше ездач по начало и всичко, което беше подозрително си беше. Джейдън Джей застана малко по-късно на кулата зад учителя си и го загледа. Белокосият с нищо не показа, че го е забелязъл, докато мъжа не се реши да заговори.
- Кой си ти, Хито Накамура? - страх го беше от скритите тайни. Не можеше, не можеше да ги разбира. За един кратък миг си помисли, че няма да получи отговор. После белокосият се обърна.
Но вече не беше белокос. Картината се размаза. Пред ездача вече седеше младо чернокосо момче в същата онази синя униформа, която те носеха. Момче с остри очи и наперено изражение. Носеше в ръката си дълъг, дълъг меч с инструктиран златен дракон по ножницата. И спокойно погледна право в очите на своя ученик.
- Аз съм това, което съм - едновременно с детски и мъжки глас каза накрая и в миг картината се стопи, за да остави истинският белокос учител все така спокойно да се взира в Джейдън. Само че за разлика от миналото си аз, Хито сега изглеждаше по-радостен, по-спокоен.
- Но... Понякога сякаш не е така.
- Ти си чуждоземец. Страната ти е страна, където няма лъжи, където всички вярват в преценката на едно единствено същество. В преценката на кирина. Тук не е така.
- Знам... Но понякога ти и други... Обърквате ме. Не е същото... Понякога мога да ви виждам в светлината, а после... после става тъмно...
- Не, тук грешиш. Ние, като човешки същества можем да страдаме и да се смеем. Когато се смеем, тогава е светло. Когато плачем, тогава е тъмно.
- Защо не съм усещал това в моя народ?
- Джейдън, на теб никога не ти е било позволявано да излезеш сред своя народ. Прав ли съм?
Киринът нямаше как да не се съгласи и наведе замислено глава, за да обмисли казаните думи.
- Понякога ме е страх. Знам, че съм с вас за кратко и все пак... Страх ме е да загубя когото и да било тук.
- Това означава, че ни цениш. За което съм ти благодарен.
- Не разбирам това чувство.
- Кирине, ти не разбираш много неща. Като за начало, все още не владееш и своята магия. Един ден, повярвай ми, един ден всичко ще ти бъде изяснено.
- Но от кого?
Хито се усмихна. Кафявите му очи потрепнаха в някаква лукава усмивка по свой собствен си начин. И той поклати глава. Не знаеше. Не знаеше всичко на света. Не можеше да отговори на такъв въпрос. Не бе бог, нито беше съдба. Беше просто учител на ездачи.
- Когато дойде времето сам ще го разбереш. Когато дойде времето за нещо важно, човекът разбира, че му предстои нещо. Не е нужно да имаш магия за това. Отнася се за всичко живо, Джейдън. За всичко на света.
"В спомена на момчето със синята униформа, вятърът духаше силно и щеше да вали. Старец с дълга бяла брада се приближи с бастуна си точно както Джейдън след толкова много лета напред.
- Кой си ти, Хито? - беше попитал старецът. И момчето се беше обърнало към него без да смее да го погледне. Тогава той беше бил ученикът, старецът - учителят.
- Този, който съм. - така беше... Така щеше да е"
Мъжът затвори очи и прогони всичко това. Твърде много се взираше назад в миналото. Не, не можеше да се повтори отново, нали? Всичко онова, което някога се беше случвало. Понякога... Това го радваше.
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeСря Май 27, 2009 6:21 pm

Шутът стоеше на перваза и гледаше студения зимен ден навън. Беше свил краката си под себе си, защото беше много студено за него. Бялата му кожа беше станала сякаш още по-бяла, но той беше отказал да се облече по-добре. Държеше на черно-бялото си облекло със звънчета и само това. Замислено гледаше снеживките, които падаха над света.
- Ако съм земен дух... Трябва ли да съм тук? - запита сам себе си, без да съобрази, че има и друг в стаята.
- А защо не? - тихо повдигна въпроса Рой, като спря да дразка по листовете и повдигна глава.
- Не съм ли земно същество? Подземно?
- Шуте, не името определя съществото. Не винаги. Съществували са земни духове, родени на повърхността.
- И аз съм един от малцината.
- Когато нуждата е била налице. Шуте, няма нищо лошо да си роден под лъчите на слънцето. Слънцето, което е твой баща, нали така?
- Но магията ми?
- Шуте! Шуте, не говори така. Ти знаеш най-добре кой си. Помисли, помисли! - възкликна ездачът, изненадан от това, че трябва да отговаря на въпросите на объркан земен дух. И Шутът наистина се замисли. Като се замислеше... Името Златен наистина не беше като за него. Беше облечен като Шут.. Като Шута щеше да остане в мислите на тези хора. Кой беше той? Земният дух... Когато погледнеше навътре в душата си... Осъзна... Осъзна това, което се притесняваше да намери и се усмихна.
- Прав си... Прав си, Мустанг-сан. Слънцето е мой баща и вече съм същество на земята, независимо дали съм роден под нея или над нея. Но цветята не растат под земята, растат отгоре й. Аз съм цвете, такова бях и такова ще си остана. За да живея се нуждая от Слънцето, моят баща.
- Радвам се, че мислиш в тази насока - кимна отсечено ездачът, замислен отново върху листата си. Но Шутът не желаеше вече отговор. Вече се беше успокоил. И щеше да търси своят си път, без да търси помощ от Йоко. Така щеше да е най-добре. В лекия проблясък на слънчев лъч, косите му засветиха ярко, беше доволен. Кехлибарените му очи проследиха светлината.
- Белият ясновидец... - въздъхна съвсем тихо, почти без да се усети и накара Рой пак да вдигне глава.
- Да... Белият.. - прошепна той като загледа внимателно хлапето и въздъхна. Не биваше Шутът да научава за това. Не и сега, но вече знаеше. Нямаше път назад - Късмет, господарю Бял.
Шутът се извърна към него и двамата се гледаха известно време. Ездачът и земният дух, две напълно различни същества. Но и двамата бяха хора, независимо от всичко. Нали?
- Благодаря. Ще се постарая да бъда полезен.
- Бъди полезен първо на себе си, после на останалите. Това е малко егоизтично... Но ти си още твърде млад за задачи от голям мащаб. Оцени способностите си, силите си, себе си... И тогава, един ден, когато тъмнината си отиде, ти... Белия ясновидец... Ще бъдеш приет във всяко царство, навсякъде, където пожелаеш... Като най-почетен и славен.
- Не искам това.
- И никой не те пита, за жалост. Хората мислят, че това ти се полага по право.
- Но не е така, нали?
- Не. Самоче това го знаеш само ти. Приеми сладките им думи, опитай се да различиш лъжата от истината. Ти си за мен и винаги ще бъдеш Шутът, земният дух на жрицата Йоко. Както и за всички останали. Ти сам... Ти сам намери пътека между мнения и препоръки, избери тези, които смяташ за честни и правилни. Тогава... Тогава ще бъдеш силен.
- Ще се постарая...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeЧет Май 28, 2009 3:58 pm

"Ако трябваше да бъдем честни... Някои неща си отидоха преди ние да знаем за тях... Да, така беше. Случи се толкова отдавна, че дори книжовниците не се опитаха да възтановят материалите. Затова информацията се заличи напълно. Но приказките останаха. Да, понякога е чудно да ознаеш, че най-великите истини са скрити зад приказките на мама и баба, които те плашат преди да заспиш. Когато те плашат с орките и черният господар е страшно, нали? Но се гордеш с войните, които се изправят смело пред тях и ги побеждават така, както може да се случи само в детските приказки на миналото ти.
Само че това се отнася само до момчетата. Момчетата слушат приказки за войни и зло, в които смелите си проправят път в живота, а слабите се опитват да помагат, защото са много начетени. В известен смисъл, това важи като истина дори днес, в нашите години, когато е мирно и тихо. Крал Роланд Колд Гондорски се е погрижил за нашият мир преди години и сме му силно благодарни за това. Като истински книжовник, бих казал на бъдещите поколения, които четат това сега, че по времето на крал Роланд всичко беше под контрол. Не се нуждаехме от армия и вероятно това беше слабостта ни, но тогава не се замисляхме много. В замъка често имаше празнества на пищност и разкош, нещо, което повече едва ли ще има, или поне не докато господарите съществуват.
Но да се върнем на приказките. Както казахме, в приказките за момчета присъстваха величествени принцове и бойни момичета, които защитаваха всеотдайно своето царство срещу злото. По някакъв начин, това вероятно владееше въображението на момчето години наред, защото то беше почти готово да бъде войник, само и само да бъде герой в приказките за други момчета.
При момичетата обаче не присъстваха на подобни неща. Както е известно, за повечето момиченца беше характерно да харесват приказките за принцеси, които силно обичат някой красив принц. Но по времето на крал Роланд не се разказваха приказки за принцеси. Всеизвестно беше, че кралят силно прежалва жена си, кралица Прелестна, която му остави един единствен син - принц Грациан Гондорски. Трябва да споменем, че принц Грациан е великолепно момче, което силно се надяваме, ще наследи достойно баща си, когато дойде времето.
Хората от царство също тежко приемаха смъртта на кралица Прелестна, която бе винаги толкова добра с всички нас и отговаряше на всички прищявки на народа. Другаде е описано защо и как загина тя.
Така че, майките и бабите, за да спестят тъгата си за кралицата, разказаха на момиченцата приказките за Белия ясновидец. Както е известно, идеологията за Белия ясновидец е стара религия. Предполага се, че идва от религията за Белите ангели, но скорошни проучвания отхвърлят това. Тази идеология идва от древните елфически страни, от разпръснати елфически селца, чак до нашите земи.
Белият ясновидец, според елфите в тези селца, е млад елф, роден от магия. Взаимодействие между слънце и камък. Камъкът съдържа живота на всички, твърдяли те. От камък можел да се роди човекът. Белият ясновидец е точно такова същество. Родено от лъчите на слънцето същество, което е живяло преди това в камък. За елфите това е елф, но нашите истории силно са изменили това.
Според нашите легенди, Белият ясновидец е човек, или друго човекоподобно същество, което няма характерни белези за някой от народите. Нашите легенди разказват, че това същество е вероятно да бъде и земен дух, защото е известно как при долноземците земните духове чрез магия произлизат от кристални камъни. Вероятно е, религията да идва всъщност от дълбините на долноземците, но не е доказано. Защо го наричат Бял ясновидец? Това се обяснява в легендите по този начин: Белият ясновидец още от самото си раждане може да вижда миналото на дадено същество, защото тогава силите му са неконтрилируеми. Ясновидецът е онзи, който има бяла кожа, като мляко и руса, почти бяла коса. Често има кехлибарени очи - никой друг няма такива. С тези си кехлибари той може да предскаже нашите съдби. Той е пратеник от Съдбата, за да ни предупреди ако има нещо зло по пътя ни. Белият ясновидец е същество, което контролира доброто също така, както и ангелите. Той е пратеник на Ангелите. От всичко това следва, че Белият ясновидец е създаден от бялата магия на ангелите и от Съдбата. Той е любвеобчиво същество, обича всички и е винаги засмян. С времето често държи в ръката си жезъл - обикновено дърво с звънче накрая, което можеш да чуеш само ако те очаква нещо лошо. Затова го наричат Звънчето на Гибелта. Белият ясновидец се нуждае от Променящ, за да контролира силата си. Променящият е някой избран от Белият ясновидец....
За съжаление текстът е заличен, но едва ли ще намерим повече информация. За съществуването на такива същества не сме убедени. Предполагаме, че също като измислените принцеси, Белите ясновидци трябва да вдъхват на момичетата увереност в живота и да им покажат, че има шанс да намерят своя принц на свой кон. Силно вярваме, че в близко време едва ли ще се появи някой Бял ясновидец, още повече, че е невъзможно. Селищата на вярващите елфи са отдавна заличени от битките. Невъзможно е и поради факта, че земните духове не обичат контакта със слънцето, те са подземни същества"
Мерик Балитон, писател при крал Роланд Колд
Сега, години след като този автор бе изложил мислите си на хартия, по времето на дядото на царица Арвен... В царството вече имаха доказателство. При тях вече имаше един Бял ясновидец... И те не знаеха нищо за това, което беше той наистина. Какво беше Шутът? И дали легендите за Белите ясновидци бяха истински? Дори и да бяха... какво липсваше и дали беше важно?
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeПет Май 29, 2009 9:14 pm

"Променящият е онзи, който има силата да променя. Променящият е онзи, който е избран от Белият ясновидец за доброто на този свят. Това е човек, елф или ездач... или каквото и да е друго същество без да броим животните, с определена магическа сила. Променящият е сила. Заставайки до Белия ясновидец, той се променя, променя своята същност по начин, по който едва ли много биха разбрали. Променящият е човекът, който не познава себе си, който е страдал и ще страда за доброто на света. Променящият е този, който ще даде всичко, за да има добро за нас, които го желаем.

Приказките разказват как Белият ясновидец, получавайки своя Жезъл на Гибелта, тръгва да търси своя Променящ. Той може да е жена или мъж, това никой не знае. Срещайки своите очи с Белия ясновидец, Променящият усеща, че сърцето го зове към пътя. Често обаче Белият ясновидец е следван от много хора, които твърдят, че са усетили това странно чувство. Затова накрая Белият ясновидец избира истинският измежду тях. Той сам решава къде и как, какво да стори за да избере Променящ. Бял ясновидец без Променящ не е възможно да съществува. Познати са ни тези двойки Бели ясновидци и Променящи: Бялата дама и Зеленика, Чернишка и Любезен.
Друга информация за Бели ясновидци нямаме. Най-вероятно няма и не са съществували други. Относно странните им имена - в миналото е било модерно имената да са прости и запомнящи се. Имена като Копривка, Рицарин, Глупчо и Шишко са били много разпространени из ездаческите и човешките земи."
Соске Итоши, библиотекар при цар Грациан Гондорски
Още от далечното минало хората се занимаваха с проблемите на различните същества. Опитваха се да определят кой от къде идва и защо е тук, каква е мисията и какво същшество е. Дали е добро, дали е зло, дали ще помогне или не. Сега, години след това, Каин Фейри седеше на масата в библиотеката и четеше материалите. Той беше новият библиотекар при царица Арвен. Принцът щеше да назначи свой, когато дойдеше времето. Каин имаше правото да се подписва само като "Каин Фейри, библиотекар при царица Арвен" и все още спазваше това правило. Предишните двама, които бяха седяли на този стол, бяха се занимавали осърдно с управлението на дадения владетел или владетелка, подробни записки за дни и години, които са минали от управлението. Каин също го беше правил. Но винаги се беше чудил на страстта на двамата автори преди себе си, с която те бяха се оитали да разгадаят тайната на Белите ясновидци. Сега вече разбираше. Но за разлика от тях двамата, той имаше доказателство, че те съществуват. В момента пишеше точно това, макар умът му да беше зает на още едно място, именно плановете на Рой. Тревожеше се... Много се тревожеше. Затова краснописът днес беше несигурен и често бъркаше. Щеше да се наложи после да препише нещата.
Соске Итошки беше библиотекар на бащата на Арвен - Грациан. За Грациан казваха че е бил справедлив и честен владетел, истинска гордост за народа си. Никой вече почти не го помнеше, защото бе загинал твърде млад. За Роланд Колд казваха, че бил студен като името си и много, много избухлив, вечно в лошо настроение и намусен.
Е, той се беше постарал да изобрази Арвен такава, каквато я виждаше, с помощ, разбира се.
Сега... Белите ясновидци... Бяха и в неговия ум. История, която завладяваше по свой собствен неопределим начин. Той щеше да я разгадае. Затова беше повикал Шута да дойде след малко. Трябваше да реши проблема веднъж завинаги.
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeСъб Май 30, 2009 1:54 pm

"Белите ясновидци имаха една единствена задача - да сеят мир и благоденствие"
Пред Каин стоеше младият земен дух. Той беше на ръст почти колкото самия Каин, а пък Каин беше нисичък за народа си. Но за разлика от ездача, Шутът имаше прекрасни черти и много по-добро телосложение. Разбира се, Шутът никога не беше падал от дракони на височина над десет и повече метра.
Шутът стоеше спокойно, със скъстрени зад гърба си ръце като малко момче, което очакваше някой да му каже, че трябва да учи стихотворение наизуст. Изражението му еше смесица от усмивка и любопитство. Малките звънчета по облеклото му подрънкваха от време на време, когато той вдигнеше глава, за да огледа още веднъж библиотеката.
- Мисля, че не сме имали възможност да поговорим - започна Каин, когато го остави да се нагледа и реши, че вече е време да развали тишината.
- Така е, господин Фейри - откликна земния дух и кимна бързо.
- Рой ли ти каза за мен?
- Името ви е изписано в очите ви, господин Фейри. Няма нужда някой да ми казва кой сте. - това може би го смути, още не беше свикнал с порядките на това обещство. Това само засили подозренията на книжника, че си има работа с Бял ясновидец. Кимна му към удобния стол, за да седне.
- Какво друго можеш да видиш в очите ми още?
- Не много... Страх... И тъга... И че сте бил роден в Дорадо някога. Не знам къде се намира това място, но изглежда искате да не сте бил роден там.
- Това не е ли много според теб? Това, което умееш да виждаш?
- Мама каза, че не е толкова лошо. Че така ще разбера кой ме лъже и кой - не. Така ще разбера кой е добричък и кой не.
- Какво ще направиш ако срещнеш някой лош? - имаше чувството, че говори с дете. Всъщност Шутът не беше ли още дете? Все пак беше роден от камък преди няколко дни, независимо как можеше да се погледне на нещата.
- Ако срещна някой лош... Бих се опитал да го променя, но не знам как.
- Шуте, чувал ли си за Променящ? - реши да кара направо. Беше му вече ясно. Някой бе казал на Шута, че е възможен Бял ясновидец. Шутът го беше приел за истина и сега искаше да се ръководи от тази истина. Момчето наведе замислено глава, а после и кимна.
- Страх ме е. Не искам да тръгвам сам и да го търся.
- Не! Не е задължително. Много си млад още. Трябва първо да опознаеш способностите и това, което си ти. После ще ти помогнем.
- Каин, вероятно ли е тук някъде да е моят Променящ?
- Променящите могат да бъдет навсякъде.
- Не трябва да бързам и да избирам, нали?
- Не... Вникакъв случай. Първо ми разкажи, това което ти смяташ за истина. Истината за това, което си ти. Това, което мислиш, че си ти. Искаш ли?
- Би ми било много приятно... Но ти можеш ли да пазиш тайни.
- Аз съм книжник. В тези книги са скрити много тайни. Мислиш ли, че ако ги бях издал сега щях да бъда тук?
- Но изглежда си бил наказван...
- Паднах от дракона си в битка, пронизан от стрела. Всеки има момент в живота, в който мисли, че всичко е свършено. Но аз трябваше да остана.
- Тогава.. Ще ти разкажа. Облегни се и слушай внимателно...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeСъб Май 30, 2009 9:43 pm

"Далеч отвъд морето, там има други закони. Далеч отвъд морето, там има много и различни същества. Същества с различни сили, които за тази земя са непознати и опасни. Там, в една градина с цветя, живее майката Природа. Тя няма друга работа, освен да отглежда своите цветя. Аз съм нейно същество, родено от нейната роса, от нейния пламък И баща ми е Слънцето, който ме доведе тук, на тази земя. Далеч от тук, същества като мен рядко оцеляват, защото често сме нападани от зли бури. И все пак аз оцелях и бях изпратен като земен дух за този свят. Не познавам себе си, не познавам никого. Съвсем по детски приех, че жрицата Йоко е моята майка на тази земя, но истината не е такава. Все още не знам кой съм и се поставям в ръцете на този, който ще ми каже и ще ми покаже пътя, по който аз трябва да вървя.
От самото начало имах чувството, че земният дух в мен не е това, което трябва да бъде. Защото земният дух не е така блестящ, не е така засмян. Боли ме, че не съм в помощ на народа на долноземците, но той вече не съществува. Затова вероятно съм изпратен, за да сея светлина, а не благоденствие на Подземното царство. Така, един ден събуждайки се под слънчевите лъчи, аз усетих, че наистина имам някаква друга мисия, някакъв друг дълг. Тогава, подслушах без да го искам, разговор в тъмнината на една зала. И чух за Белите ясновидци. Тогава, замисляйки се върху това, може би реших, че и аз съм такъв. Не знам защо го реших, но знам, че това стопли сърцето ми - мигът, в който видях себе си в различна светлина. Случиха се много неща, които да ме наведат на мисълта, че аз съм това същество, което хората търсят. Авторът ще потвърди какво съм аз. Аз, белокожият, с кожа от мляко. Аз, с русите почти бели коси. Аз с облеклото на черни и бели ромбчета и звънчета. Аз... С кехлибарените, големи кехлибарени очи.
Много хора смятат, че това е достатъчно да бъдеш Белият ясновидец. Но това което съм аз, ме ужасява. Аз имам някаква сила, която не контролирам. Плаши ме и спя в кошмари. Какво съм аз и как мога да разбера? Не знам... Защото никой не знае. Казват, че трябва да намеря свой Променящ, но как бих го избрал, когато не знам дори дали изборът ми ще е правилен?"

"Драконовото царство намери Бял ясновидец в третата година от смъртта на царица Арвен, месецът е Май. Белият ясновидец напълно се различава от описанията в древните книги. Той ли се е изменил, или информацията не важи за всички? Наистина, имаме само два документа, останали от едно време. Ще се опитаме да създадем нови. Нови, които ще определят по-пълно това същество, на което трябва да помогнем. Да му помогнем да разбере кой е и защо е тук. Каква е мисията му и дали има път в това, което го очаква. Това ли сте искали вие, които сте разучавали старите приказки? Аз не знам... Но имам претенциите, че ще науча. Ще науча история, която трябва да бъде разгадана. Трябвало е да бъде разгадана преди години..."
Каин Фейри, библиотекар при царица Арвен

Каин се подиса върху краткия протокол, който си беше написал като започване на проучванията си и свали очилата си.
- Шуте, искаш ли чай? - спокойно попита съществото, когато видя, че земният дух е малко унил.
- Страх ме е - повтори съществото и въздъхна - Сам съм... Какво да правя?
- Ти си силен... И всички сме тук. Обърни се към някой и той ще ти бъде приятел. Гаранция. Не сисам. Сам си само ако наистина го искаш и упорстваш, че си сам. Винаги до всеки има приятел.
- Чай от лайка.
- Веднага. Радвам се, че променяш темите по-бързо, но се надявам да обмисляш нещата. За някои ти си дете и повечето те възприемаме така. Може би не е вярно. Бъди по-отговорен. Трудно е... Но помисли върху себе си.
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeПон Юни 01, 2009 2:53 pm

Шутът беше елегантно същество. Нито човек, нито дух, той беше бледо подобие на това какво представляваха жителите отвъд морето. В същото време не беше ангел, нито от народа на кирините. Беше бил бялото цвете на майката Природа... Нали така твърдеше? Дали беше така? Той седеше на стола така, както подобаваше на владетел и в същото време не претендираше за нищо. Не знаеше нсищо и не искаше да знае това, което не го засягаше. Черно-бялото му облекло на квадратчета бе странно за този свят. Дали заради звънчетата по краищата, които звъняха със собствената си мелодия или заради самия Шут, това другите още не бяха напълно определили. Сега в дългите си бели пръсти държеше чашата чай и любопитно оглеждаше ездача, в чакане да говорят за нещо друго. Беше белокож, но това не значеше, че изглежда като смъртник. Бялата му кожа по-скоро подчертаваше, че не е човек. Никой човек освен може би някой зимен демон не можеше да има толкова бледа кожа. И все пак не можеше да сбъркаш Шутът с зимен демон. Шутът бе друго. Нещо, което принадлежеше и не принадлежеше на този свят.
- Наистина ли сте учели музика в училище? - каза накрая, за да прекъсне мислите на унесения очилатко. Остави чашата и кръстоса пръсти, като се облегна назад - Защо го криете?
- Кой би искал да пее пред публика? Не и ние. Това, което сме не може да бъде показано пред публика. Влагаме себе си в това, което всеки от нас е избрал... Ако го покажем, значи губим себе си, някаква част от себе си.
- Ти си библиотекар. Когато показваш свитъците си на някого, губиш ли една част от себе си?
- Показвам тези, в които не влагам част от себе си. Как да ти кажа. Има свитъци, които пишеш само и единствено за себе си. Влагаш свои разсъждения и сърце. Те не значат нищо за останалите, но за теб са най-скъпото ти богатство. Има свитъци, които просто трябва да напишеш, те са документи. В тях влагаш само отговорността, че са истински.
- Ако си певец, губиш ли гласа си за публиката? Или го даваш, за да ги радваш? Ако си музикант, само за себе си ли свириш? Ако си актьор в театъра само за себе си ли играеш?... Ако си хореограф, само за себе си ли танцуваш?... Ако си билкар и химик, само за себе си ли правиш лекарството?
- Ти... Си прозрял много от нас. Така, както мнозина не биха успели. Кога успя да видиш толкова много от съучениците ми?
- На съвета. Гледах го... от далеч... - Шутът замислено се загледа в чашата, която отново беше взел - Всички тук са интересни хора. Не мислех, че хората са такива... Но е забавно. Не гледах само вас, но дадох пример с хора, които познаваш.
- Тогава може би само аз смятам така. И не всеки мисли, че трябва да крие себе си.
- Те бяха също толкова скрити. Опитват се да крият себе си. Да крият истината. Но аз видях и масата ви на затворени врати. И разговорът бе толкова открит и честен. Станахте други. Не деловите. Не съветниците. Просто Ездачите. Дори учителят ви е такъв. От него ли идва всичко?
- Голяма част от човека се формира в училище. Може би точно той е виновникът за всичко това. Шуте.. Повиках те да говорим за теб, ти заговори за нас. - Каин въздъхна и се изправи - Може би не е подходящо да продължим. Неудобно ми е, че знаеш за това, което сме ние. Никой друг не знае... Само една отделна жена, самодива, която е потенциална съпруга на един от нас.
- Ако някоя стане съпруга на някого от вас, приемате я в обществото ли?
- Да... Нещо такова...
- Но това не е честно, не мислите за останалите живи същества. Поговорете за това с другите. Едва ли ще се вслушат в думите на новак... Но вие ще им обясните по-добре.
- Ако имаме възможност отново някога да седнем на маса...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitimeВто Юни 02, 2009 9:10 pm

- Каин-сан - прекъсна мълчанието Шута и се изправи. Въпреки всичко, беше малко по-високичък от Каин, но съвсем малко. И разбира се, беше в перфектно здраве, никога, никога не беше бил нараняван в битка. - Трябва да говорите... Трябва да говорите с тях... На всяка цена.
- Шуте... Не се меси в отношения, които не разбираш.
- Не, не ги разбирам, прав си. Но не съм ли пратен за да се опитам да направя нещо? Нещо добро?
- Още нищо не знаеш за това! Не искам... Не искам да се оплетеш в паяжина, по-дебела от всяка друга. Отношения градени с години. Разговори, крити и явни, които никога не бяха довършени. Някои си отидоха вече, други са застрашени... Не се бъркай в този живот без да го познаваш...
"Детето на бюрото беше сложило ръце на кръста си и гледаше останалите с онзи блестящ поглед, който те помнеха още от началото, когато се бяха срещнали. Те вече бяха облекли традиционните черни униформи. Черните униформи на завършването. Бяха всички... За последен път без да го знаят. Момчето върху бюрото огледа всички и се ухили. Беше горд със себе си. Въпреки че не беше успял да вземе това, което му се искаше, то беше получил титлата - Началник - титла измислена от самите му съученици. Сега той трябваше да им благодари.
- Благодаря ви, велики мои приятели и познати за тази голяма чест! - измитира той учителя си и се разсмя, а после развя дебелата хартия, на която беше написано важното, неговата диплома - Добре дошли в света на войниците"
- Спри...
"Драконът летеше в ебето високо, високо, високо. И нямаше край това небе, което беше тъй синьо. Синьо като морето, което никой не бе преплувал никога. Не беше ли хубаво да бъде така завинаги? Когато небето стане червено, червено като кръвта, тогава боли. Боли много"
- Спри...
"- Мисля, че ще ви хареса...
- Спри, ще ги унищожиш!
- Спокойно Фейри, те са силни хлапета... - и зловещите му думи пропълзяха в тишината на една пещера, където тихите гласове за помощ вече замираха.. Вече ги нямаше"
Очилаткото хвана ръката на Шута и въздъхна.
- Знам, знам че се опитваш да намериш какво означава живота. И че не можеш да управляваш силата си. Но моля те, о моля те... Не се бъркай в миналото. Боли. Боли много.
- Не всичко. Има радост.
- И все пак... Някои от тях вече ги няма. Не знаеш какво означава да изгубиш някого, който е близък. Не го знаеш още.
- Напротив - този път гласа на земния дух беше леден и той откъсна ръката си от хватката на ездача - Знам. Вече знам много добре...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Sponsored content





В небето - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 13 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
В небето
Върнете се в началото 
Страница 13 от 19Иди на страница : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
. : Светове : . :: Тройният съюз :: Царството на драконите-
Идете на: