. : Светове : .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
. : Светове : .

Заповядайте във всички Светове!
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 В небето

Go down 
2 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19  Next
АвторСъобщение
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeСря Юни 03, 2009 9:40 am

- Мустанг-сан! Мустанг-сан! - викаше някой по коридора, опитвайки се да се добере до онази голяма зала.
- Какво!? - изкрещя ездачът като се показа от вратата, за да пресрещне войника. Уплаши се, когато видя задъханият редник от Северното крило, но тръпеливо, надяваше се, зачака каква е новината.
- Черната мъгла... Отначало притесни всички, а после стана... Стана нещо ужасно! Те... Когато този черен дим започна да се приближава, всички станаха несигурни... А после стана нещо ужасно... Бях изпратен на мисия, но реших да дойда при вас вместо да изпълня задачата. Когато черния пушек започна да се стеле по земята, войниците се уплашиха. Някакъв неопределим страх завладя всички, беше изписано по лицата им. Лорд Фицрицарин ни каза да се държим, но самият той беше блед като платно. И после димът започна да обвива хората... Лордът заповяда на всички да се оттеглят... Но много от хората ни, обвити от дима изпопадаха безжизнено на земята. Опитахме се да ги изтеглим от линията, но... Те се изправиха най-неочаквано и очите им бяха червени като кръв! Скъсаха обшивката на Северната ни армия и извадиха катаните си... А после... после започнаха да се строяват срещу нас... Казаха, че винаги са служели на Черния господар и ще го правят докато светът съществува!
- Какво стана с лорда!?
- Оттегли се, накарахме го да се оттегли и сега е добре. Ранен в дясното рамо от отровна стрела, но билкарката самодива Жасмин я премахва.
- По дяволите, Дарсия - изкърца Рой Мустанг и освободи редника. Затръшна вратата и се облегна на нея. - Какво да правим срещу дим, който сам ни кара да го вдишаме? Сега какво? Какво да направя? Нито огън, нито вода помага на дима да се разкара. Само вятърът... Но дали вятърът ще успее?
Заговори на празните столове и отново въздъхна, когато разбра, че така и така няма да получи отговор.
- Един ден, ако тази малка надежда за светлина в сърцата ни изчезне, ще се превърнем в долноземци. И дори под земята няма покой - каза накрая тихо и седна на пода, като хвана глава в опит да измисли... да измисли поне нещичко... Каквото ида беше
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeЧет Юни 04, 2009 10:18 am

"В миналото ездачите са минали през много владетели. Всеки от владетелите имал своя система за управление. Знаем много за цар Роланд Колд. Той идвал от Планинското кралство, с други думи по начало не бил ездач. Бил от Планинското племе, което е под влияние на зимните демони и се страхуваме, че скоро ще изчезне за винаги, понеже и зимните демони изчезнаха. Роланд Колд често е изобразяван из портретите като жесток и зъл владетел, но малко са източниците за подобно нещо. Времето на управление на царя е едно от може би най-турдните в периода на нашата история. Той бил силен по характер мъж и държал на думата си. Бил силен и духом и физически достатъчно, за да управлява народ като нашия, в онзи момент разпуснат поради дълго бездействие. Цар Роланд Колд никога не се свързал с дракон заради две неща. От една страна планинското му възпитание му казвало, че драконите са опасни, макар че никога не пренебрегнал нашите дракони по какъвто и да било начин. Говорят, че той просто не е имал възможност за връзка. Сърцето му било твърде силно и духът твърде мощен. Единствено с възрастен дракон е била възможна връзка, защото силният дух на човека може да порази сърцето на новоизлюпеното драконче. Така че той се отказал от това, но взел ездачка за своя жена. Царица Прелестна била една от най-красивите царици, живяли някога в този замък. Двамата ясно показвали, че могат да се жертват за царството, стига това да е достатъчно, за да оцелеем.
Синът им, често наричан Принц Грациан, бил по-мил от баща си, но управлявал в по-мирно време. Това може би е причината да изживее подобни трагедии. Бил прогонен от царството от недоволни островитяни от чужда страна, които желаели да завладеят земите ни. Бил изпратен надалеч, при гономите, за които вече не знаем нищо, защото изгубихме следите им. Дъщеря му обаче била укрита и предпазена, така че била сложена на трона твърде рано, още шест годишна. Царица Арвен била по-силна духо и копие на дядо си, макар че имала свой начин на управление и сила. Тя била една от малкото истински царици, тоест дъщеря на краля. Рядко, по незнайни причини, в нашето царство царят имал дъщеря.
Синът на царица Арвен е все още твърде малък дори да седне на трона, както тя е направила, така че царството се управлява от регенти. В момента регентите са четирима, назначени още по времето на нашата царица. От тях, в момента, царството се държи от Рой Мустанг, командир на Южната армия и водач на Четиримата мускетари. Твърде ясно е, че Рой Мустанг е почти връстник на царицата, както и останалите трима регенти. Той е често избухлив и често изобразяван като мъдър и добър регент. Факт е обаче, че нещата са твърде трудни за един човек, дори ако той бе законен владетел на нашето царство.
От друга страна...
Каин Фейри, библиотекар при царица Арвен
Из "Записки из близкото минало"
Какъвто и да беше, бе трудно дори да си го представи. Дори не знаеше какво да прави. Бе толкова объркан. Беше го страх. Рой Мустанг се страхуваше за трети път в своя живот. Първият, когато го бяха накарали да отиде в една пещера и бе бил прокълнат, можеше да умре. Вторият бе когато можеше да загуби... нещо много важно... И сега пак се страхуваше... Страхуваше се, че ще се провали и всичко щеше да отиде на вятъра. Всичко, което се надяваше да даде на хората, които му вярваха. Трябваше му помощ... Но кой щеше да се отзове на вика му?
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeЧет Юни 04, 2009 5:29 pm

"Какво означава да бъдеш Ездач и дракон в едно? Какво означава да бъдеш голямото, всемогъщо същество, което лети в небето и в същото време да си онова, другото, незначителното, което не лети, което ходи по земята? Има ли, има ли някакво обяснение за това, което се нарича Връзка чрез Гедвей Игнасия?
Ние все още не напълно сме разгадали значението на белегът, който получаваме когато се свършем с дракона, който ни е избрал. Все още не напъно осъзнаваме магията, която носи връзката с това същество и нас, човешките души. Други осъзнават магията си по-лесно. Макар легендите за Бели ясновидци да си остават просто летенди, то има едни хора, които остават истина и може да бъде доказано, че и ние сме един вид като тях.
Наричат ги Осезаващи. Те са хора, които умеят да свързват своята мисъл, своя дух с този на животните. Да говориш с животното, да бъдеш ти самият животно, да можеш да имаш пълноценна и силна връзка със същество, което не е човек... Това е Осезание. Малко хора са Осезаващи из нашите земи, поради ред причини. Някои казват, че магията е древна и сама избира къде да отиде, в чия душа. Магията е силна, но избира както богати, така и бедни. Както слаби физически, така и силни. Осезанието е феномен, който е притежаван от малцина, но е много ценен от тях. Осезанието е магия на споделяне. Ездачът и Драконът споделят подобна силна връзка. Има ли обаче някаква връзка между Осезаващите и Ездачите?"
Мерик Балитон, писател при цар Роланд Колд
Из "Магията е дар"
Лорд Фицрицарин беше Осезаващ. Фицрицарин Пророк беше вече четиридесет и пет годишен мъж със сериозно лице, през което минаваше дълъг белег. Имаше острите вълчи очи на партньора си в Осезанието - Нощни очи. Носът му беше почти счупен от предишни преживявания. Косите му бяха черни, поне на времето бяха били катранени, но сега бяха обагрени с белите коси на староста. Това го правеше отчасти мъдър. Беше винаги мълчаливият, който се появяваше само ако идваше война, ако имаше зло. Семейството му се ползуваше с титлата "Лорд" от векове. Така че всеки я приемаше нормално, макар че в двореца само той бе удостоен с подобна титла. Той и семейството му, за което дворът не знаеше нищо. Те се появяваха само ако има война. Ако Фицрицарин загинеше, щеше да се появи семейството му. Досущ като при чернотата, но тук беше друго...
Осезание? Това бе древна магия, за която се разказваха легенди. Но за разлика от легендите за Белия ясновидец, ето че Осезаващите бяха факт. Бяха познати малцина такива, но нямаше проблем в това. Магията и без това бе рядка, поне по тези земи. Дали осезанието беше проблемът, поставен пред самодивата сега?
Фицрицарин Пророк беше ранен от стрела и то доста лошо. А стрелата беше отровна. Съвсем естествено беше да го оставят на самодивата, която знаеше най-много за отровите. Казваше се Жасмин. Момиче, което първоначално се беше опитало да отрови Муртаг и Ним, но не беше успяло. Сега бе една от тях. Единствената самодива, която познаваха. Розовите й коси се лееха като водопад по тънкото й тяло. Обикновено облечена в чисто бяло, сега бе оцапана с кръв от стрелата и всичко останало. Черна, отровена кръв.
Но все пак беше успяла да премахне отровата. Въпрос на време беше Пророкът да се събуди, или поне се надяваше да го стори скоро. Пророк - това бе старата фамилия, която използваше титлата "лорд". Защо ги бяха нарекли така, никой вече не си спомняше, никъде не беше записано пък и не беше важно. Тя стоеше до леглото на болния и гледаше през него, замислена за вече съвсем други неща. Имаше още някой, за когото можеше да се тревожи. Къде беше сега?
Отговорът дойде почти веднага. Помощничката й дойде, за да й го прошепне.
"Върна се! Йо-сан се върна!" и радостта на Жасмин Рисен нямаше граници, не можеше да се сравни с нищо друго на света в онзи едничък, едничък момент
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeПет Юни 05, 2009 9:12 am

Тя обърна глава към входа, от където се очакваше да дойде очакваният ездач. Първата им среща преди няколко месеца бе странна и неочаквана. Поне и от нея. Тя беше върняла по коридора на този огромен замък, опитвайки се да стигне до лечителницата, където бе поискала да се учи. Тогава беше се сблъскала с тълпа ездачи, които по-късно вече разпознаваше като съветници и регенти... Поне отчасти, защото това бе най-рядката им задача. Той беше й помогнал, макар че беше признал, че никога не му се беше налагало да слиза в лечителницата. Никога, заради нищо. Това я беше впечатлило. Беше го попитала наистина ли не е раняван никога. А той бе отговорил със смях, че Акисаме-сенсей винаги го лекува далеч от лечителницата. Нямало рана, която да не може да излекува учителят. Така бе поставил основите на приятелството между самодивата и онзи учител.
Сега, няколко месеца по-късно, той почти не се беше променил. Беше същият глуповат на вид ездач с морковена коса. Луничките отдавна бяха изчезнали от лицето му и очите му вече не блестяха така ярко, но все пак си беше той. В синята униформа, винаги изчистена, в колкото и битки да участваше. Колкото и глупав да изглеждаше, не беше така. Тук сякаш всеки се криеше зад маска, която самодивата не винаги разгадаваше. Дори беше объркала Риза с истинско момче, а това за ездачите си беше постижение.
- Вече работиш - отбеляза простичко ездачът колкото да наруши тишината. Тя продължаваше да го гледа, облегнат на стената. Винаги беше така. Тя работеше или учеше нещо, а той ненадейно се показваше на вратата, облегнат за тази страна и я чакаше да се обърне.
- Глупак! Глупак такъв! - извика тя след малко и се изправи с движенията на истинска самодива, за да го прегърне - Защо се учите само да изчезвате? Защо не оставяте дори помен? Мразя тази черта.
- Но се върнах нали? - самодоволно отбеляза Йонамине - Върнах се, защото ме изпратиха да помагам тук.
- Значи ще останеш малко повече?
- Надявам се, Жасмин... Надявам се...
- Ще бъде хубаво... Не сме говорили от последния път когато...
- Да, когато Акисаме-сенсей ме изрита през прозореца, защото съм ти пречил да се съсредоточиш върху отделянето на листа от живовляк и мъртвовляк...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeПет Юни 05, 2009 6:34 pm

Тя махна с ръка към другият болничен стол до леглото на пациента, като тя самата се настани на своя.
- Какво те води насам по-точно?
Йонамине не отговори веднага, сядайки на стола. Първо погледна замислено лорд Фицрицарин, който стоеше неподвижно и дишаше тежко, явно имаше треска.
- Когато лордът се оправи, трябва да поговоря с него. За мъглата, която го е победила, която е настроила мнозина да се избия сами и да вярват, че Дарсия им е владетел. Смятат, че аз бих могъл да ръководя екипа, който трябва да намери решение как да премахнем Черният дим.
- Смяташ ли че можеш? - попита тя направо, винаги беше пряма и бързо питаше точно това, което я интересуваше в дадения момент.
- Не знам. Никога не съм познавал особено добре силата си. Сила дим, казват... Винаги съм умеел да създавам мъгли и димове, но не и да поглъщам. Накамура-сенсей твърди, че като малък съм можел да поглъщам дим, защо да не мога и сега? Но истината е, че ме е страх да опитам. Промених се много от тогава.
Самодивата не го погледна този път, обмисляйки информацията. Хвана ръката на лорда при поредния му спазъм, а после избърса потта от лицето му.
- Прав си. Променил си се. Не съм те познавала тогава, но съм сигурна, че като дете не си бил такъв. Като дете... Никой не е бил така угрижен.
- Но как да сме весели, когато врагът ни притиска.
- И това е вярно. Не можете. Знам. Знам и все пак не понасям това. Това напрежение, тази болка. Тя се чувства, Йо-чан и не си мисли, че го чувствате само вие, ездачите. Целият замък го чувство... Целият град там, далеч, всяко село... Аз също. Със сърцата си хората усещат тъмна заплаха. И ги е страх. Но знаеш ли какво? Ти можеш. Знам, че го можеш. Ти не помниш, но аз помня.
- Кое не помня, Жасмин? - внимателно попита след кратка тишина Ездачът. Ако беше твърде рязък, тя можеше и да се ядоса. Тя обърна големите си очи към него и въздъхна.
- Когато бе ранен, ухапан от ашрак.... Тогава показа странни симптоми. Симптоми, които никой не бе срещал преди. Отровата на ашрака се изпари от теб като дим, изпари се сякаш не можеше да проникне по-надалеч в тялото ти, отколкото беше стигнала. Не можеше да стигне до сърцето ти. Тогава... Не успяхме да ти дадем и лекарство.
- Но аез съм сигурен, че сте ми дали лекарство? В противен случй щях да съм като Стивън! Да страдам от симптоми на полуашрак!
- Изслушай ме! Лекарството си го набави сам... По необичаен път... То само достигна до теб... В онзи момент ти напълно контролираше и въздухът и всички летливи газове в тази стая.
- Да не си сънувала?
- Аз съм самодива и държа на честната си дума - тросна се тя, знаеше си че той няма да повярва. - Ако искаш вярвай... Фиц се събужда...
Да, добре че лордът отвори очи, за да ги спаси от неудобния разговор. Огледа се, все още дишайки тежко и простена.
- Други...те?
- Ще се оправят - простичко каза Жасмин, като се изправи и се разшета. Проста невинна лъжа за болен. Той повъртя очи и се спря на ездача.
- Йо... Ти?
- Здравейте, лорде - поусмихна се Йонамине, макар и малко криво. - Починете си още малко. Трябва да ви разпитам и да се явя пред Рой... За дима.
- Да... Разбирам - той се надигна въпреки протестите на самодивата и се усмихна болезнено - Може и да съм добре...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeСъб Юни 06, 2009 9:36 am

- Сигурен ли сте? Че всичко ще е наред? - тревожно попита ездача, но не се опита да помогне на лорда, докато се изправяше. Всички перфектно знаеха, че лордът ненавижда това - помощта. Ако бе болен, то сам си бе болен, другите нямаха нищо общо с това. Ако някой посенеше да му помогне, можеше да се сбогува с приятелство иличаст от себе си. Лордът бе Осезаващ. Осезаващите имаха връзка с животни. Фицрицарин можеше да бъде вълк много по-ужасяващо отколкото Муртаг.
- Щом аз го казвам - измърмори мъжът и най-накрая се облегна удобно на възглавниците. Ездачът го остави да си поеме дъх. Фицрицарин затвори очи, сякаш за да прогони някакъв кошмар и отново въздъхна. - За димът ли да говоря?
Обикновено гласът му беше висок и силен, но сега беше отслабнал заради загубата на кръв и отровата. Все пак щеше да се оправи, но ето че можеше да научи тъжната истина. Раната беше поставила пред него злополука. Никога повече нямаше да може да върти меч и брадва. Стрелата го обричаше за винаги да стои в замъка така, както трябваше. Като лорд, вече не беше войн. Той май по-скоро го съзнаваше.
- Да, сър - казатихо Йонамине след малко, когато хриповете на лорда отминаха. - За дима, който ви е нападнал.
- Ти би трябвало да знаеш повече за това. Ти си ездачът, който би трябвало да знае.
- Защо всички упорстват, че е така? Ами ако не знам?
- Йонамине - прошепна онзи, показвайки ясно, че не търпи възражения - Това означава, че не слушаш сърцето си. Тоест, че не го чуваш.
Беше ред на ездача сега да си поеме дъх и да се успокои.
- Не знаете за какво говорите. Имате треска - опита се да се защити.
- Не, Йо-чан. Нямам треска. И знам за какво говоря. Знам какво представлява силата ти, поне отчасти. Отиди там и разгърни способностите си. Така ще успее да вникнеш в смисъла на отровата.
- Страх ме е, ще погълне и мен.
- Глупак! Помисли за Кейстръл! - изръмжа ядно и това вледени ездача. Кейстръл беше... Кейстръл Сивнар беше негов съученик на времето, един от четиридесетте. Да, онова чернокосо момче с дълбоките черни очи. Онова момче, което винаги мълчеше. Онова, което винаги действаше така, както трябва. Честният, истинският...
- Кеси... Кеси е мъртъв.
- А защо умря?
- Защото... Бе хартиен магьосник и водата го уби в Последната битка.
- Ами Йошино?
- Отровна билка...
- Гио?
- Битка с тролове...
- Грег?
Този път Йонамине се запъна. Очевидно беше, че Фиц нямаше да се откаже. Нямаше да се откаже да му натяква... Че трябва и може да се справи.
- Убит от Черен господар.... Не съм като тях! Аз съм страхливец... Измъквах се винаги... Ако бях смел, щях да спася поне някой. За бога, Лебърард умря в ръцете ми. Моите ръце са опръскани с кръвта на приятелите ми! Лорде, аз съм страхливец.
- Тогава се опитай да не бъдеш поне веднъж в живота си! Бъди този, който си! Хайде върви! Върви!! - и пусна силата си на воля. Тя мина като вятър през помещението, удари ездача и го строполи на пода. Заповедта, казана чрез Осезанието си каза думата и Йонамине се изправи почти без да го съзнава.
- Йонамине - каза по-меко лордът, когато ездачът вече почти беше стигнал до вратата. - Кажи на Рой и Хавок... Че знам за положението си. Предай им, че искам да заема поста Шпионин.
- Но сър...
- Предой го, ездачо... Побързай...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeНед Юни 07, 2009 11:54 am

- Рой? Рому? - хрипаво повика червенокосият в сякаш празната зала. Да, Рой го нямаше, отчаяно отишъл да намери утеха в упражнението долу на тепиха. Йонамине въздъхна и погледна другият. Русият Хавок, който държеше катаната на царица Арвен и сякаш не го беше чул, да... Той също бе регент и може би щеше да помогне. Щеше ли наистина да има силата да попомгне? На ездачът много му се искаше да е така.
- Лисицо? - облекчено попита все пак, радвайки се, че има поне някой. Хавок се стресна, но се успокои, когато видя кой е.
- Йо-чан! Заповядай, заповядай... - Хавок винаги беше дружолюбен и мил. Към всички. Той обичаше да бъде обичан, да бъде приятел, не и враг. Стана и посочи един от столовете, но Йонамине поклати глава. Този ездач, който сега бе регент, някога често бе вървял след него. Хавок беше актьор по природа, обичаше странните хора. Сега нежеланието на Йонамине да говори го беше озадачило.
- Какво е станало? - попита тихо накрая, когато разбра, че няма да получи отговор само ако гледа учудено.
- Натовариха ме с тежка задача, Лисицо... Такава, каквато не мисля, че ще мога да изпълня.
- Защо мислиш така? - той предпазливо остави катаната на масата и се обърна към него, показвайки, че го слуша внимателно.
- Смятат, че ще успея да прокудя дима на Дарсия без сам аз да падна в него. Но аз не смятам така. Защото ме е страх. Този дим мирише на отрова и зло. Ако го погълна, нима няма аз да стана зло? Всички се опитват да ме окуражат... Но не помага... Страхът се е вселил в сърцето ми.
Русокосият въздъхна. Да, Йонамине беше прав, ужасно прав. Вдигна сините си очи към него и прокуди усмивката си.
- Всички те окуражават. Ти ме познаваш добре, Йо-чан и знаеш, че аз няма да го направя. Защото знам за страха ти и знам какво мже да се случи. Знам, защото го виждам. Знаеш, нали? Не искам да те плаша, нито да те радвам. Не искам да вливам безумна сила втеб, нито да отнемам това, което имаш... Решението ще бъде твое. Дори да говориш с Рой, няма да се промени нищо, докато ти сам не решиш.
- Какво бъдеще виждаш за мен, Хавок?
Хавок поклати глава и отказа да му каже. Защо му отказваше дори това? Защо му отказваше дори знанието? Две черни вадички очертаха пътя на черните му сълзи. Всеки имаше своите сълзи. Някои - нямаха. Той - също нямаше... или почти. - Хавок, кажи ми? Ако не искаш да ми кажеш, значи ще умра, нали?
- За бога не! Но това ще разруши увереността ти.
- Каква увереност виждаш в мен? Нея я няма. Няма нищо, празна черупка. Празна черупка, в коятодуша не съществува. Помниш ли Муртаг? Помниш ли очите му? Нима сега и аз не съм едно празно същество без душа?
- Няма да умреш - отсече Хавок преди Йонамине да продължи - Но ще те плени господарят. Чернотата ще се всели в теб, но ще я погълнеш цялата. Ще бъдеш злият, докато не бъдеш спасен, съжалявам.
- Благодаря ти, Лисицо, признателен съм ти. Че ми каза. Сега вече мога да отида сам.
- Какви ги говориш? Не ме ли чу?
- Чух те. И след като знам вече какво ме чака съм готов за това. Вярвам, че ще бъда спасен. Вярвам в това, което е Муртаг, защото го познавам. Вярвам, че ще успее да освободи пленниците на злото и да ги върне. Аз ще се върна, защото му вярвам. Сега довиждане. - поклони му се съвсем официално и не каза нито дума повече. Отказа да чуе какво каза Хавок след това в опита си да го спе. Отказа да мине и види лорда и Жасмин, защото нямаше да го понесе. Ако съдбата му беше да бъде поробен, нека да бъде така. Щеше да спаси другите, а някой някога щеше да спаси него. Тъй че в студения бял ден, когато отново имаше зимна уря, той издебна дракона си, загърна се в наметало и излезе сам, отиде сам... Щеше да отиде сам. Не искаше да говори с никого. Това щеше да попречи на мисията му...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeНед Юни 07, 2009 4:39 pm

- Какво си направил!? - ужасено попита пак Рой. Въпрос, който почти целият замък сякаш слушаше, защото бе утинал в снежната буря. Рой се бе хванал за масата, колкото за да не падне, защото му се струваше, че губи равновесие. Хавок стоеше от другата страна на масата и му се мръщеше.
- Казах му истината! Йонамине сам реши да...
- Глупак! Понякога си мисля, че изобщо не ни познаваш! Какво направи?! Ами ако се случи нещо, което...
- Знам какво ще се случи! Не съм чак такъв глупак за какъвто ме вземаш! Йонамине е Смъртта, Смъртта е Йонамине. Докато някой не го спаси.
- Боже господи - простена другия, после се повъртя, хванал глава и седна най-накрая на масата - Господи, господи... Сега какво? Когато Дарсия пусне отново оня дим, ние нямаме защита?
- Няма да го стори...
- Защо си толкова сигурен... Да не си шпионин?
- В мен ли се съмняваш? - за един кратък момент може би бе така. Рой се вгледа обвинително в очите на Хавок. Но нямаше място за лъжа в тези големи сини очи. Сините очи на Лисицата.
- Заради песента ли? Заради песента ли го пусна? За да я изпълниш ли бърза? Хавок, кажи ми... Няма да го понеса, кажи ми. Няма да понеса да го загубим. Не и Йонамине... За бога, не жертвай онези, които са ни скъпи. На мен, на теб... И на останалите. Някога пред един човек с бяла коса си обещахме... винаги да бъдем заедно. Но после ужасът ни повали. Един по един, един по един - той потръпна, спомняйки си за съня си. Ангелът, кйто бе казал... Че след десет години... Той... Отново поклати глава и въздъхна - Йонамине погреба трима от съучениците ни сам. Той сам се опита да ги спаси. В резултат на всичко това, върху него се изсипа скръб и отчаяние. Той не е това, което беше. Не е като детето, което веднъж застана пред нас с цигара и се представи като обещаващ млад ездач.
Хавок премълча, че знае от какво се страхува другият. Знаеше прекалено много за този проблем. Но не можеше да говори за това с Рой. Още не, още болеше. Вместо това измисли друго.
- Песента на Риза звучеше много, преди ние да дойдем. Когато ни събраха на полянката пред Дрейгън Дроу за пръв път, помниш ли? Слънцето печеше яко и ние се потихме, докато чакахме. Бяхме развълнувани. Кейстръл четеше книга на обратно. Йонамине пушеше още повече... Хюгес постоянно си бършеше очилата... Гио хапеше верижката си и си беше разкървавил устната... Но тя... Риза си припяваше тогава, чувах я ясно. Пееше същата тази песен. Много по-късно я накарахме да я изпее отново. И я приехме за нещо, което ни обединява. Сега тази нейна песен ни води. Като слънчев лъч в тази зима. Песен за любов и приятелство... Песен, която тя е знаела през целия си живот. Не, не исках да изпълна това, което е заложено в песента. Дори не помислих за нея. Какво накара Хюгес да тръгне след Муртаг? Не е песента... Какво накара Джейдън да вдигне стените, Ямараску да се окаже на брега на морето... Нито песента нито нечие желание. Това е Съдба и всеки следва своята. Рой... Йонамине има свой път.
- Не исках да е този....
- Нито пък аз. Но какво мога да сторя? Не съм Бял ясновидец, за да претендирам, че мога да променя съдба. Дори Белите ясновидци не могат. Те просто притежават зрънце магия, което е по-могъщо дори от сто зрънца обикновенност.
- Не разбирам думите ти... Можем ли да го върнем? Късно ли е вече?
- Да, късно е. Сега той се моли само за спасение. Но не твоето, нито моето. Той ще чака Муртаг. Защото само Муртаг ще пристъпи толкова дълбоко в тази кула. Не аз, нито ти. Ние можем да се бием там, но няма да можем да пристъпим там, където може той, защото е тъмна душа.
- По дяволите... Чувствам се толкова безполезен. Постоянно натякваме на всички да бъдат силни, да се борят, защото сме с тях. Но има ли някой до нас, Хавок... Какво всъщност казваме, когато дори не си вярваме.
- Тогава е по-добре да си вярваш, глупчо. Ако ти не вярваш на думите си, другите също няма да ги чуят. Разбира се, че има някои и до теб. Вслушай се в песента на детския живот, която дойде с първата крачка в училището. Вслушай се и ще разбереш, че сме прави. Защото животът не е просто отчаяние. И винаги... Винаги ще има място за усмивка, дори тъмнината да погълне светлината някога. Път за усмивката винаги има и в най-лошото и черно сърце. Остави Йонамине на грижите на Муртаг. Йонамине ще се справи...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeПон Юни 08, 2009 11:20 am

- Чичо Рой? Къде е тате? Коа ще се върне - замисленото малко момиченце си играеше на земята до принца, но сърцето му бе другаде. Другаде, много далеч.
Елисия Хюгес Маес беше тригодишно хлапе със сламено руси коси. Имаше дълбоки зелени очи, като баща си на времето, преди да сложи очила. Хюгес носеше очила откакто го помнеха, но твърдеше, че някога не е носил. Тя носеше розова рокличка и вечната си коса на две опашки, завързани с зелени пискюлчета. Тя нямаше майка. Всъщност бе имала, разбира се, но не я помнеше. Пък и Хюгес не говореше за това. Не, не бе мъртва. Беше просто избягала с друг. Понякога така се случваше. Дали не беше някаква орисия? Тук в този замък... кой знае...Тя познаваше само баща си и баща й беше достатъчен. Той бе слънцето и усмивката за детето. Дете, което познаваше силата си само когато я беше страх. Дете, което малко или много войниците обичаха. Или поне онези, които бяха близки до Хюгес. Тя бе нещо като негово копие, неговата городст, неговия живот.
Рой Мустанг въздъхна, докато се приближаваше до момичето, което се изправяше непохватно от земята.
- Баща ти е добре. Отиде да се срещне с чичо ти Муртаг.
- Но защо се бавят?
- Чичо ти Муртаг има много работа.
- Те винаги имат работа. Засипвате тате с работа!
- Може и така да е. Може би си права - съгласи се тихо. Ако се отнасяше до него, момечнцето за него бе извор на живот. Нейният смях, вечната й игривост. Обичаше това дете. Обичаше децата на съучениците си. Обичаше ги, защото нямаше свои. Имаше слабост към тези деца. Усмивките и очите им. Това го успокояваше и му даваше нови сили. Елисия се хвана за униформата му, за да не падне и се задържа за него, като вдигна глава.
- Ти ще ходиш ли там?
- Не.
- Йей! - тя го прегърна, или поне прегърна краката му. Беше толкова мъничка... Толкова мъничка, че беше успяла да се изплъзне на врага, когато бе имало нападение на двореца. Цяло чудо. Ако бе загинала, Хюгес нямаше да издържи... Нито пък Рой. Момиченцето негласно се бяха съгласили да го отгледат двамата... Да го отгледат всички. Бе едно от многото, изоставени, защото битката отнемаше близките им. Хюгес нямаше съпруга, но момиченцето можеше да си има предостатъчно други майки, готвачките я обичаха, камериерките я обичаха... Риза също. Елисия си имаше и предостатъчно бащи.
Рой се наведе и прегърна детето с усмивка.
- Ела да откраднем нещо от кухнята, че съм гладен. До тогава татко може и да се е върнал.
- Когато се върне ще го почерпим с откраднатото!
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeПон Юни 08, 2009 6:41 pm

Момичнцето бе като звездичка. Така скачаше... Толкова високо... Толкова високо към сивото, снежно небе.
Тя бе прекрасно дете. Елисия... Тя знаеше всичко. Не, може би не. Тя бе на три, но знаеше толкова много... Ако някой я попиташе как се казва, тя можоеше да му отговори без проблеми. Ако някой я попиташе на колко години е, не се затрудвянаше да каже. Както всяко дете, тя също бе доверчиво малко създание.
Сега, докато си играеше с принца на "Дракони и коне", традиционна детска игра, Шутът бе застанал между тях и следеше правилата да се спазват. Той, разбира се, също бе вид дете. Но това дете беше различно.... Да, защото бе Белият ясновидец... Просто земният дух.
- Чудех се знаеш ли... - замислено започна Рой, след неуспешния опит да победят готвачки с черпаци, сега се наслаждаваше на цицината си отново в тази вечно вечно празна зала. Говореше на Джейдън Джей, киринът, който замислено дялкаше една от играчките на Муртаг. Подобни дялканици имаше навсякъде, така че нямаше нищо чудно в това. Джейдън имаше особен вкус и оформяше недовършеното с невероятно изящество за същество, което не бе от този свят първоначално. - Какво ще правим с тези деца? Когато нападнат замъка. И онези в Ню Дрейгън. Те са в опасност. Но бащите им отказват да се изтеглят на безопасно. Децата са в опасност.
- Аз смятам, че знаят как да защитават себе си по свой собствен начин - замислено отвърна Джейдън като вдигна спокойните си, сякаш спящи очи към децата, които се смееха силно на провала на Шута. - Децата понякога са по-силни от нас, Рому.
- Може би само във вашия свят.
- Глупости... Децата тук са по-силни от нашите там. Ангелите като деца са несигурни и страхливи, докато не получат крилата си. Вълконещата са несигурни, докато не открият човешката си форма. Ние, кирините, сме толкова глупави, докато не осъзнаем това, което сме. Но тук децата се раждат в трудни времена. И са силни. Дори онези, родени в мирните години имат силни сърца. Сърца, на които винаги съм се чудил. Ти също имаше такова. Другите също... Не мислех, че има такива деца по широкия свят, но има... Хора, които наистина са силни... Дори толкова малки. - той кимна към Принца и Елисия и се усмихна, рядко го правеше.
- Това означава ли, че когато са изпратили Кевин тук против волята му... Той е бил слабият, незнаещият, страхливият?
- Хай... Точно така е било. Минало е много време преди да осъзнае, че няма страшно и преди да осъзнае, че трябва да се бори. Да се бори и някога ще успее.
- Интересна теория... Наистина... Всъщност, исках да говоря с теб за Йонамине.
- Вече знам, видях го в очите ти. Тревогата и страхът... Сега, когато сме възрастни, страхът по-често ни навестява. Бъди този, който беше преди. Не че ще ме послушаш веднага. Добре... Да поговорим, ако мислиш, че това ще ти помогне... Щом думите на Хавок не са били достатъчно.
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeВто Юни 09, 2009 8:25 am

Рой беше... Човек, който не обичаше да говори особено. Просто защото не можеше да се изрази както му се искаше. Или поне той така си мислеше. Във всеки случай, рядко се обръщаха към него за мнение. Защото той се дразнеше, че не може да обясни. Сега, когато се обърна към Джейдън отново се върна към този проблем. Как да говори с него, като малко го съмняваше Джейдън да го разбере. В действителност, Джейдън не знаеше и грам драконски, нито пък общ език. Той познаваше добре особеностите на своя език, отвъд морето. Но колкото и да се беше учил тук, не можеше да схване много неща. Това бе и причината да бъде така изолиран - не разбираше почти нищо, само най-простите неща... Хито бе говорил с него на странен диалект преди много години, но и това не бе помогнало особено. Бяха го научили на най-простото и това му беше напълно достатъчно, за да си говори с Принца, например. Но само с принца ли? На Джейдън му трябваше много повече време за да разбере нещо, затова често хората си мислеха, че обмисля всичко преди да каже. Той просто се опитваше да свърже смислово познати и непознати думи в казаното от ездач, или който и да било друг.
Рой въздъхна и отново се намести, за да намери думи. С Джейдън се говореше още по-трудно. Само ако Кейстръл и Ваш бяха тук. Кейстръл беше изучил подробно езика на Джейдън и беше намерил начин да общува с него. Но беше отнесъл всичките си знания в гроба. Ваш бе ранен и се правеше на герой, тренирайки отвън в снега коремни преси. От опит Рой знаеше, че не е хубаво да търсиш Ваш когато прави това, дори да е бил преди това на смъртно ложе. Гъбите му решаваха проблема, така твърдеше той.
- Йонамине... Знаеш какво стана с него... Нали? - чувстваше се странно винаги, когато се налагаше да говори толкова бавно. Но това значително подобряваше разговора с Джейдън и мъжът затърси думи.
- Превърна се в Смърт.
- При вас... Случвало ли се е? Отвъд?
Джейдън поклати глава след малко.
- Само сме чували... Нашите господари не правят така.
- Имате господари?
- Хай, доста по-различни... от тук. Но също толкова злобни. Те не правят така. Те крадат магия... не я губят от себе си.
Рой кимна бавно и въздъхна.
- Значи нямаш идея... Как да го върнем?
- Ие. - да, какво ли беше очаквал. Джейдън бле кирин, но кирините не бяха божества, които знаят всичко. Само бяха пратеници на божествата, според религията. Дали наистина имаха сила в онзи свят? Какво бе онзи свят отвъд морето? Същевременно магичен и толкова близко. Или далеч? Защо всички мечтаеха за него, но никой не смееше да опита да го достигне? Толкова ли защитен беше? Не можеха да измъкнат информация от Джейдън, това бяха сложни въпроси, пък и някак не им се искаше.
- Благодаря ти все пак... Ще измислим начин.
- Черният господар ще го измъкне. Нашият.
- Наш ли е, наистина...
- Хюзу отиде с него... Ще се върнат... Такива, които са... Знам го. - той имаше навика да изопачава имената на съучениците си и на всички останали. За него Хавок беше Хак, а пък Рой бе Роу, или Рому понякога. Хюгес беше Хюзу и така нататък, и така нататък.
- Много се надявам и аз, Джей, много... И за тях ме е много страх. Може и да им се е случило нещо... А не сме получили вест... Не знам какво ще правя, ако изгубя Хюг... Не мога...
- Няма. Хюзу не е тъп, ще се върне. Знам го.
Рой се усмихна печално. Това бе празно успокоение, но се хвана за него. Хюг вече му липсваше. Никога не се бяха разделяли чак за толкова дълго. Или поне можеха да се свържат и да си поговорят, ако бяха твърде далеч. Сега, Югът бе изолиран. Никокъв звук не идваше от там... Нито прашинка информация
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeВто Юни 09, 2009 4:25 pm

За да живееш в Царството на Драконите, трябваше ли да бъдеш ездач? Ако беше така, то хората тук нямаха правото да са тук. Онези, които живееха без дракон. Ако беше така, значи те дори не биваше да бъдат защитавани. Нито пък Кръстникът да бъде елф.
Не, как можеше да държиш всички да бъдат такива, каквито ти искаш да са? Това никак не бе честно към различните. Те всички имаха правото да живеят по тези земи. Следователно и да бъдат защитавани.
Имаше някои, които бяха твърде слаби дори да повикат за помощ. Някои се криеха от злото, защото ги беше страх. Можеха да се страхуват, защото всеки се страхува от нещо. Винаги...
- Лорд Фицрицарин Пророк. Ти желаеш поста Шпионин. - каза спокойно Рой Мустанг. Беше приечер и меката вече зима затрупваше всичко навън. Бе приятно в такава привечер да бъдаш вкъщи и всичко да бъде наред. С една разлика, че никой в двореца не си беше вкъщи. По принцип те си имаха свои домове. Но войната ги бе събрала всички под покрива само на една къща. И беше трудно да живееш отново с порядките и живота на още толкова, толкова много. Рой остро чувстваше тъгата по своя дом. Скрит далеч, далеч на юг, самотната къща сред полята и хълмовете. Рядко го посещаваха там и често само по реката. Малката плавателна рекичка. Толкова тиха, толкова мирна.
Всеки си имаше дом, но не всеки можеше да го задържи.
Лордът не се покланяше на регентът, това бе негово право. Достойно бе се изправил въпреки превръзките си и кимаше на всяко заключение от страна на Рой Мустанг.
- Да попитам ли защо?
- Едва ли ще получите този отговор. Винаги е бил нужен Шпионинът, нали? Аз съм лорд и все пак вече съм неспособен да се бия. Нямам дракон, защото съм Осезаващ. И изгубих вълка си. Сега съм сам и на всичкото отгоре - ранен войн. Нямам вече място на бойното поле, където само ще преча.
- Познавам тези доводи. Лорде, няма да тръгнете по грешния път на Шпионина, нали?
- Нима можете да загубите доверието си в мен?
- Мога. В тези времена решенията се менят лесно. Защото е трудно да се вземат, а когато ги вземеш... Не ти се струват правилни. Но вие сте твърдо решил, предполагам? Лордовете на нашето царство винаги са имали силни сърца пред тъмнината.
- За разлика от царете и цариците ни - гордо довърши Фицрицарин и кимна - Няма да се откажа от пътя, който избрах и вече ви казах защо. Дайте ми ключовете за тайните коридори.
- Не желаете ли да изчакате Муртаг, за да ви разведе и да ви покаже тайната стая?
- Мога и сам.
За един единствен миг и на двамата им се стори, че не си вярват. Но после сянката на злото отмина и те отново се отпуснаха. Така че, официалният разговор свърши. Без да каже и дума, както трябваше да прави по правило, Рой се изправи и подаде на лорда Ключовете от Лабиринта с поклон.
- Вие сте нашият Шпионин.
Замъкът бе опасан с лабиринт от тайни коридори и стаи. Места, където можеше да се наблюдава така, че ти да останеш незабелязан зад дебелите каменни стени. От вековете бе доказано, че ако в двореца има тайно присъствие всичко е наред. Защото Шпионинът обикаляше Лабиринта от тунели и можеше да види всичко. Той винаги знаеше, ако се случеше нещо нередно. Така, ако повикаха него, веднага можеха да докажат престъпление. Защото Шпионинът винаги казваше истината. Винаги бе неутрална личност. Често през годините бе елф, или джудже, или друго същество. Рядко бе бил ездач. Лорд Фицрицарин бе преди всичко Осезаващ, въпреки титлата си Лорд на Драконите. Той можеше да бъде шпионин. Осакатеният войн можеше да бъде войн зад стените на замъка.
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeВто Юни 09, 2009 9:33 pm

Лорд Фицрицарин хвана връзката с ключове и се усмихна доволно. После погледна Рой и кимна отново.
- Понякога си мисля, че не ставаш за регент. Но от време на време в очите ти виждам нея.... Защо за бога имаш същите очи като нея?
- Защото тя се размотаваше с мен и аз бях учителят й - подсмихна се ездачът и кимна на лорда, че е свободен, като му отдаде чест. Имаше още какво да се желае от него. Той бе сам... Не обичаше да бъде сам. Беше разпуснал съучениците си, за да работят, за да се бият... Но на цената да остане сам сред много. Хавок дори бе заминал заради някакви размирици, сутринта рано с Матасуна. Когато четиримата регенти застанеха един до друг, щяха ли заедно да се справят по-добре? И защо, защо винаги Рой бе водачът?
Още от самото начало, не Рой бе най-умният и схватливият, но никой не беше искал това от него. Той беше бил силният, беше бил този, който бързо се беше запознал с всички и ги обичаше. Той беше този, който ги подкрепяше в битките с по-големите. Този, който правилно преценяваше дали може или не може да се води определена детска битка... Може би някой бе видял в лицето на младото момче просто някой, който умееше да води. Но той можеше да води войски. Едно царство не беше само войска.
Хавок беше до него, що се отнасяше до войската. Но Хавок беше актьорът, онзи, с многото, много лица. Той знаеше всичко сякаш. Познаваше мизерията и отчаянието. Познаваше веселбата и богатството. Сякаш беше минал през всичко това. Семейството му беше единствената му опора, съучениците му - сърцето му. Хавок държеше Меча, до Короната на Рой той бе една перфектна опора, която не се месеше често, но бе силна в решенията и мненията си. Хавок беше невероятно откритие за този период от време. Защото пасваше на мястото си перфектно. Сякаш не той бе създаден за мястото, а мястото за него. Не беше ли така всъщност?
Медальонът на Спомените в ръцете на Хюгес беше странно съвпадение. На Хюгес бяха казали преди "Ти ще бъдеш последният". Това не знаечеше ли, че той щеше да събере всички спомени, докато другите си тръгваха... И да ги запази? Имаше ли нещо общо с това.
И защо, защо Жезълът на Справедливостта се падна в Муртаг? Само по право ли, или имаше по-дълбок смисъл.
Много скрити неща имаше тук и навсякъде. Навсякъде, където дори те не смееха да достигнат. Нима трябваше да разберат всичко, все пак?
Рой въздъхна и се настани на своя стол. Никога, никога не си беше позволявал да седи на трона. На трона спеше Принцът. Обичаше да спи там. Тронът беше голям, а детето мъничко. Свиваше се на кълбо там и приличаше на възглавница или купчина дрехи. Защо обичаше да спи там? Може би тронът му даваше някакви спомени... Или му се искаше майка му да седи там с него... Да, Принцът въпреки всичко не познаваше майка си. Никога нямаше да може да я види... Нали? Защо ли никога не говореше за нея... Винаги се радваше на който и да било в двореца... Дори непознатите... Никога не споменаваше дори думичка за царица Арвен. Толкова ли не му липсваше? Или просто не искаше да се натъжава... Но нали и той самият, Рой Мустанг на времето бе разделен от баща си. Разделен само защото Тана Мустанг беше бил Тир`ре... И той също не беше споменавал Тана. Сега като се замислеше, не помнеше защо... Беше било отдавна. Може би беше просто това, че никое дете не можеше да загуби детското в себе си...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeЧет Юни 11, 2009 3:51 pm

Ако искаш да се биеш, трябва да събереш цялата си воля и да не я пускаш да си отиде. Трябва да си сигурен в това, което ти предстои. Да знаеш, че има болки, но ще има и малко частица радост, която да се опита да те накара да живееш и да гледаш напред.
Когато си на седем, светът ти се вижда толкова огромен и широк. И ти смяташ, че всичко е добро на този свят и всичко е такова, каквото го виждаш. Когато около теб светът е зелен и щастлив, тогава и ти се чувстваш така, както и целият свят се чувства в този един момент.
Тогава, когато си на седем, не разбираш точно думите, които хората около теб ти казват. И съвсем несъзнателно избираш да бъдеш войник. Всяко момче си мечтае един ден да бъде герой. Един ден да бъде онзи любим герой от приказките, на когото винаги е подражавало. Един ден да бъде ездач и да държи на честа и на любовта, както всички, всички онези, за които вечер е слушало толкова много.
Затова, когато попиташ детето на Ездача "Какъв искаш да станеш?", то винаги ще ти отговори само едно "Войн".
Войн за детето означава онзи възвишеният, силният, магичният герой от приказка. И е съвсем логично да подражаваш на приказката. Много от ездачите бяха отговорили с тази една думичка. И родителите им просто бяха изпълнили тази тяхна прищявка. Затова сега бяха войни, а не земеделци, риболовци или каквото и да било друго. Преди всичко бяха войни...
Това не беше било истина за древните им времена. Тогава, ездачите бяха били предимно земеделци. Но това беше обяснимо. С развитието на тъмнината, нуждата от войните ставаше голяма. Така ли беше, или просто ездачите осъзнаваха, че честта е повече от страхливостта?

Шутът не беше войн, а беше Ясновидец. Не, всъщност не беше и това. Земният дух не винаги беше разпознаван като ясновидеца. Шутът бе тяхното ново откритие. Надеждата, вечната усмивка. Той беше невероятно същество за тях, това, което ги удивляваше. Силата на духа на това крехко създание бе способен да разруши почти всяка злонамереност. Това създание имаше сърце, което бе способно да погълне всяка болка, всеки смях, всеки спомен. Той бе нещо като Кевин и не беше в същото време. Бяха толкова различни и толкова близки... Сякаш този земен дух бе изпратен тук с изричната благословия на Белия ангел. Сякаш Белия ангел искаше да изпрати свой истински заместник - такъв, който можеше да живее тук без да го е грижа къде е бил преди. Къде се е бил родил преди - това не беше важно за Шута. За него имаше само една мисия и тя стоеше на тази земя. Сякаш беше изпратен на мястото на Кевин, да наблюдава всички, близки до Белия ангел. Принцът, Ездачите... Магьосникът. Земният дух знаеше достатъчно много, за да запази някои неща в тайна, дори да изглеждаше сякаш още дете. Дете на разума бе той, дете, различно от всички други.
Каин твърдеше, че Шутът трябва скоро да намери своя жезъл. Трябва скоро да бъде това, за което е бил изпратен. Но че не бива да се свързва с дракон. Не това беше съдбата му. Никой не знаеше за какво е изпратен, но едно знаеха - не той бе съществото, което можеше да се свърже с който и да било дракон. Неговата сила се криеше в самото му съществуване, в това, което беше. Никой дракон нямаше да успее да се доближи до сърцето му. Никой дракон нямаше да може да остави Гедвей Игнасия на ръката му. Шутът бе чисто създание. Имаше невероятна чиста и бяла кожа. И това също доказваше, че не е от този свят и никога няма да му принадлежи изцяло.
Скоро, много скоро, Шутът щеше да хване своя жезъл. С този жезъл, той щеше да бъде Белият ясновидец, който да потърси своя Изменящ. Белите ясновидци се опитваха да вкарат хората в правия път. По начини, по които всички недоумяваха, но някак приемаха за правилни. Скоро, много скоро, Шутът, или Златен... Щеше да поеме по този път...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeСъб Юни 13, 2009 8:56 pm

- Защо... стигнахме до тук, всъщност? - един от съучениците на Рой се беше върнал за някакви документи. Или пък може би под претекст, само и само за да надзърне Рой? Бреда често гледаше да не оставя самотните на мира.
Бреда беше ездач от онези, по-силните. Големият клас на четиридесетимата, имаше и своите слаби и своите силни ученици. И страхливите, и смелите и богатите и бедните. Имаше ги от всякъде, но бяха силно свързани един с друг. Бреда беше един от по-силните, или поне така говореха другите за него. Той бе странен тип. Косата му бе сребриста с лилав оттенък, дори син. Очите му бяха различни - едното бе жълто, другото - ледено сиво. Кожата му имаше златен оттенък и под очите си имаше лилави резки, татуировки. Както между впрочем и не само по лицето.(който иска снимка да вика)
Бреда можеше да вижда духове. Можеше да ги управлява и наставлява. Да се предрешава с тяхна помощ в каквото си пожелае. Можеше да управлява вятъра и светлината. Това бе той, просто Бреда. Бе също така и малко тихият, но усмихнат ездач от единия край на масата. Драконът му бе също толкова тих, но невероятно честен. Сенчестият дракон с крила от сякаш изтъкана паяжина, това бе призрачно красиво същество, същевременно не бе дух. Също като ездачите си, драконите можеха да бъдат загадъчни. Те не случайно избираха подходящ ездач за себе си.
Бреда се преструваше, че пише разни неща по дълъг списък, но наблюдаваше Рой. Рой бе познат на всички и всички малко или много се чувстваха отговорни за него. Грижеха се за него, когато бе сам. Сега Бреда беше донесъл отново обикновената отвара, която Рой пиеше всеки месец. Отварата караше Рой да заспи, но Бреда си наложи да остане и да го понаблюдава. Не, едва ли някой щеше да нападне ездача точно сега в замъка. Но Рой страдаше от самота, въпреки че беше заобиколен от хора. Когато Хавок, Хюгес и Муртаг ги нямаше, Рой бе много, много самотен.
Когато не бяха на работа, ездачите живееха из различни села и градове. Хавок живееше при семейството си високо в планините, където, когато бе свободен, пасеше овци, заедно с Матасуна. Бяха странна гледка, погледнеш ли от долу към висините. Муртаг живееше при своя Лука. Хюгес, дъщеря му Елисия и Рой живееха в една къща. Така Рой не бе сам. Така можеше да се чувства щастлив. Беше щастлив. Ако се замислеше, Бреда знаеше, че Рой никога не бе и бил толкова сам. Още от самото начало, Хюгес беше застанал до него. После заедно постепенно бяха вербували и Хавок. Бе смешно. Хавок обожаваше своя театър, сцената... Винаги можеха да го намерят там. Но Рой и Хюгес бяха решили, че Хавок може да им бъде приятел. Така, бяха се дегизирали като дръвчета и храсти... И с времето бяха се доближили до сърцето на Хавок.
Тримата заедно бяха спечелили Муртаг. Как ли? Бе странно. Той обичаше да се забавлява с Риза и Ямада. Тайно. Ямада и Риза по онова време, заедно с Йонамине и още мнозина бяха основали свое кътче дълбоко в онази малка горичка с лоша слава. Горичка, от която никой не се завръщал... Но те се връщаха всеки път. Дори Вафа, който свиреше на цигулка... Глупавичкият приятел на Бреда по принцип често си се губеше, това бе било рекорд за него.
Рой и останалите двама бяха подочули, че момчетата и момичето, които отиваха в гората се забавляваха с танци и песни. И един ден... Те също отидоха там с клуба по Драма. По-луда нощ гората никога не беше виждала. И Муртаг бе пял с тях тогава. Нещо, което не бе правил от години. Твърде много грижи имаше на главата си, за да прави това вече. На Бреда този глас и нотиране му липсваха. На другите... кой знае?
Трепна, когато Рой се размърда. По-добре Рой да не знаеше, че са го пазили. Щеше да се засегне, въпреки че знаеше, че докато е под действието на отварата бе беззащитен. Бреда ловко взе листата и се изплъзна като сащински призрак през отворената широко врата. Врата, през която навяваше само студ и сняг.... Нямаше никого. Никого, който Рой да разпознае като свой съученик, единствените му скъпи хора сега... Баща му бе вече починал, майка му рядко идваше насам.
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeНед Юни 14, 2009 7:02 pm

Рой се стресна от новия рог, който обявяваше война, някъде далеч. После въздъхна и се огледа. Да, пак бе тихо, пак бе празно... Разбира се, не биваше да очаква нищо друго. Според него, те имаха твърде много грижи, за да имат време един за друг, не беше както някога. Пък и някога бяха били с тринадесет повече, сега ги нямаше... дори четиринадесет. Стивън беше изчезнал безследно... Сякаш завинаги.
Той нямаше време да се самосъжалява, пък и нямаше за какво. Смяташе, че всички решения за него са правилни. Не мислеше, че е докарал на страната зло. Надяваше се да е така.
Някъде далеч в кулата горе, Каин се забавляваше с Шута и децата. Принцът обичаше да обикаля всички ездачи. Сега бе при очилаткото. Шутът с голям интерес се опитваше да разпознава драконските букви и излизаше с разни смешни небивалици всеки път, когато се опитваше да разчете нещо. Те поне бяха щастливи... Децата и Шутът. Шутът... Мястото му не беше тук и това ясно се виждаше. Защото Шутът не бе роден за това царство, а заради всички. Така поне говореха легендите. Какво щеше да е предназначението му обаче, все още никой не можеше да гадае. Бе толкова рано....
В двора, Риза стоеше насред пустото игрище с тояга в ръка и гледаше колът, забит в средата на разчистеното място. Някога поне беше имала компания в самотните си тренировки. Но сега нямаше никого. Те щяха да се жертват за родината... А тя... Бе жена и все още нямаше място в редиците. Тя винаги се биеше, когато станеше наистина напечено. Един ден и тя с дракона си щеше да отиде на бойното поле. Надяваше се до тогава те да си останат живи и здрави. Тя, като единственото момиче, бе някак по-чувствителна въпреки всичко. Мразеше да губи, въпреки че беше войник. Мразеше да се разделя с хората, които беше познавала цял живот. Въпреки че имаше своето семейство, сестра си... Да губи, това не беше никак добре дошло в сърцето й.
Зад стените на двореца, там, в хладината на вечните тъмни коридори, лорд Фицрицарин обзавеждаше тясната си стаичка. Скрити зад стените на двореца, имаше безброй тунели и входове. Сега, той като шпионин, бе длъжен да обикаля и да ги наглежда. Имаше правото да надзърта из стаите и да подслушва. Шпионинът знаеше всички тайни. Шпионинът бе този, който използваха при неразрешими случаи в дворе.а Той пазеше много тайни и сам решаваше дали да ги сподели или не. Фицрицарин бе бил войн досега, но раната му не му позволяваше да стои повече до останалите. Така, той сега бе избрал стените и тъмните коридори. От сега нататък, това беше неговият живот, докато не станеше твърде стар, за да изпълнява тайните си задължения. Тогава, щеше да излезе и да предаде ключовете тържествено на регента... или дори принца. Тогава щеше да се оттегли завинаги от сцената. Как му се искаше преди това да бъде полезен... Затова беше поел и тази работа. Дъщеря му беше лейди, тя щеше да го наследи, след като той си отидеше. Неговата работа беше да знае всичко и да го записва. Така, това, което беше било в двореца щеше да се помни. Никой не знаеше от кога има тази служба, но тя сякаш винаги беше живяла в този дворец. Трябваше пак да я има...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeВто Юни 16, 2009 3:23 pm

"- В призрачната бяла зима... Зимата в нашите сърца... Дай ми лъч от топло лято... Лятото на нашите деца! Скитам се. Скитам се сам, без посока. Без сърце и душа. Приятел аз нямам, сам съм по пътя. Дай ми, о, дай ми крила!

Страх ме е в бялата зима да срещна верен приятел по пътя. Пътя, самотен и пуст в пустощта. Страх ме е там да вървя без посока, но нямам крила. - мъжът в чистата бяла роба насред пустощта, покрита със сняг се въртеше към синьото нощно небе. Но нямаше никого, нямаше дори светлина. Бе мрачно и тихо и само далеч, далеч, някъде в тъмнината се чуваше напевът на старата птица. Отдавна бе изгубил той и приятел и семейство. Сам по стария път бе обречен да ходи. Само покрит в бяло можеше да се движи напред. Коси от чиста белота имаше той, а не беше стар. Но това беше съдбата на изгубилия, върнат към живот. В печалните дни на самотата, отчаяно си търсеше някого, когото да последва. Да последва белите му стъпки напред, напред към светлината.
- В призрачната бяла нощ се явявам пред теб. В призрачната бяла нощ, пристъпвам тихо към теб. Но не ме чуваш! Защо? Дърпам ръкава ти и те моля за помощ. Но не чуваш моята молба. Вървиш към черното небе и оставяш мен на земята. Черната, пустата. Не ме оставяй, моля те, чуй ме! И дай ми лъча светлина. Ти носиш го някъде там, но чуй ме! Аз съм същество по-жалко от теб, същество без закрила. Дай ми ръката си и заедно да вървим. Да вървим към закрила! - Детето в черно, по-черно от тъмнината, що господарите носят на света, пристъпи към бялата фигура, която не го забелязваше. Детето с алените детски сълзи. Детето, което беше сирак. То нямаше път на този свят и ходеше босо. Детето, което не лъжеше. Детето, което бе дете. И молеше за помощ, но никой, никой не го забелязваше.
- Остави го. Той е сам. Сам и прокълнат. За него светлината я няма и не я вижда с очи. Той я търси в нищетата, но няма я там, уви. Ела с мен, за да ти помогна. Остави го да се лута сам. Той няма опора и край... Счупи се здравият разум и тръгва... Надолу, към злото, към злото, от което боли - момчето с пищните дрехи иззад самотното бяло дърво, което листа нямаше. Появи се, за да подаде ръка на босото черно момче. Но черното момченце поклати глава и се намръщи, като застана пред лутащия се мъж.
- Толкова ли си жесток? Нима не знаеш, че така Съдбата наказва? Когато си жесток, тя ще бъде жестока към теб! Виж го! Сам е в пустощта, където няма никой. Подай на него ръка, защото той е способен да тръгне напред, а аз не мога.
- Защо да не можеш? Виж, ти си силно момче. Като мене. Аз съм богат и нахранен. И винаги ми е топло. Ти можеш да получиш същото от слънчевата светлина. Подай ръка, за да те измъкна. За него няма съдба.
- ГлупаК! Защо ми е на мен светлината, когато зад себе си оставям страдащи души? Защо ми е на мен топлината, когато мръзнат моите деди? Та не е ли и той човек, човек като мене и тебе? Не заслужава ли и той това, което ми предлагаш? За бога, вразуми се, господарю на богатството, що не знае какво е тъга! Дай и на него светлината, за да бъдеш признат пред света и обичан. Когато другите те обичат, тогава получаваш много повече. Дай шанс на себе си и на доброто. Дай за него шанс... и за мене.
Господарското момче се намръщи. Но после се засрами от своята вина. Въздъхна печално в черната тъма и подаде ръка на черното момче.
- Заедно ще го измъкнем от тъмата. - тихо каза той накрая и заедно с бедното момче, отидоха да го събудят... Белия човек в тъмнината"
Откъс от пиесата "Призрачната бяла нощ"
Из "Сборник на Драконските пиеси", Хавок Мейн
Рой се стресна и се събуди. Защо беше толкова тихо? В призрачния бял ден, той беше сам, неестествено сам и това го уплаши. Той стана от масата и се огледа. Нямаше никого. Той рязко излезе от залата и започна да търси. Някого, поне една душа в безкрайните коридори. Нямаше никого. После, излезе навън. Насред двора имаше странно смътни лица. Да не би пак някой да го беше отровил? Вдигна ръка, за да се опита да се ощипе. Ръката му беше призрачно бяла. Той беше призрачно бял. Той беше призракът. Затова не чуваше другите... Защото него самия го нямаше.
"След десет години. Ти... Ще..."
Стресна се и се събуди. Намираше се в истинската Тронна зала, където Елисия старателно рисуваше човече клечка с очила. Не... Всичко наоколо беше един сън, който щеше да свърши някога. Само че имаше странното усещане, че нещо щеше да се случи...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeСря Юни 17, 2009 3:40 pm

Нещо като филър, не ми се сърдете, ама съм на настроение вода и топло^^

Беше студено. И беше естествено хората да търсят топлината. Така че... Той пожела да слезе долу. Рой Мустанг.
Надолу под замъка нямаше само ненужни складове и безкрайни тунели. Тук бяха си наложили да построят нещо, от което всички се нуждаеха доста често. Те обичаха да ходят там, защото се чувстваха добре и отпочинали след това. Мястото на топлината им даваше и спокойствие и време за размисъл. Наричаше се... баня... Да, най-големите бани в царството се намираха под замъка. Имаше две, една замъжете и една за жените, както обикновено строяха такива помещения. Намираха се дълбоко, дълбоко под замъка, където слънцето не влизаше, но топлината си оставаше. Под замъка бяха намерили гореща вода. Така онзи някога разкопан коридор за ново скривалище бе се превърнал в баня. Да, дори по време на война все още намираха време и за това. Някак си им даваше мир, даваше им време да обмислят случките и събитията.
Пред вратата незнайно защо ли се бяха наредили няколко сенки. От начало бяха просто сенки, защото се спотайваха в тъмното и не се различаваха почти. Но от време на време се побутваха и размърдваха и бяха истински хора. Рой знаеше какви са още преди да се приближи, за да ги види добре. Просто те винаги, винаги правеха така...
- Добър ден, чистачки, мога ли да влазя? - поздрави ги от далече и те се стреснаха както обикновено. Косите им се изправиха чак и се обърнаха мигом със смирено изражение на лицето. И трите еднакво облечени и трите с по една метла с дълга дръжка в ръка. Сякаш се бяха завирали из по-дълбоките сенки този път, та косите им бяха в паяжина сега. Досущ като Баби Яги.
- Сумимасен! Сумимасен! - започнаха да се кланят припряно и бързо-бързо се изнизаха от пътя на ездача.
Но той нямаше време да им прощава, просто бутна масивната врата и влезе. Озова се в бяла стая, където нищо не се виждаше. Дори краката си не можеше да види, такава пара се беше вдигнала.
- Момчета, не ви ли е срам, хората пак ви гледат през ключалките - провикна се, знаеше, че има още хора тук, въпреки че за миг беше било тихо. Ако се заслушаше, чуваше лекото тананикане на някой, или пък плясъкът от някой, който потъваше някъде в езерото вода... Нещото като предшественик на басейна. Езерото беше топло както винаги и не беше едно. Преливаше в още и още.. В общи линии залата беше по-голяма дори от тронната.
- Това е защото теб те няма, Рому. Когато дойдеш и загрозяваш картинката.
- Пък и кой какво ще види, ние себе си не виждаме, пък те нас...
- Те имат свръх очи... - Рой остави кърпата си до един умивалник и се обърна наляво. Там беше първият проговорил, след който бяха прогърмяли още доста гласове из помещението в смях. Той беше човекът, който си тананикаше и кокетничеше нарочно пред запотеното оглдало. Розовите му коси бяха мокри, всъщност целия беше мокър. Явно досега се беше забавлявал в основната част. Е, сега може би стриктно проверяваше дали няма нужда от бръснене. Мразеше да се бръсне.
- Много бързо ти порасна косата, Ямараску.
- Да, когато чуя достатъчно мелодии на живот - засмя се той и хвърли усмивката на Рой - И ти ли си дошъл да се бръснеш?
- Ти как мислиш, вече приличам на вучо Маймун... Не ме гледай така и аз го мразя, ама какво да се прави. Понякога трябва да се жертваш.
- Много успокояващо, няма що. Защо да не ни харесват и като вуйчо орангутани? Моята брада например е розова и приличам на супер кюти чиби.
- Питай ги, аз не смея. Веднъж попитах Риза, ама се бях напил... Бързо отрезвях, вярвай ми... О леле, вярно е че тук забравяш всичко лошо. И, ей, не използвай тези младежки изцепки, че не ми се връзват.
- Не ми вярваш като аз го казвам - от дясната страна, Бреда се излежаваше на едни горещи плочки и самодоволно изгледа Рой с едното си различно око.
- Ти млъквай там. Печи си се, току-виж си станал по-беличък, че сега ще те сметнат за някой благородник. Само благородниците имат тен по средата на зимата!
- У, за мен е чест... Я гледай, Ричку!
Нямаше и нужда, защото водата достигна и до тях. Май някои пак се правеха на деца. Но тук беше позволено, нали? Все пак това си беше тяхното кътче.
- Слава на бога, Хюзу-чан не е тук... - промърмори Ямараску преди да прехвърчат близо до тях тичащите из залата.
- Внимавай какво си пожелаваш...
Минаха през омразната си мисия бръснене сякаш по едно и също време и продължиха да се хилят през цялото време. В резултат бяха станали само на памуци, както обикновено. Но раничките бързо минаваха. Поне Ричку, химикът, беше запазил едни от мехлемите против порязване, или както се казваха.
- Ако Муртаг беше тук досега да е станал на Дядо Коледа.
- Той е гаден, никога не съм го виждал с брада, само с едва набола. Да я пусне веднъж да видим как ще е. Може на него да му отива, ние поне сме пробвали.
- Не говори с него за това, много деликатна тема е. Свързано е с Ним, нали го знаеш как държи на чистота и подреденост... И още куп подобни неща. Странни са си зимните демони...
- Направете ми място - в същото време казваше Рой на войниците в "локвичката" и вече се настаняваше между тях.
- Ей, не забравяш ли някого?
- Сам съм си... Аз нищо не знам.
- Ще те накарам да узнаеш - ухили се злобно розовокосия и изпука пръсти. - Момчета, дръжте го. Ида! Най-много да подпали водата и да вдигне още пара, но от мен нищо няма да го спаси! Злото на банята!
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeЧет Юни 18, 2009 4:48 pm

Те вече бяха в по-добро настроение и се гледаха по детски в двата края на банята. Винаги детските забравени игри ги връщаха назад в миналото, когато всички бяха били заедно. Да, винаги щяха и да бъдат. Някога, някои си бяха отишли, но те още бяха тук и щяха да се борят, за да оцелеят. Бяха обещали.
- Ако Хюзу беше тук, целия замък щеше да ни чуе.
- И сега ни чуват достатъчно - Рой се спусна във водата, като вдигна още пара, защото огънят в него не можеше да бъде победен просто ей нака.
- Не, той като започне да тича наоколо... И електрическите му вълни са способни да ме подлудят. Сто пъти повече се порязвам заради него.
- Решението е пусни си брада.
- После боли още повече ако реша да бъда хубав... Бе трудно е да имаш брада.
- Много смешно, няма що...
И двамата въздъхнаха и се съобразиха с другите горки войници, които дори не познаваха. От големия клас в целия замък бяха останали трима на кръст, другите имаха мисии. Всъщност, Ямараску също, но сега беше решил да види как върви тук. Ризултатът беше събрани в едно Ямараску и Рому. Странна комбинация, но ефективна.
- Мога ли да си посвиря малко - каза след малко розовокосия, хрумнало му беше защото старите спомени го заливаха като вълни. Рой отвори за малко очи, както се беше отпуснал и се намръщи в отговор.
- Знаеш, че не обичам.
- Хайде бе, ти си като Муртаг. Нищо чудно, че сте приятели. И двамата можете да си подпявате и дори свирите там на едно-две нещица... И все пак твърдо отричате музиката.
- Не я отричаме. Просто не обичаме да доказваме себе си. Нас ни бива само на бойното поле. Всъщност, мислим, че това е нашият път.
- Ами ако никога не е бил?
- Ако не е бил, Съдбата нямаше да ни изпрати тук.
- Глупчо. Съдбата може да изплете два пътя. Ти сам трябва да тръгнеш по единия или по другия. И в зависимост от това ти ще решиш своята част от живота си.
- Мислиш ли, че ако можем да избираме, сме определили какви точно сме сега? И е имало други възможности за нас?
- Да... Може би мисля така - замисли се, но после поклати глава - Чух интересно нещо. Речни пирати. По големите реки, не само тук.
- Супер, сега и пирати.
- Пирати, които се разправят с орките.
- Моля?
- Пирати в наша помощ. Жители на нашите земи. Избрали са странен начин да се борят. Говорят, че падне ли нощ и мъгла покрие ли земята, те ще дойдат от реката, за да отмъстят за убитите си или ранени семейства.
Бреда се засмя от единия край, не се беше и помръднал от плочките.
- Виждал съм ги. Това за мъглата е моята част. Аз я създавам с духовете. Затова орките не са сигурни какво точно виждат. Добри момчета. Когато всичко свърши, Рой, покани ги и ги награди. Заслужават го. Вършат доста от мръсната работа.
- Ще го запомня... Ако вървим така, един ден ще се осмелим ли да потеглим с кораб към Света отвъд морето? Ангели, вълконеща, кирини...
- Това ще е доста напред във времето. Още таим страх. Но някой ден, ако има такава идея, знам кой ще е първият доброволец да се качи на кораба..
Рой се ухили и кимна. И той знаеше много добре:
- На кораба със снежнобелите криле... Настигни ме там, отвъд, ще се срещнем пак. И чакай ме в зори на петия ден до брега... Ще дойда да те видя.
- Кевин му липсва.
- Знам. Понякога ревнувах от Кевин задето отвлича вниманието на Муртаг. Но явно е било за добро. Белият ангел беше наистина добро същество. Мислеше доброто на черния господар.
- Хай.... Радвам се, че имах шанса и аз да го видя.
- Не само ти се радваш. Мисля, че всички получихме само добро от него...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeСъб Юни 20, 2009 5:26 pm

Елисия спокойно лежеше по корем върху масата. Срещу нея Рой Мустанг правеше същото. Котешката му опашка сега се подвизаваше, като напомняше на притежателя си ,че епрокълнат. Но това сега хич не го тормозеше. Усмихнато гледаше как момиченцето разлиства страниците със снимки и се смее.
- Много - каза след малко като сложи малката си ръка върху една от първите общи.
- Да, бяхме...
- Тате Хюгес! - да, можеше да го познае. Кой не можеше? Момчето, което винаги носеше сякаш едни и същи очила. Момчето, което винаги беше така хитроумно усмихнато. Тя се смееше сега на странната му прическа, сякаш почти нямаше коса, толкова беше късо. Рой помнеше този период. Бащата на Хюгес мислеше, че детето му ще става редник... Беше го постригал по войнишки.
Момиченцето отвори на следващата страница и отново се нахили, като посочи причината. Ямада Раску с погнуса гледаше новото си жилище. Да, беше било ужасно. Но момичето не питаше са другите. То търсеше само баща си. Искаше да го гледа поне на снимка, за да не й е самотно. Въпреки всичко, той винаги я беше гледал и тя бе твърде малка, че да разбере какво и защо го отделя сега от дома. Ето че стигна до друга негова снимка. Рой и Хавок бяха там. Беше странна снимка. Хавок беше облечен в бяла роба и с венец на главата. Каква ли сцена беше играл? Превиваше се от смях, понеже по средата на сцената към него се бяха приближили съвсем нахално едно дърво и един храст. Тогава провалиха пиесата, но на хората поне им беше забавно.
- Чичо Муртаг! - възкликна след малко. Хюгес и Муртаг често си съперничеха. Докато Муртаг се инатеше наистина, Хюгес го правеше нарочно. Муртаг мразеше това. Доста по-младият Муртаг си пускаше ток с Хюгес на вечеря в залата на учениците. Тогава още с черни ученически униформи, те се гледаха изпод вежди и почти не виждаха какво ужасно люто нещо ядат... Пореден номер на съучениците им. Муртаг бе тогава по-нисък от Хюгес и имаше ужасно неподредена коса. Хвърчеше на всички посоки - да, беше било още сутрин.
По нататък, понеже момичето яростно заобръща страниците, стигнаха до Хавок и Муртаг. Вече в чисто синьо, те стояха един срещу друг в доста странна поза, сякаш играеха някаква пиеса заедно. Рой се усмихна при този спомен, това, което по-точно беше станало. Един срещу друг, те се гледаха така, сякаш бяха двама загубени братя... Когато ги бяха нападнали зли хора, ездачите бяха предложили да се състезават с изкуство. И бяха заложили на Хавок и Муртаг. Муртаг така се беше намусил, че си бяха помислили, че е хванал намусена болест. Но все пак се изправи на сцената, за да пее с Хавок. И от лицето му намусената физиономия се беше разкарала в един единствен миг. Цялото представление бе като магия.
Хюгес и още мнозина на следващата снимка бяха разгънали дипломи и се хилеха насреща, горди с резултатите. Разбира се, Хюгес не беше отличник, но нарочно се беше снимал с отличниците. Държеше да се доказва по другия начин.
По-нататък Вафа и цигулката му страдаха от ято ръце и крака в единия край на снимката.
Рой и Кейстръл се перчеха с два медала.
Каин с тревожна физиономия беше вдигнал първия си сборник разкази, а до него царица Арвен се смееше с ръце на кръста и се перчеше.
Риза стоеше на една от по-големите снимки, с ярко жълта рокля, като косата си. На главата си имаше лилави украшения и държеше лилава чантичка. Усмихваше се малко свенливо, но добре си личеше как твърдо държи под око своя, изглежда партньор. Муртаг носеше чисто лилаво, в едната си ръка обаче държеше жълта роза.
- Какво правят тук?
- Имаше състезание и ги изпратихме тях. Не знам как да ти опиша какво ни прави после Муртаг...
О да, това никога нямаше да го забрави. Заради танците дори бяха ги съчинили за двойка. Какво толкова, не бяха толкова зле. Пък и можеха да танцуват. Никога нямаше да забрави как журито искаше да ги изгони и им даде почти непосилна задача. Тябваше да танцуват на нещо като рап. Тогава, Риза се ядоса. Излезе на сцената, пред публиката, пред всички. Вдигна ръка и разкъса дългата си жълта рокля. Скъса я до колената и скръсти ръце. До нея Муртаг сваляше палтото си и заемаше същата поза. Подобно нещо, онова жури никога преди не беше гледало след това. Риза знаеше как да вдъхновява хора като Муртаг....
- Разкажи ми!
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeНед Юни 21, 2009 11:39 am

- Да ти разкажа? Не мисля, че е възможно. - не и това. Защото... всички го знаеха. Само възрастните. Нямаше нужда да се стига до там... Нали
- Моля те, чичо Рой!
- Имаше една пътуваща трупа, правеха разни номера. Казваха, че могат да пеят и танцуват по-добре от всички народи - докато говореше той върна албума на снимката на Муртаг и Хавок. - Така че нашият лагер ги предизвика. Искахме да докажем, че не само те имаха правото да се наричат добри. Въпросът беше... Как да стане? Първото състезание беше по пеене. Разбира се, щяхме да изпратим Ямада, но той беше твърде зает тогава. Това е друга история. Хавок беше добър в играта, но не можеше да пее сам. Притесняваше се, пък и нямаше достатъчно добра песен само за един. Избрахме Муртаг защото... Беше приятел на Ямада. Често се затваряха заедно в музикалната стая. Ямада отчаяно се нуждаеше от мнение, което нямаше претенции към каквато и да е музика... Муртаг много се разсърди, когато го избрахме. Мислихме, че е свършено с всичко. Хавок обаче го помоли да поговорят насаме. Вечерта, когато започнаха да се бавят и не излизаха на сцената... Сърцето ми се сви. Не само моето. Мислехме, че няма да стане. Но те успяха.. Никога не бях виждал такова старание от страна на Муртаг. Муртаг мразеше сцената... Но сякаш беше роден за нея в тези няколко минути на песента. Магия и песен летяха около тях като облак светлина и цвят...
После... Играта загрубя. Хората, които ни бяха предизвикали бяха нещо повече от лоши. Бяха черни създания. И наистина бяха добри. Успяхме да ги надвием с песента на Муртаг и Хавок само заради прекрасната магия. После ни предизвикаха на танци... Риза се съгласи, защото бе единственото момиче и знаеше, че трябва да поеме отговорност. Йонамине трябваше да танцува с нея, той беше най-добър. Тогава учехме танци. Мразехме танците, според нас това беше безполезно. Йонамине се справяше най-добре просто, защото повечето отсъствахме от часа... Но те играеха нечестно. Отвлякоха Йонамине и ни поставиха ултиматум - или ще изберем друг, или Йонамине остава за тях. Горкият, толкова беше уплашен. И честта да го спаси, се падна отново на Муртаг. Защо ли? Ами.. Риза смяташе, че той има вроден талант... За миг си бях помислил, че ще избере мен. Но Муртаг не протестира толкова много. После малко ни го върна, но поне бяхме успели. Те никога преди не бяха били толкова настървени да спечелят.. На танци! Никога преди не бях виждал жена, която дори да скъса роклята, ушита специално за нея, само и само за да танцува и да спаси. Мисля, че и царица Арвен гледаше ужасено и учудено тогава. И как не, роклята беше прекрасна. Никога повече Риза не си позволи такава... Тя й беше дадена само за състезанието от милосърдна старица, някога придворна дама, а по наше време - чистачка в общежитието.
Баща ти, Хюгес... Спечели в надпреварата за лъжи и смях. Вложи цялото си изкуство в това. После вдигна температура. Беше се напрегнал да мисли и мисли... Нещо, което да надмине шегите на злото. Кейстръл, ти не го познаваш... Успя да надвие опонента си чрез думи. Трябваше да говорят за история и обичаи. Тогава пролича колко надарен е наистина Кейстръл. Той извличаше думи от нищото и говореше така, както дори учителят ни не беше говорил преди. Знаехме, че Накамура-сенсей му е помагал по история и в книгите, но не мислихме, че е толкова напреднал.
И за пръв път чух подобна музика от цигулката на Вафа. За дете като него, беше чудесна мелодия. Добре че опонента му не беше толкова добър в това, разбира се.
Когато на злото му писна, заложиха на двама от тях, които им се водеха нещо като водачи. Мисля, че по-скоро им бяха господари, но другите не го искаха. Те също заложиха на песен и магия. Но тази песен и магия беше по-могъща от нас. Ние нямаше да се справим. Те бяха възрастни и силни. Знаеха номера, които ние изобщо нямаше да постигнем, камо ли да надминем. Тогава, притеснени от това какво ще се случи, се опяви той...
Рой обърна поредната страница. Млад мъж, добре постриган, в изтупана униформа вървеше сякаш направо към тях от снимката. Имаше медали и много сериозно изражение...
- Тогавашният ни директор беше доста по-млад от всички учители. Беше избран заради добрите си умения с меча и преговорите. Във време на зло, той беше достатъчно добър избор... Магията на директора и тази на Накамура-сенсей не можеше да бъде постигната от нас... Никога... Това, което те направиха тогава...
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeПон Юни 22, 2009 5:24 pm

Някога, когато беше било мирно, хората обичаха да обсъждат царете си. За тях бе въпрос на престиж да знаеш колкото се може повече. По природа, Ездачите не криеха особено много неща. Това, което можеше да видиш наяве - това бяха те. Те никога не бяха предпочитали да крият, ако можеха да го споделят със скъп приятел. Ако се узнаеше от цялото царство - цялото царство все пак беше семейство във войната.
Цар Грациан беше последният владетел мъжг, баща на Арвен. Някои от по-старите ездачи още го помнеха. Той беше силен мъж, но добър и благ по нрав. И това му беше коствало цялото царство. Бяха се опитали да го прогонят и да го пордадат в робство. Царят загина пред портите на двореца си, пронизан от стрела в деня на победата. Никой никога не узна дали тази стрела я е изпратил някой, или е било просто желание на Съдбата.
Дъщеря му Арвен... Е, за нея имаше противоречиви мнения. Тя не бе тази царица, каквато хората си представяха. За тях царица Прелестна беше наистина добър пример за царица. Те всъщност не знаеха истинското й име. Рядко в историите им царят и царицата оставаха с истинските си имена. Всички имена, които помнеха някога от старите времена, бяха сякаш заместени от това, което беше записано в книгите. Царица Прелестна и синът и Грациан. Цар Роланд Колд беше един от малкото запазил истинското си име в историята. Във военните документи до царя не можеше да пишеш неща от вида "Скъпи Снежен...". Да, наричаха Роланд Колд - цар Снежен... Но никой не възприемаше това като негово име както се случваше с другите.
Царица Арвен нямаше прякор. Никой по нейно време не беше седнал да измисля прякори. Някога, класа на Рой го беше правил за забавление. Но никой всъщностне беше достатъчно близък до Арвен, за да измислят и на нея. Приятелите й я бяха наричали Ав... Но нищо друго.
Принц Скай не заслужаваше прякор. Той бе още дете и тепърва щеше да се наложи да се доказва.
Най-странното същество в този дворец в този момент бе Шутът. Да, неговото име не беше Шут... Нито пък Златен, както го беше нарекла жрицата Йоко. Той беше земен дух и съответно нямаше име. Това обаче нямаше да му помогне да общува особено с хората. Затова те го бяха кръстили просто Шута. Защо? Същество облечено с облекло на черно-бели квадрати и с весели звънчета. И весела усмивка и вечно-изкрящи очи от кехлибар. Той беше шут без да го иска... Просто носеше настроение и смисъл в ежедневието. Казваха, че скоро ще намери своя жезъл... Те чакаха да го стори.
Шутът беше въпреки всичко и подобие на старите царе от историята. Той, също като Грациан умееше така леко да стъпва и да се носи сякаш лети. Всеизвестно беше, че царят, колкото и едър и мускулест да изглеждаше, се носеше като перце по вода, когато вървеше из големите зали. Но Шутът, подобно и на Роланд Колд можеше да има онзи смразяващ поглед, който мнозина бяха забравили, но историите говореха за него. Поглед, който те кара да трепериш и знаеш, че човекът пред теб знае. Знае че лъжеш или че искаш да скриеш. Пред Роланд Колд никой никога не беше лъгал. Пред Шута - също.
Така, докато си мислеше всичко това, Хито Накамура внимателно наблюдаваше това ефирно същество, изпратено им от отвъд морето. То бе пленяващо по свой собствен начин и очарователно. Силно беше, макар и да беше толкова крехко физически. Сякаш крехка вейка на ново дръвче, то всеки момент можеше да се прекърши под черния вятър. Но Шутът стоически понасяше несгодите и вървеше... Вървеше без страх, бос по пътеката от сняг. Шутът нито веднъж не позволи да му предложат обувки. Той беше син на природата и като такъв, снегът не му пречеше, караше го да се усмихва.
И можеше да узнава. Знаеше за тревогите, за смеха и щастието... За всичко. Ако му позволяха да се доближи до сърцата им... Можеше ли да бъде истински пирятел? Да, можеше. Без никакви проблеми беше разбрал за смъртта на Медейра, сестра на Накамура. И със същата тази лекота беше казал "Не си направил нищо лошо. Ти не си виновен". И дали си даваше сметка какъв товар беше смъкнал от сърцето на някой, който бе смятал себе си за виновен почти през целия си живот? Не, Шутът не си даваше сметка за това. За него това не беше от значение. Той казваше това, което мислеше, че е правилно да каже. И без да осъзнава, даряваше частица от своето щастие на нещастните.
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeПет Юли 03, 2009 8:43 pm

- Занимавайте принца... Не бива да вижда тези хора - да, защо беше толкова безсилен срещу това. Срещу това да спре хората. Не можеше да ги спре, а те вярваха, че това е съдбата им... Той се поклони пред онези, които вече не можеха да го видят, в снега, който бе станал кръв. В снега, който бе реката от кръв и сълзи. Как можеше да обясни на децата им, че бащите, които обичаха, с които бяха делили сълзи и смях нямаше да се върнат? Той самият беше сирак. Тоест бяха му отнели правото да има баща. И не беше живял при стареца, изоставен в планините като Тир`ре.
"Няма да отида там, за да умра. Ще отида, за да открия дали наистина съм жив"
Но какво... Какво беше открил ти, който бе паднал под оръжието на орка? На орка, полуделия, безмозъчния? Бе ли открил истината на живота, беше ли успял да достигнеш светлината на знанието? Сега ти, същия лежеше с другарите си в снега, в реката от кръв и сълзи.
"Знаеш ли защо големите братя са родени първи? За да защитят малките, които идват след тях"
Но братът не можеше да се изправи повече. Заедно с баща си бе загинал в реката, реката от кръв и сълзи.
"Ако оставиш насекомото да оживее, паякът ще умре. Не можеш да спасиш и двете без едното да страда"
Но паякът се беше оплетъл в собствените си мрежи, с болка и скръб в река от нещастие.
Да, униформеният стоеше на колене пред хора, които не бяха военни. дори нямаха дракони. Хора, които се биеха, защото смятаха, че имат това право. Защото смятаха, че ще успеят да защитят останалите, които бяха още млади. И които, надяваха се, имаха шанса да живеят след тях. Бяха се жертвали отново онези, които не биваше да го правят. Сякаш печална картина на умиращо царство. На нещо изгубено. Бяха го изгубили вече, когато тя загина в коридорите. И не можеха да намерят смелото сърце, което да ги води със светлина в тъмнината. Не, не беше той този, който можеше да им помогне... Не беше този, който искаше да бъде за хората, които му имаха такова доверие. Рой Мустанг се обърна към другия край на гробищата и погледна към паметника на свободната птица. Орелът, кацнал на скала, скала, под която погребаният беше живял и вечно щеше да живее.
"Не вярвай в себе си. Вярвай в мен, защото аз вярвам в теб"
И долноземецът беше паднал с тях. И колко още народа щяха да забъркат в това? Вярно, битката им беше обща. Но хора падаха до дракони, хора, които само допреди миг бяха ги мразили. Хора, които се страхуваха от болката и мрака. Онези, които се опитваха да защитят нещо, което пред тъмнината изглеждаше незначително. Толкова незначително...
Небето бе толкова ясно в този зимен ден, като че ли се присмиваше на скръбта.
"Докато съм жив, ще живея по свои собствени правила. Ще живея както мисля, че трябва и ще защитавам това, което ми е скъпо"
Но ти... Теб вече те нямаше... И не можеш да защитиш онова, което беше изоставил завинаги да се бори само на света, който вече не можеш да достигнеш. Те бяха там, но трябваше ли да се протегнеш, за да ги намериш? Животът беше ти даден от тях, за да го живееш. Ти трябва да продължиш заради тях, казваха хората. И беше така. Живей заради тях и виж чудесата заради тях. Онези, които те не бяха успели да видят. Затова ли се усмихваше това синьо небе? Усмихваше се в опит да каже това, което ехтеше в сърцето на съществото, тъй дребно в този свят на гиганти.
Кимна на хората, които бяха дошли да погребат роднините си и въздъхна.
- Да почиват в мир за вечни времена под градините на този рай, където никой няма да наруши спокойствието им.
И какво, какво друго можеха да сторят те за тях. Живите можеха да погребат мъртвия, само мъртвия можеше да достигне до там, където трябваше да отиде. За онези там горе, на живия свят оставаше само черупка, която да оплакват... И нищо особено... Войната носеше жертви. И жертвите бяха невинни като пеперудите, които изгаряха в нощния лагерен огън. Никой не можеше да спаси и едните и другите. Пеперудите, привлечени от този огън изгаряха бавно... Хората, привлечени от смелостта изгаряха в битката.... Хората и драконите... Хората и животните... Всичко се бореше за своя живот.... И нещо умираше за да направи път на друго някога, в един момент...
- Не гледай наза. Ако има нещо, което да направиш, гледай само напред. - защото в живота се появяваше нещо ново, което да се бори... Рано или късно... Рано... или късно, когато си помислиш почти, че няма друга надежда за света, който е светлината. Светлината на деня и тъмнината на нощта, това, което беше бил и винаги ще бъде.
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeПет Юли 10, 2009 3:49 pm

-Черен орел?Какво прави тук? ужсеният му поглед мина през черните пера на птицата и той с успокои след това. Рой подаде ръка на грамадното същество, почти дракон, което тежко падна на ръката му и го погледна право в очите. Орелът, черният орел от юг. Орелът вестоносец на онези, които имаха работа с тъмнината. Хюзу беше там, можеби бяха успели наистина?
"Приготви Каин от Дорадо. Скоро господарят ще седне на онзи трон там, Ездачо. И го приеми, и го води през тъмнина и светлина, защото той иска да живее. Ти го познаваш, ти можеш, доверявам ти се, Рой Тана Мустанг, ученик на Хито Накамура."
- Значи са успели? - той се усмихна, отдавна не се беше усмихвал така.Обърна се към Каин, който бе зад него и отново се усмихна - Те са успели и са добре.
- Ще подготвя Шута и себе си за Дорадо - кимна очилаткото, вече беше готов за това. Трябваше да се очаква, разбира се... Разбира се.
- Внимавайте. Не можем да влезем там, нали?
- Ще чакаме господаря пред входа.
- Ще дойда да го срещна като владетел и владетел. Пази го докато дойда.
- Разбира се, Рому.
Чернокосият също кимна, трябваше да се организират бързо, за да не би Муртаг да се откаже. Този път не можеше да се откаже. Този път щяха да го подтикнат да продължи пътя си. Този път... Трябваше да държи на себе си... На пътя си.
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~
Мелиса Сойер


Female
Брой мнения : 10178
Age : 31
Location : Където бъдеш ти...
Registration date : 23.08.2007

Собствени герои
списък с имена, раси и способности:

В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitimeСъб Авг 08, 2009 12:44 pm

- Сега вече е по-добре - зимата вееше навън. Винаги бяла, винаги искряща. Винаги весела.. Сякаш нямаше мрак там някъде, там, някъде... Този ден изгря с нова сила и с плам. Клайв се беше завърнал, за да се бори срещу мрака, който искаше да покори снега му. Клайв се беше върнал на този свят, за да се бори. Идваше нещо ново, нещо силно. Светът искаше да го посрещне. Скоро, много скоро той щеше да се върне.
На самотна кула в замък от плам и сила, който вече искаше да се съживи... той беше там, за да бъде завинаги. Мъжът в синьо. Синята униформа с изкрящия знак на южната армия и той. Онзи, който я носеше се усмихваше ярко в новия ден. Отдавна не беше се чувствал така спокоен. Не беше заради черния орел, който стоеше зад него. Нещо ново идваше с вятъра, за да го накара да се усмихва. В този нов ден Рой Мустанг приличаше на себе си така, както никога досега. Приличаше на детето, което беше на чина в едно училище. Приличаше на младежа, който се забавляваше в танци или нещо подобно след поредната чашка нещо ново. Безгрижие и радост далеч в дните, които вече бяха минало. Но миналото бе незабравимо. Всяка болка, всеки смях, той оставаше там, където някой ден отново щеше да бъде намерен. В душата.
В този бял ден по реката се спускаше малка лодка, която се опитваше да улови риба в тази ледена вода. Ледена и топла, вода на живота. В този сладък зимен ден, бе толкова топло. Не, нямаше слънце, но имаше спомен. Преди около двайсет години зимата свърши, но сега, след двайсет години се върна отново.
Децата в черни униформи вървяха някъде долу под него със своя флаг, саморъчно направен, правеха се на пирати. Никой ездач не бе плавал дори по реката. Тоест никой, който бе поискал да стане войн. Обикновените хора плаваха по реката... Но никой ездач никога на бе посмявал да замине със своя кораб далеч отвъд хоризонта. Затова тази мечта бе погребана с приказки и легенди. Сега децата плуваха в свят от белота, за да се направят на това, което никога нямаше да бъдат.
Рой се стресна от ръката, която го потупа по рамото. Но после се усмихна на другия и му направи място на покрива, за да погледнат заедно нататък, към безкрайните гори и поля към планините. Хавок беше още по-радостен. Като най-малък от четиримата регенти, той беше почти като дете. Не, не беше неразумен. Но синият му изкрящ поглед можеше да погълне толкова повече светлина. Толкова повече радост и усмивка.
- Новият ден идва. - отбеляза, като наруши тишината на този искрящ снежен свят, който се откри пред него.
- Новият свят. - потвърди Рой спокойно и въздъхна - Искаше ми се да е така от самото начало.
- Понякога не всичко е както трябва.. - поклати глава русокосия и разпери ръце - Можеш да полетиш сега, докато още не е късно.
- Не съм дете, за да вярвам, че имам крила. И съм котка, ти лисица. Това е нашата прокоба. Ние не можем да летим като нашите приятели.
- ~хаширидасе, хаширидасе~ - засмя се онзи и скочи. Нормално всички се страхуваха, когато някой скочеше от тази висока кула. Матасуна беше долу, разбира се. Знаеше, че нейният ездач е толкова неразумен когато светът е пълен с усмивка. - Като досега. Три години всичко бе наред, Рой. Всичко е наред, завинаги. Ако преодолеем загубата заедно, ще бъдем по-силни, заедно с всички. Това се опита да кажеш ти на Муртаг, но е време да го докажем.
- Ще го докажем, палавник такъв. Когато господарят се върне в своя замък. Лети, върви, лети. Светът те чака. Върви ги посрещни.
До Рой застана принцът. Ездачът не го забеляза, но детето се хвана здраво за униформата му, за бога толкова мъничко бе това дете. Принцът бе облечен с обикновеното синьо на ездачите и също се усмихваше. Може би наистина приличаше на Рой, но това беше защото самият Рой приличаше на Арвен.
- Върви, бате. - повика и той и също помаха, отчасти за да привлече и вниманието на Рой. После кимна и се обърна към чернокосия ездач, за да го пита нещо... Но Хакок бе вече далеч, Матасуна не можеше да чака повече. В нов ден от светлина, тръгваха да срещнат него... Него, който носеше тъмнината, но искаше да бъде техен приятел. Скоро щеше да се върне. Този Муртаг, който бяха изпратили заедно със своя брат. Хавок отиваше да срещне своите брата... Така биха казали хората някъде долу в тяхната земя. За тях тези слухове нямаха значение. Не и за ездачите. Защото те... наистина бяха братя. Завинаги, завинаги в този свят на белота.
Хавок подмина Саку, който мина под него и му махна. Ето че всичко беше наред. Сега, когато светлината се завръщаше, имаха шанс за всичко. Имаха шанс да спасят онези, които бяха загубили и да победят онези, които трябваше. Когато светлината се върнеше, тогава всичко бе възможно. Завинаги.
Върнете се в началото Go down
http://carstva.getgoo.net
Sponsored content





В небето - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В небето   В небето - Page 14 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
В небето
Върнете се в началото 
Страница 14 от 19Иди на страница : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
. : Светове : . :: Тройният съюз :: Царството на драконите-
Идете на: